AKTUALNOŚCI

ROK SZKOLNY 2018/2019

 

W świątecznym nastroju

14 grudnia 2018r. uczniowie klasy II przygotowywali ozdoby na wigilijne drzewko. Tym razem dzieci z piernikowego ciasta wykrawały przeróżne wzory świątecznych ozdób. Następnie piekły pierniczki, a po ich wystudzeniu każdy zabrał się za dekoracje według własnego uznania. Ostatnią czynnością było lukrowanie ciasteczek. Piernikowe cudeńka były pyszne, a swym zapachem i wyglądem zachęcały do degustacji. Podczas pracy było bardzo wesoło i radośnie. Lubimy takie zajęcia i z przyjemnością powtórzymy je za rok na przywitanie kolejnej Gwiazdki.

Wychowawca klasy II: Ewa Pawlik

 

≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈

Andrzejki to wieczór wróżb odprawianych w przeddzień imienin św. Andrzeja, stąd też pochodzi nazwa tego obyczaju. Jest to okazja do zorganizowania ostatnich hucznych zabaw zanim nadejdzie adwent.

Jak co roku „Andrzejek” nie mogło zabraknąć i w naszej szkole, a uczniowie świętowali je 29 listopada. Z tej okazji odbyła się dyskoteka andrzejkowa zorganizowana przez Samorząd Uczniowski wraz z opiekunem p. Kamilą Nowakowską.

W ten wyjątkowy wieczór uczniowie mogli sobie wywróżyć przyszłość w gabinecie wróżb i potańczyć przy muzyce disco.

Wszyscy uczniowie skończyli dyskotekę andrzejkową w dobrym i radosnym nastroju.

Teraz czekają na następną…

 

≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈

Spotkanie z Grupą Zaelektryzowani

29 listopada 2018 roku  uczniowie  naszej szkoły  wzięli udział w niecodziennej lekcji pt. „Fizyka wszędzie styka” prowadzonej przez Grupę Zaelektryzowani.

W programie znalazły się eksperymenty z fizyki i chemii, bezpieczne zabawy z gazami np. ciekłym azotem, helem, wodorem . Pokazy odbyły się z wykorzystaniem dużej kolekcji rekwizytów,  znanych i stosowanych  najczęściej w życiu codziennym. Uczniowie obserwowali między innymi: zjawisko powstawania chmury  w szklanym słoju, efekt działania fali uderzeniowej. Oglądali efektowne pokazy, ale sami również brali udział w niektórych eksperymentach. W przystępny sposób dowiadywali się o wielu ciekawych zjawiskach fizycznych,  zastosowaniach ciekłego azotu oraz zachowaniu przy tym szczególnej ostrożności.

Lekcja pt. „Fizyka wszędzie styka” pozwoliła dzieciom dostrzec i zrozumieć ciekawe zjawiska fizyczne, które towarzyszą im często na co dzień a nie zawsze  je  dostrzegają.

 

≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈

W środę 14 listopada 2018r. odwiedził naszą szkołę cyrk Focus. W czasie godzinnego występu dwoje artystów zaprezentowało różne cyrkowe sztuczki – pokaz iluzji, akrobacje na mini rowerku, żonglerka piłkami i maczugami cyrkowymi, zabawy z tresowanym pieskiem. Kilkoro dzieci oraz pani Małgorzata Głuszek mieli możliwość wzięcia aktywnego udziału w prezentowanych sztuczkach. Wszystkich zabawiał wesoły klaun Maniuś.

Duże wrażenie wywołały zwierzęta – króliczek, pudelek i legwan zielony. Każdy chętny mógł pogłaskać prezentowane zwierzę.

Występy cyrkowe wywarły na publiczności duże wrażenie, wszyscy znakomicie się bawili.

≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈

Podsumowanie akcji „ Walka z głodem”

W piątek 30 listopada odbył się apel szkolny, na którym podsumowano akcję „Walka z głodem”. Opiekun SK PCK p. Renata Domagała wręczyła dzieciom dyplomy z podziękowaniem za wsparcie akcji, a najbardziej zaangażowani otrzymali drobne upominki z logo PCK.

Podziękowania również zostały skierowane do p. Anny Wójcik, p. Barbary Kowalskiej oraz p. Wioletty Wróblewskiej, które zaangażowały się w sprzedaż ciasta. Zebraną kwotę 890, 66 zł wpłacono do Zarządu Rejonowego w Kozienicach.

Pozyskane ze zbiórki produkty spożywcze przekazano trzem rodzinom potrzebującym pomocy.

Wykaz produktów pozyskanych podczas zbiórki żywności

w ramach akcji PCK „Walka z głodem”

przeprowadzonej w dniach 16-31 października 2018r.

w PSP w Wólce Tyrzyńskiej:

 

Wszystkim ofiarodawcom

bardzo dziękuję

opiekun PCK

Renata Domagała

≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈

Świątecznie w CKA

 

8 grudnia 2018r. w Centrum Kulturalno-Artystycznym w Kozienicach podczas jarmarku rękodzieła bożonarodzeniowego odbywały się równocześnie warsztaty dla młodzieży szkolnej pt.:

Bombka w CKA”.

Zajęcia skierowane były do uczniów szkół podstawowych z terenu gminy Kozienice. Naszą Szkołę reprezentowały: uczennica klasy V Weronika Szewc i uczennica klasy VIII Aleksandra Toporek. Pod koniec spotkania można było obejrzeć efekty pracy dzieci biorących udział w warsztatach. Każde z nich mogło się pochwalić świątecznym dzwoneczkiem własnoręcznie wykonanym z materiałów przygotowanych przez Kozienicki Dom Kultury. Na zakończenie spotkania uczniowie wraz z opiekunami otrzymali dyplomy i słodkie upominki. Na pamiątkę wykonano wspólną fotografię. Nad przebiegiem całego spotkania czuwała Pani Agnieszka Bieńkowska.

 

Opiekun : nauczyciel Ewa Pawlik

 

≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈

"Zbiórka plastikowych korków”

Uczniowie naszej szkoły po raz kolejny aktywnie włączyli się w ogólnopolską akcję charytatywną. W dniu 31.10.2018r. do CKA w Kozienicach przekazaliśmy kolejną partię plastikowych nakrętek z przeznaczeniem dla Bartosza Kondratowicza. Za zbiórkę korków serdecznie dziękujemy uczniom naszej szkoły, a w szczególności uczniowi klasy VIII Marcelowi Strzelczykowi, który miał znaczący udział w gromadzeniu nakrętek.

Gratulujemy i dziękujemy za okazałe serce!

 Opiekun akcji: Ewa Pawlik

≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈

Wolni - Wdzięczni” – pod takim hasłem uczniowie i nauczyciele z Publicznej Szkoły Podstawowej w Wólce Tyrzyńskiej przygotowali wieczornicę patriotyczną z okazji 100. rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę.

Bogaty program artystyczny obejrzeli zaproszeni goście, m.in. dyrektor Wydziału Edukacji Robert Boryczka, sołtysi sołectw należących do obwodu szkoły, rodzice, dziadkowie oraz sąsiedzi i mieszkańcy wsi, których powitała pani dyrektor Anna Łukasiewicz.

Uroczystość odbyła się w piątek 9 listopada o godz. 16.00 w remizie OSP w Samwodziu. Wieczornicę rozpoczęto od zaśpiewania całego hymnu, następnie minutą ciszy uczczono pamięć poległych. Prowadząca uroczystość – Renata Domagała – podkreśliła, że to właśnie dzięki poświęceniu i odwadze żołnierzy i cywilów, dzięki temu, że nie bali się oni oddać życia za Ojczyznę, jesteśmy tu, gdzie jesteśmy i jesteśmy tym, kim jesteśmy.

Na wstępie zebrani obejrzeli krótką prezentację historyczną, która przybliżyła im losy ojczyzny. Następnie uczniowie zaprezentowali bogaty program artystyczny – za pomocą inscenizacji pokazali rozbiory Polski, utratę niepodległości oraz kręte drogi jej odzyskania. Na scenie młodzież pokazała taniec z flagą, a młodsi uczniowie zatańczyli krakowiaka. Każda klasa przygotowała pieśń w darze dla ojczyzny.

Na scenie nie zabrakło wzruszających pieśni legionowych w wykonaniu chóru oraz solistów. Usłyszeliśmy takie utwory jak: „Legiony”, „ Piechota”, „Pierwsza kadrowa”, „ Wojenko, wojenko”, „ Ułani, ułani”, „ Przybyli ułani pod okienko”, „Niepodległa”, „ Biały krzyż”, „ Dziś idę walczyć mamo”, „Rozkwitały pąki białych róż”, „O mój rozmarynie” i wiele innych.

Akademia była podsumowaniem działań dla Niepodległej. Uczniowie bowiem wykonywali prace plastyczne, które można było obejrzeć podczas wieczornicy, spełniali dobre uczynki –100 uczynków na Stulecie Niepodległości.

Zwieńczeniem występu było wspólne odśpiewanie przez całą społeczność szkolną refrenu piosenki:

Ja to mam szczęście

Że w tym momencie

Żyć mi przyszło

W kraju nad Wisłą

Ja to mam szczęście.

Mój kraj szczęśliwy

Piękny, prawdziwy

Ludzie uczynni

W serach niewinni

Mój kraj szczęśliwy."

Miejmy nadzieję, że nie tylko w Stulecie Odzyskania Niepodległości będziemy pamiętać, że jesteśmy prawdziwymi szczęściarzami, żyjąc w wolnym kraju.

Bardzo serdecznie dziękujemy Uczniom za przepiękny występ, Rodzicom za nieocenioną pomoc, Gościom za niezawodną obecność. 

Opracowała

Renata Domagała

 ≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈

11 listopada 2018r. w setną rocznicę odzyskania niepodległości przez Polskę, uczniowie z klasy II uczestniczyli w Kozienicach w uroczystych obchodach Święta Narodowego. Świętowanie rozpoczęli w Kościele Świętej Rodziny mszą celebrowaną przez biskupa Henryka Tomasika. Następnie przy dźwiękach orkiestry przemaszerowali pod Pomnik Niepodległości, gdzie złożyli kwiaty i zapalili znicze.

Opiekun: wych. kl. II Ewa Pawlik

 

 ≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈

Ratowniczek”

7 listopada 2018r. troje uczniów z klas młodszych wzięło udział w konkursie udzielania pierwszej pomocy „Ratowniczek pomaga pomagać”.

Agata Jędrych, Julia Nowak i Filip Glegoła pokazali, jak należy postępować z osobą poszkodowaną w przypadku omdlenia. Poradzili sobie znakomicie.

Uczestnicy konkursu odgadywali również, do czego służą przedmioty wyciągane z medycznego woreczka oraz układali puzzle medyczne.

W tym roku z racji 100. rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę konkurs miał patriotyczną oprawę- śpiewaliśmy hymn oraz rozwiązywaliśmy quiz patriotyczny.

Gościem honorowym była Pani Burmistrz Małgorzata Bebelska, która była pod wielkim wrażeniem umiejętności uczestników i nie kryła słów uznania.

Konkurs cieszył się dużym zainteresowaniem. Wzięło w nim udział kilkanaście szkół i przedszkoli z miasta i gminy Kozienice.

Uczestnicy zostali nagrodzeni dyplomami, statuetkami oraz drobnymi upominkami. Nasi uczniowie zajęli pierwsze miejsce. Gratulujemy!

 

opiekun SK PCK

Renata Domagała

 ≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈

„Krew ratuje życie"

W dniach 22-26 listopada obchodzimy Dni Honorowych Dawców Krwi. W tym roku przypada jubileusz 60-lecia HDK.

Z tej okazji Zarząd Rejonowy PCK zorganizował konkurs plastyczny pt. „Krew ratuje życie”. Wpłynęło wiele prac, za które serdecznie dzieciom dziękuję.

Jest mi niezmiernie miło, że rozumiecie, iż wszystko dziś możemy kupić, ale krwią musimy się podzielić, aby ratować ludzkie życie.

Najlepsze życzenia dla Honorowych Dawców Krwi. 

Opiekun PCK

Renata Domagała

≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈

Mała pomoc - wielka radość"

Pod takim hasłem Polski Czerwony Krzyż zorganizował we wrześniu kolejną akcję, mającą na celu pomoc potrzebującym dzieciom.

Nasza szkoła już po raz drugi otrzymała środki pieniężne na zakup pomocy szkolnych, ubrań czy wyposażenia dziecięcego pokoju.

Tym razem mogliśmy udzielić pomocy czterem uczniom naszej szkoły. Mała pomoc- wielki uśmiech na twarzach dzieci

Opiekun SK PCK

Renata Domagała

≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈

Walka z głodem”

Dnia 16 października obchodziliśmy Światowy Dzień Walki z Głodem. Cała społeczność szkolna czynnie włączyła się do pomocy drugiemu człowiekowi.

W tym roku w ramach kampanii Walka z głodem po raz kolejny sprzedawaliśmy ciasto, które upiekły mamy naszych uczniów. Ten rodzaj pomocy bardzo się dzieciom podoba.

Ponadto przez dwa tygodnie od 16 do 31 X zbieraliśmy produkty żywnościowe o długim terminie przydatności do spożycia.

Pieniądze i produkty żywnościowe zostaną przekazane do Zarządu Rejonowego w Kozienicach z przeznaczeniem na pomoc najuboższym z okazji zbliżających się świąt Bożego Narodzenia.

Akcja w naszej szkole cieszyła się dużym powodzeniem. Na uwagę zasługuje fakt, iż niemalże wszyscy uczniowie włączyli się w działania PCK.

Bardzo gorąco dziękuję Rodzicom za dobre serce, które pochyla się nad tymi, którzy potrzebują pomocy, za wrażliwą duszę, która przynagla do czynienia dobra, za bezinteresowną pomoc i życzliwość”.

Wszystkim- nauczycielom, uczniom, pracownikom obsługi, którzy choćby w najdrobniejszy sposób przyczynili się do wsparcia naszych działań, serdecznie dziękuję.

Szczegółowe informacje zostaną wywieszone na tablicy PCK po podliczeniu.

Opiekun SK PCK

Renata Domagała

≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈

Dnia 15 października 2018 roku odbyło się uroczyste

ślubowanie uczniów klasy pierwszej.

Pierwszoklasiści zaprezentowali program artystyczny przygotowany pod kierunkiem wychowawczyni pani Małgorzaty Latos, którym udowodnili, że są gotowe do przyjęcia w poczet uczniów szkoły. Po części artystycznej nastąpiła długo oczekiwana przez dzieci chwila ślubowania, którego słowa rozbrzmiewały w całym szkolnym budynku. Ceremonii pasowania dokonała pani dyrektor Anna Łukasiewicz, dotykając ramienia każdego pierwszaka ogromnym ołówkiem.

Uczniowie klasy pierwszej otrzymali swój pierwszy ważny dokument - legitymację szkolną i pamiątkowy Dyplom Pasowania na Ucznia oraz pamiątkowe książeczki od Rady Rodziców i upominki od klasy drugiej.

 

 

 

SOTKANIA TEATRALNE 

W niedzielę, 14 października 2018r. uczniowie klasy II byli na poranku teatralnym w CKA w Kozienicach. Aktorzy z Teatru BLASZANY BĘBENEK z Trzebini zabrali dzieci na Wyspę Skarbów. Przedstawienie przybliżyło dzieciom świat piratów. Spektakl nawiązywał do kultury brazylijskiej na podstawie powieść Roberta Louisa Stevensona. Bohaterem spektaklu była dziewczyna pokładowa Jimmela, która wzięła udział w wyprawie poszukującej skarbu legendarnego kapitana piratów. Wśród  załogi statku znajdował się też dawny towarzysz kapitana piratów, który za wszelką cenę chciał odzyskać łup.

Było to przedstawienie, w które wpleciono śpiewane na żywo utwory. Nie zabrakło zabawy z dziećmi nawiązującej m.in. do zdrowego stylu życia i odżywiania. Nasi uczniowie wiedli prym na scenie. Były też zmieniające się kurtyny imitujące różne przestrzenie.

Opiekun: wych. Ewa Pawlik

     ≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈ 

 

Teatrzyk w naszej szkole

 

SPOTKANIA TEATRALNE 

W niedzielę, 16 września w Kozienickim Domu Kultury uczniowie klasy II z P.S.P. Wólka Tyrzyńska oglądali spektakl teatralny pt. "O tym jak Frędzelka i Wiercipiętka znalazły czapeczkę". Aktorzy z teatru TRIP ze Świętochłowic pokazali młodym widzom losy leśnych skrzatów. Wspólnie z aktorami starali się odczarować zaklęcie.

Celem przedstawienia było zachęcenie dzieci do aktywnego trybu życia oraz utrzymywania dobrych relacji pomiędzy rodzeństwem. Spektakl zakończył się wspólnym zdjęciem dzieci z aktorami.

Opiekun: wychowawca Ewa Pawlik

≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈ 

Być starszym - to marzenie dzieci,
A przecież czas tak szybko leci,
Mija godzina za godziną,
Nim się spostrzegłeś - rok upłynął.
I nowa bije już godzina,
Nowy rok szkolny się zaczyna,
Już czeka szkoła i koledzy,
I w książkach - zasób nowej wiedzy. [...]

Jan Brzechwa „Nowy rok szkolny”

 

    Dnia 3 września 2018r. o godz. 9.00  uczniowie, rodzice i nauczyciele naszej szkoły rozpoczęli rok szkolny 2018/2019.

         Wszystkich zebranych powitała dyrektor szkoły pani Anna Łukasiewicz i przedstawiła  informacje o pracy szkoły w nowym roku szkolnym.

       Życzyła wszystkim pomyślności, sukcesów oraz wytrwałości w dążeniu do uzyskiwania najlepszych wyników w nauce i pracy. 

Jesteśmy ciekawi, co przyniesie nam nowy rok szkolny?

Mamy nadzieję, że będzie udany, pełen niezapomnianych chwil.

  ROK SZKOLNY 2017/2018

≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈

 
DOBRY START dla ucznia
Znalezione obrazy dla zapytania dobry start

Świadczenie ,,Dobry Start"

przysługuje raz w roku na każde dziecko uczące się w szkole

do ukończenia 20 roku życia lub - w przypadku dzieci niepełnosprawnych - 24 roku życia.

Więcej na stronie: mpips.gov.pl

lub

≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈ 

Serdecznie zapraszamy 

na uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2018/2019,

które odbędzie się

3 września 2018 r. o godz. 9.00.

 

≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈

Wykaz podręczników na rok szkolny 2018-2019

≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈

 

Po dziesięciu miesiącach wytężonej pracy nadszedł wyczekiwany przez wszystkich uczniów czas wakacji. Czas odpoczynku od nauki, dzwonków i porannego wstawania.

 

Życzymy wszystkim Uczniom, Rodzicom, Nauczycielom i Pracownikom naszej szkoły, by nadchodzące wakacje były radosne i pełne niezapomnianych wrażeń. Cieszcie się z każdego słonecznego dnia i z każdej przeżytej przygody. Bawcie się dobrze na złocistych plażach, w górach czy nad jeziorami.

Do zobaczenia we wrześniu Zmieszany

≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈


Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2017/2018

22 czerwca 2018r. o godz. 8:00 Dyrektor Szkoły Pani Anna Łukasiewicz podziękowała wszystkim uczniom za całoroczną pracę, za zdobyte wiadomości i umiejętności. Dla najlepszych uczniów na forum szkoły zostały rozdane świadectwa z czerwonym paskiem, nagrody książkowe i dyplomy. Po części oficjalnej wszyscy uczniowie wraz z wychowawcami udali się do swoich klas po odebranie świadectwa szkolnego. I w tak radosnym nastroju, przechodząc do kolejnej klasy mówimy wszystkim ,,Do zobaczenia we wrześniu”.

Dziś witamy upragnione wakacje .

≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈

 

Upragnione wakacje tuż,tuż.

 

W związku z powyższym uprzejmie informujemy,

iż uroczystość zakończenia roku szkolnego 2017/2018

odbędzie się

22 czerwca 2018 /piątek/ o godz. 8.00

 

SERDECZNIE ZAPRASZAMY 

≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈

 

19 czerwca 2018r. klasa I była w Mediatece w CKA w Kozienicach na lekcji edukacyjnej p.t. ,,Maja na tropie jaja, czyli poznajemy e - booki”. Uczniowie po raz pierwszy mieli okazję zapoznania się z e-bookami. Przeglądali zapisane na nich książki. Poznali ich minimalizację i wygodę użytkowania w czasie wakacyjnych wyjazdów. W trakcie lekcji uczniowie z uwagą słuchali opowiadania o przygodach Mai. W oparciu o wysłuchaną historię rozwiązywali zadania o różnym stopniu trudności, bezbłędnie i sprawnie.

Lekcja wśród pierwszoklasistów cieszyła się bardzo dużym zainteresowaniem.

Składamy gorące podziękowania pracownikom Mediateki, a w szczególności Pani Agnieszce Dziubie, która przygotowała dla nas wspaniałe zajęcia oraz okazała dzieciom dużo ciepła i serdeczności. Każde dziecko otrzymało drobny upominek.

Wychowawca klasy I: Ewa Pawlik

≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈

14 czerwca 2018r. w naszej szkole odbyło się cykliczne spotkanie dzieci i młodzieży z przedstawicielami Policji. Hasłem przewodnim spotkania były ,,Bezpieczne wakacje”. Goście wskazywali kierunki właściwego zachowania się w czasie letnich, wakacyjnych dni. Zwracali uwagę na przestrzeganie zasad podczas korzystania z kąpieli w rzekach oraz poruszania się po drogach. Przestrzegali zarówno przed zagrożeniami wynikającymi z użytkowania maszyn rolniczych przez dzieci jak również przed skutkami zażywania zabójczych dopalaczy.

Na zakończenie spotkania Pan Policjant życzył wszystkim bezpiecznego i radosnego wypoczynku na nadchodzące wakacje.

 ≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈

28 maja 2018r. dzieci z oddziału przedszkolnego oraz uczennice kl. III odwiedziły Bibliotekę Publiczną w Kozienicach. Pracownik biblioteki – pani Anna Paduch pokazała dzieciom wszystkie znajdujące się tam pomieszczenia i wytłumaczyła do czego służą. Dzieci wysłuchały bajki czytanej przez bibliotekarkę, wspólnie omawiały potem jej treść, oglądały różnego rodzaju księgi i książeczki, również te dla niewidomych czytelników, pisane językiem Braille'a. Dowiedziały się kto może zostać czytelnikiem biblioteki, rozmawiały z panią o szanowaniu książek, oglądały i próbowały czytać niektóre z nich. Obejrzały też krótką bajkę i wesoło bawiły się w ruchowe zabawy integracyjne, które proponowała im pani. Na zakończenie, dziękując za tak mile i pożytecznie spędzony czas, dzieci wręczyły pani upominek.

 

Po tak ciekawych zajęciach – wiele dzieci na pewno zgodzi się z tym stwierdzeniem!

Opiekę nad dziećmi sprawowały panie: M. Wójtowicz, M. Latos, D. Tyburca

≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈

Apel z okazji 3 Maja

≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈

WARSZTATY BIBLIOTECZNE

         23 kwietnia 2018r. uczniowie klasy I odwiedzili Miejską Bibliotekę Publiczną w Kozienicach. Pracownik biblioteki Pani Anna Gola oprowadziła dzieci po poszczególnych salach omawiając jednocześnie ich przeznaczenie. Następnie zaprosiła wszystkich do oddziału dziecięcego na ,, Baśń o rybaku i złotej rybce’’. Uczniowie chętnie rozmawiali na temat postawy głównych bohaterów, trafnie oceniając ich zachowanie. Wspólnie wykonali scenografię do baśni.

         Na zakończenie spotkania Pani Ania rozdała dzieciom karty czytelnika oraz wręczyła każdemu dziecku upominek tj. książkę, zakładkę i długopis. Pierwszoklasiści byli bardzo zadowoleni ze spotkania. Miło wspominają lekcję z Panią Anią. Na dowód sympatii i w podziękowaniu za wspaniałą atmosferę oraz okazałe serce Pani Ania otrzymała od dzieci pamiątkową laurkę.

Opiekun: wychowawca kl. I Ewa Pawlik

≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈

 

SPOTKANIA ZE SZTUKĄ

   15 kwietnia 2018r uczniowie klasy I byli w Centrum Kulturalno- Artystycznym w Kozienicach na poranku teatralnym ,,Tajemnica skarbu na kurzej nóżce”.    

Opiekę nad grupą dzieci sprawowała wychowawczyni p. Ewa Pawlik

 

≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈

 

≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈

POWITANIE WIOSNY

 

≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈

WARSZTATY PLASTYCZNE

16 marca 2018r. w CKA w Kozienicach zostały zorganizowane warsztaty plastyczne pt. ,,Pisanka” dla uczniów szkół podstawowych z naszej gminy. Podczas spotkania uczniowie zapoznali się z techniką decoupage i tą metodą wykonywali pisanki wielkanocne. Naszą szkołę reprezentowała uczennica z kl. IV- Weronika Szewc oraz uczennice z kl. VII : Patrycja Szewc i Aleksandra Toporek.

 

Bardzo nam się podobają tego typu spotkania. Są nie tylko kształcące, ale i użyteczne, czego dowodem są nasze wielkanocne koszyczki  pięknie ozdobione.

Opiekun grupy: Ewa Pawlik 

 ≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈

W i e l k a n o c

Tak przygotowują palmy wielkanocne na nadchodzące święta uczniowie naszej szkoły. Najładniejsze wysłaliśmy na konkurs. Trzymamy kciuki i życzymy małym artystom zwycięstwa.

Opiekun plastyczny: Ewa Pawlik

≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈ 

16 marca 2018 r. uczniowie naszej szkoły kolejny raz aktywnie włączyli się w akcje charytatywną dotyczącą zbiórki plastikowych korków. W tym dniu do CKA w Kozienicach przekazaliśmy kolejną partię uzbieranego surowca w ilości sześciu 100 litrowych worków z przeznaczeniem tym razem dla Majki Kultys. Za dostarczenie korków po raz kolejny serdecznie dziękujemy mamie Filipa Majdaka ucznia klasy IV. Zarówno Filip jak i Wiktor Majdak mieli znaczący udział w gromadzeniu nakrętek.

 

Gratulujemy i dziękujemy za okazałe serce !

≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈

KABARETY

10 marca 2018r. uczniowie naszej szkoły brali udział w 15 Przeglądzie kabaretów Szkolnych. Organizatorem konkursu był Ogród Jordanowski w Kozienicach. Jury przyznało:

I nagrodę w kategorii piosenka kabaretowa dla klas IV- VI

ucz. kl. IV – Wiktorii Szewc

ucz. kl. IV – Wiktorii Rutkowskiej w piosence ,,Pani Jadzia”

I nagrodę w kategorii piosenka kabaretowa dla klas VII i gimnazjów

ucz. kl. VII- Dominice Jakubowskiej

ucz. kl. V II– Patrycji Szewc

ucz. kl. V II– Aleksandrze Toporek w piosence ,,Pantofel

I nagrodę w kategorii skecz dla klas VII i gimnazjów

ucz. kl. VII- Dominice Jakubowskiej

ucz. kl. V II– Patrycji Szewc

ucz. kl. V II– Aleksandrze Toporek w skeczu ,,Kocia zagadka”

I I nagrodę w kategorii skecz dla klas IV- VI

ucz. kl. VII- Natalii Stój

ucz. kl. V I– Natalii Pietrzyk

ucz. kl. IV – Weronice Szewc w skeczu ,,Wigilia” 

Uczniowie otrzymali dyplomy i pamiątkowe statuetki. Ostatnim punktem programu była dla chętnych, propozycja Jury odegrania na żywo wylosowanej scenki. Trzpioty podjęli wyzwanie i świetnie poradzili sobie z realizacją zadania. W sposób humorystyczny zaprezentowali publiczności ,,Jak poderwać uczennicę”.

Na koniec spotkania nie obyło się bez pamiątkowych zdjęć w Fotobudce. W ten sobotni poranek wszystkim dopisywały humory i dobrze się bawiliśmy .

Opiekun koła teatralnego ,,Trzpioty”: Ewa Pawlik

≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈

PORANEK TEATRALNY

11 marca 2018r. klasa pierwsza była w CKA w Kozienicach na przedstawieniu p.t. ,,Przygody Świnek”. Uczniowie oprócz dobrej zabawy zrozumieli, że praca daje szczęście i satysfakcję, a jednocześnie kształtuje odpowiednie postawy wychowawcze.

                                                                                                                                                                      opiekun: Ewa Pawlik

≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈

Tydzień owoców w naszej szkole

 

≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈


≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈

Spotkanie  z przedstawicielami POLICJI

 pogadanka na temat uzależnień od narkotyków

 

W lutym pierwszoklasiści odwiedzili Centrum Kulturalno Artystyczne w Kozienicach. Byli na poranku teatralnym ,,Przygody Barona Pączka”. Podczas oglądania spektaklu uczniowie zobaczyli, jakie niebezpieczeństwa czyhają na łakomczuchów łakoci. Przypomnieli sobie zasady zdrowego trybu życia. Bohaterowi przedstawienia zaproponowali skuteczne sposoby w walce z otyłością.

Wspólnie z Panem Pączkiem na scenie wykonywali ćwiczenia gimnastyczne i dobrze się przy tym bawili.

 

Nauczyciel prowadzący: Ewa Pawlik

≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈

Konkurs Recytatorski

Dnia 2 lutego 2018r. w P.S.P. Wólka Tyrzyńska odbył się konkurs recytatorski, do którego zgłosili się uczniowie z poszczególnych klas. Eliminacje konkursowe na szczeblu szkolnym odbywały się w III kategoriach wiekowych tj.:1) grupa przedszkolna, 2) klasy I-III, 3) klasy IV- VII.

Po wysłuchaniu wszystkich recytacji Komisja Konkursowa w składzie: p. R. Domagała, p. E. Pawlik, p. M. Wójtowicz zakwalifikowała do II etapu następujących uczniów:

klasa ,,O” – Mateusz Wojdyr,

klasa I – Julia Nowak,

klasa VI – Natalia Pietrzyk.

Wszystkim uczestnikom konkursu dziękujemy za udział, a laureatom życzymy kolejnych sukcesów. 

≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈

Strategia Rozwoju Gminy Kozienice

 

 

Burmistrz Gminy Kozienice zwraca się z prośbą do Mieszkańców Gminy Kozienice  o wyrażenie swojej opinii w sprawie Strategii Rozwoju Gminy Kozienice na lata 2018-2030, poprzez wypełnienie ankiety do 19 marca 2018 r. 

Ankietę można wypełnić w jeden z następujących sposobów:

-  pobierając ankietę ze strony www.kozienice.pl, wypełnienie jej i wrzucenie do skrzynki „ANKIETA-STRATEGIA” przy Infopunkcie w Urzędzie Miejskim,

-  wysyłając scan/zdjęcie wypełnionej ankiety na adres poczty elektronicznej ankiety@sztando.com

-  używając formularza elektronicznego - wersja on-line.
 

Mieszkańcu, Twój głos też się liczy!

≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈

Dzień Bezpiecznego Internetu

Dzień Bezpiecznego Internetu obchodzony jest z inicjatywy Komisji Europejskiej od 2004 roku i ma na celu inicjowanie i propagowanie działań na rzecz bezpiecznego dostępu dzieci i młodzieży do zasobów internetowych.

W Polsce Dzień Bezpiecznego Internetu od 2005 roku organizowany jest przez Fundację Dzieci Niczyje oraz Naukową i Akademicką Sieć Komputerową (NASK).

 

 

Internet stał się bardzo rozpowszechnionym zjawiskiem we współczesnym świecie - wiele osób nie potrafi sobie wyobrazić bez niego życia. I nic w tym nic dziwnego, bowiem wynalazek ten służy do różnych celów: pracy, nauki i rozrywki, a używany jest zarówno przez osoby młodsze jak i starsze. 

Jednak z używaniem Internetu wiążą się potencjalne niebezpieczeństwa, zagrażające w szczególny sposób najmłodszym jego użytkownikom.

 

Nigdy nie wiadomo, kto jest po drugiej stronie”

 
– to hasło jest kluczem do większości problemów i zagrożeń występujących w Sieci.

Tegoroczne obchody DBI odbywają się pod hasłem „Dzień Bezpiecznego Internetu: tworzymy kulturę szacunku w sieci”. Szacunek to pojęcie, które zawiera w sobie bardzo wiele treści. To istotna wartość, bez której nie zbudujemy kultury zrozumienia, zaufania i tolerancji.

W ramach obchodów w naszej szkole zorganizowano spotkanie z uczniami poświęcone temu zagadnieniu. Uczniowie obejrzeli prezentację Bezpieczeństwo w sieci” oraz film Plik i Folder - Odkrywcy internetu” Ogłoszono też konkurs na plakat promujący bezpieczeństwo w sieci. Wkrótce zostaną ogłoszone wyniki konkursu.

  Materiały dla rodziców:

Zostań znajomym swojego dziecka cz.1

Zostań znajomym swojego dziecka cz.2

 
 

 

Materiały dla uczniów:

Kreskówki "Owce w sieci"

3…2…1…Internet

W Sieci

Pamiętajmy! 

Świat Internetu stwarza realne zagrożenia.

Chcesz sprawdzić swoją wiedzę na temat bezpiecznego korzystania z internetu rozwiąż 

quiz

i pobierz imienny dyplom Zmieszany
≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈

Uczniowie naszej szkoły w I półroczu już po raz drugi wsparli akcję charytatywną ,, Zbiórka plastikowych koreczków” prowadzoną przez Centrum Kulturalno Artystyczne w Kozienicach na rzecz Marcela Króla. W tej edycji szczególne podziękowanie kierujemy do ucznia kl. VII Marcela Strzelczyka, który najaktywniej zbierał nakrętki na szczytny cel.

 

Serdecznie dziękujemy dzieciom za zaangażowanie  

i zapraszamy wszystkich do dalszego działania. 

opiekun: Ewa Pawlik

≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈ 

Konkurs ,,Bezpieczne ferie 2018r." rozstrzygnięty!

 


≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈

SPOTKANIA TEATRALNE

W I okresie 2017/18r. uczniowie klasy I chodzili raz w miesiącu do Centrum Kulturalno – Artystycznego w Kozienicach na poranki teatralne. Dzieci śledziły i przeżywały losy bohaterów w kolejnych przedstawieniach oraz czerpały naukę płynącą z morału widowiska. Co miesięczne spotkania były też formą integracji klasowej i kształtowania więzi koleżeńskich. Cieszyły się dużym zainteresowaniem ze strony maluchów. Zaplanowana jest kontynuacja spotkań w II okresie.

Opiekę nad uczniami pełniła wychowawczyni klasy I p. Ewa Pawlik.

 

≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈

Urząd Miejski w Kozienicach

przypomina o konieczności zaktualizowania dokumentów

do stypendium szkolnego na rok 2017/2018

 

 

≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈

Urząd Miejski w Kozienicach

zaprasza Wszystkich Mieszkańców Gminy Kozienice  

do udziału w ankiecie dotyczącej zagospodarowania

tzw. Nowego Centrum Kozienic 

ankieta on-line

lub w wersji papierowej do pobrania w Infopunkcie Urzędu Miejskiego

≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈

 

List do dzieci i młodzieży
z okazji ferii zimowych

 

Szanowni i Kochani,

 

już za kilka dni rozpoczynają się ferie zimowe, na które z pewnością czekaliście z niecierpliwością. Wierzę, że ten wspaniały, beztroski czas dostarczy Wam pozytywnych wrażeń i niezapomnianych przygód, a do szkoły wrócicie wypoczęci, pełni energii oraz zapału do pracy.

Niektórzy z Was wyjadą z rodzicami, na zimowisko czy do dziadków, a inni pozostaną w domu. Niezależnie od tego, jakie macie plany, rozejrzyjcie się wokół – możecie robić wiele wspaniałych rzeczy, bez względu na to, gdzie spędzicie ten wyjątkowy czas. Pamiętajcie, że nawet jeśli nigdzie nie wyjeżdżacie, nie warto zamykać się w czterech ścianach. Bez komputera, tabletu i smartfona można znakomicie zagospodarować wolne dni. Jak najpełniej wykorzystajcie te dwa tygodnie – bawcie się i spędzajcie miłe chwile w rodzinnym gronie i otoczeniu przyjaciół. Ferie to czas dedykowany specjalnie Wam, dlatego korzystajcie z niego jak najpełniej – bądźcie beztroscy i zrelaksowani!

Podczas wycieczek, spacerów czy zabaw na zewnątrz, a także w domu pamiętajcie o bezpieczeństwie. Wspaniale jest korzystać z uroków zimy – śniegu i mrozu – ale trzeba to robić z rozwagą. Uważajcie na rzeki, jeziora, stawy czy rowy, które pozornie wyglądają na świetne lodowisko. Takie miejsca są dużym zagrożeniem dla Waszego zdrowia i życia. Przestrzegam Was przed niebezpieczną zabawą, ponieważ niestety co roku dochodzi do wielu tragicznych zdarzeń z udziałem dzieci. Jeśli chcecie wybrać się na ślizgawkę, wybierzcie specjalnie przygotowane do tego celu lodowisko, które jest chronione bacznym okiem dorosłych.

Nie zapominajcie o odpowiedzialności. Jesteście młodzi i całe życie jeszcze przed Wami – dlatego pamiętajcie, aby w te wolne dni nie nawiązywać kontaktu z nieznajomymi, którzy mogą namawiać Was do sięgnięcia po różnego rodzaju niebezpieczne substancje, czy używki. Zawsze macie prawo powiedzieć stanowcze „nie” i w takich sytuacjach gorąco Was do tego zachęcam. Proszę – bądźcie za siebie nawzajem odpowiedzialni, a ferie na pewno dostarczą Wam wiele radości.

Gdybyście potrzebowali pomocy, pamiętajcie o numerze 800 12 12 12, Waszym Dziecięcym Telefonie Zaufania Rzecznika Praw Dziecka. Pracujący tu psychologowie wysłuchają Was i pomogą rozwiązać problemy, z którymi sobie nie radzicie. Jeśli tylko zdarzy się sytuacja, która Was zaniepokoi, bez obaw alarmujcie dorosłych – rodziców, opiekunów czy wychowawców. To wyraz dojrzałości i troski o drugiego człowieka.

 

Z pozdrowieniami
Wasz Rzecznik,
Marek Michalak

 

 ≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈

Ferie z KCRiS Kozienice

 ≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈

 ≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈

Pierniczkowy zawrót głowy....

 

 

 

≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈ 

Mikołaju, Mikołaju witamy Cię!

Jak co roku 6 grudnia zawitał i do naszej szkoły, dźwigając na plecach wór pełen prezentów niecodzienny Gość. Był nim Święty Mikołaj, który jest bliski dzieciom, dorosłym i całej naszej społeczności szkolnej.

Przybycie dostojnego gościa uświetnił program artystyczny przedstawiony przez uczniów oddziału przedszkolnego pod kierunkiem wychowawczyń – p. Małgorzaty Wójtowicz i p. Doroty Tyburcy. Dzieci dziękowały za podarunki wierszykami, piosenkami i laurkami.

Niecierpliwe oczekiwanie na przybycie niecodziennego gościa zostało nagrodzone, bowiem po spotkaniu z najmłodszymi uczniami Mikołaj odwiedził pozostałych uczniów i wręczył im prezenty.

Uczniowie przyrzekli „być zawsze grzecznymi, dobrymi i pilnymi.." i zaprosili Mikołaja za rok.

 


≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈

11 grudnia 2017r. czteroosobowa grupa uczniów z naszej placówki została zaproszona na warsztaty plastyczne ,,Bombka w CKA”. W trakcie zajęć dzieci samodzielnie wykonywały z powierzonych materiałów świąteczne bombki, które później na pamiątkę zabrały ze sobą. W trakcie tworzenia ciekawych inspiracji panowała radosna atmosfera, przybliżająca świąteczne klimaty. Na koniec wszyscy zgodnie stwierdzili, że taki sposób spędzania wolnego czasu jest rewelacyjny i pożyteczny.

Z zadowoleniem i satysfakcją wspominamy zajęcia w Kozienickim Centrum Artystycznym, kierując słowa podziękowania dla Pracowników.  

Opiekun: Ewa Pawlik

 

 


≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈
 

Jest taka noc w roku,

kiedy świat realny łączy się ze światem magii, 

czarów i ...wróżb.

Andrzejki są wspaniałą okazją do dobrej zabawy, podczas której można się oderwać od szarej, szkolnej rzeczywistości i przenieść

w świat fantazji.

Z tej okazji 29 listopada odbyła się dyskoteka andrzejkowa zorganizowana przez Samorząd Uczniowski wraz z opiekunem

p. Kamilą Nowakowską.

W ten wyjątkowy wieczór uczniowie mogli sobie wywróżyć przyszłość w gabinecie wróżb i potańczyć przy muzyce disco. Wszyscy uczniowie skończyli dyskotekę andrzejkową

w dobrym i radosnym nastroju.

Teraz czekają na następną...

 

 

 

 

 

 

 ≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈

Teatr Kukiełkowy "Tomcio"  

We wtorek, 28 listopada 2017r. naszą szkołę odwiedził Teatr Kukiełkowy "Tomcio"  z Nowego Sącza z przedstawieniem pt. "Czterej muzykanci z Bremy" według baśni Braci Grimm.

 

Dzieci z zainteresowaniem śledziły losy ubogiego Jaśka i jego kompanów – koguta, osła, psa i kota, których zmuszono do ucieczki z dotychczasowego miejsca zamieszkania. Smutna historia bohaterów odmienia się dzięki współpracy i bezinteresownej przyjaźni.

Spektakl wywołał w widzach chwilę skupienia i radości. Wszyscy oglądali poczynania kukiełek z zapartym tchem i na koniec nagrodzili aktorów brawami.

≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈

Mazowiecki Informator 

dla Rodziców i Opiekunów Dziecka

z Niepełnosprawnością

więcej informacji

 

≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈

„Dziecko może nauczyć dorosłych trzech rzeczy: cieszyć się bez powodu, być ciągle czymś zajętym i domagać się ze wszystkich sił,    tego czego się pragnie”

 

Paulo Coelho

≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈  

11 LISTOPADA

Uroczystości rozpoczęły się od Mszy Świętej o godz 10:30 w kościele Świętego Krzyża w Kozienicach w intencji ojczyzny. Po nabożeństwie wszyscy uczestnicy udali się w procesji na cmentarz w asyście pocztów sztandarowych oraz Orkiestry Dętej OSP w Kozienicach. Uroczystości na terenie cmentarza rozpoczęła wspólna modlitwa po której uczniowie Zespołu Szkół w Kozienicach recytowali swoje wiersze. Po apelu poświęconym pamięci poległych, złożono przy ich kwaterach kwiaty, wieńce i wiązanki. 

 

≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈

Zakończyła się akcja Dni Walki z Głodem

Z tej okazji  w ramach kampanii  po raz kolejny sprzedawaliśmy ciasto, które upiekły mamy naszych uczniów. Ten rodzaj pomocy bardzo się dzieciom podoba.  

W wyniku sprzedaży ciasta zebraliśmy kwotę            913,30 zł.   

To nasz kolejny rekord.  

Ponadto przez dwa tygodnie od 16 do 31 X zbieraliśmy produkty żywnościowe o długim terminie przydatności do spożycia.  

Pieniądze i produkty spożywcze zostały przekazane do Zarządu Rejonowego w Kozienicach       z przeznaczeniem na pomoc najuboższym z okazji zbliżających się świąt Bożego Narodzenia.  

Akcja  cieszyła  się dużym powodzeniem wśród uczniów. Cała społeczność szkolna czynnie włączyła się do pomocy drugiemu człowiekowi.  

Na apelu  uczniowie otrzymali pamiątkowe dyplomy za dobre serce, które pochyla się nad tymi, którzy potrzebują pomocy, za wrażliwą duszę, która przynagla do czynienia dobra, za bezinteresowną pomoc i życzliwość”.   

Wszystkim, którzy choćby w najdrobniejszy sposób przyczynili się do wsparcia naszych działań, serdecznie dziękuję.  

Opiekun SK PCK

Renata Domagała

≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈

Wzorem lat ubiegłych, w bieżącym roku szkolnym nasi uczniowie aktywnie włączyli się w akcję niesienia pomocy potrzebującym. Kontynuacja zbiórki plastikowych korków została podsumowana 31 października 2017r. W tym dniu do CKA w Kozienicach przekazano 7 studwudziestolitrowych worków uzbieranego surowca z przeznaczeniem dla Kingi Abramczyk.   

Za dostarczenie korków serdecznie dziękujemy mamie Filipa Majdaka, ucznia klasy IV. Na uwagę zasługuje wielkie serce chłopca, który sam uzbierał aż 5 worków nakrętek. 

Gratulujemy i dziękujemy!

W dalszym ciągu zachęcamy wszystkich uczniów do systematycznej zbiórki.                                                    
 

Od 1 listopada 2017r. do 31 stycznia2018r.

koreczki zbieramy dla Marcela Króla. 

                                                                                                                                Pozdrawiam: opiekun akcji Ewa Pawlik

≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈

 

W ramach obchodu Roku Rzeki Wisły 19 X 2017r. uczniowie naszej szkoły zaproszeni zostali przez Pracowniczy Wolontariat ENEA Wytwarzanie oraz przedstawicieli Polskiego Związku Wędkarskiego na akcje Zarybiania Wisły w miejscowości Kępeczki(Punkt Widokowy). W tym dniu wpuszczono do Wisły około 200 kilogramów dorosłego szczupaka. Wycieczka miała na celu poszerzenie świadomości ekologicznej oraz rozbudzenie pasji wędkarskiej wśród dzieci. Podczas spotkania przeprowadzono konkurs wiedzy o rybach. Naszą placówkę reprezentował uczeń klasy VI Jan Łuczak. Uczeń wykazał się dużą znajomością tematu. Ponadto rozstrzygnięto konkurs plastyczny: 

I miejsce: Weronika Szewc ucz. kl. IV 

II miejsce: Patryk Chodyń ucz. kl. IV   

III miejsce: Oliwia Brudnicka ucz. kl. III

Wyróżnienie: Aleksandra Kudła ucz.kl. III 

Szkoła za udział w akcji otrzymała dyplom i nagrodę książkową. Dla uczestników spotkania zorganizowano poczęstunek przy ognisku.

 

 

 

 

 

 

 

 


 ≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈ 

Sprzątanie Świata to coroczna akcja, w której biorą udział wszyscy, którym nie jest obojętny los i wygląd naszej Ziemi. Tegoroczna akcja Sprzątania Świata odbyła się pod hasłem

Nie ma śmieci, są surowce!”.

Dnia 26 września 2017 roku uczniowie z klas I – VII wraz ze swoimi wychowawcami i nauczycielami wyposażeni w rękawice ochronne i worki na śmieci oraz dobry humor zabrali się do sprzątania wyznaczonych terenów wokół szkoły. Wszyscy chętnie brali udział w akcji i z wielkim zaangażowaniem sprzątali. Zebrane śmieci składano w wyznaczonym miejscu.

          Praca na rzecz przyrody sprawiła im ogromną satysfakcję i uświadomiła jak ważne są codzienne działania podejmowane dla czystego środowiska.

 

 

 

 

 ROK SZKOLNY 2016/2017

 

 

Kochani uczniowie, przed wami wymarzone wakacje, pamiętajcie tylko o przestrzeganiu zasad bezpieczeństwa!

 

 

 

Oto kilka cennych rad i uwag jak spędzić bezpiecznie wakacje:

1. Rower i wrotki, piłka
· Pamiętaj, jezdnia to nie plac zabaw! Zachowaj na niej wyjątkową ostrożność!!!
· Należy korzystać ze ścieżek rowerowych !!!
· Nie pożyczaj roweru nieznajomym !!!
· Zakładaj kask rowerowy na głowę !!!
· Podczas przechodzenia przez jezdnię, korzystaj z przejść dla pieszych !!!
· Graj w piłkę daleko od ulicy !!!
· Uważaj na jezdni biegnąć po piłkę !!!

2. Nad wodą

· Kąpiemy się tylko w miejscach oznakowanych i wyznaczonych do kąpieli !!!
· Nigdy nie skacz do wody w miejscach, których nie znasz dna !!!
· Słuchaj poleceń ratownika !!!
· Kąp się w miejscach dozwolonych tylko pod opieką rodziców !!!
· W wodzie bądź ostrożny, nie utrudniaj kąpieli innym !!!
· Dbaj o jej czystość plaży !!!
· Przestrzegaj regulaminu kąpieliska !!!

3. W górach 

· Zawsze idź szlakiem wyznaczonym !!!
· Słuchaj się opiekuna !!!
· Nie zbaczaj ze szlaku !!!
· Nie wyruszaj w góry podczas burzy !!!

 

 

 

 

 

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

 

Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2016/2017 odbędzie się 23 czerwca 2017 r. o godz. 9.00 w budynku PSP w Wólce Tyrzyńskiej w sali nr 6. Serdecznie zapraszamy! 

 

 

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

12 czerwca 2017 r. odbyło się uroczyste otwarcie boiska szkolnego. Zapraszamy do fotorelacji z tej imprezy, która znajduje się w zakładce "Uroczystości".

 

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

 

AKCJA "ZARYBIANIE WISŁY" W RAMACH PROJEKTU "ROK WISŁY" W KĘPECZKACH

 

 

Na przełomie maja i czerwca 2017 r. nasza szkoła wzięła udział w akcji "Zarybianie Wisły" prowadzonej przez ichtiologów z Polskiego Towarzystwa Wędkarskiego i wolontariuszy grupy Enea. W ramach tej akcji uczniowie uczestniczyli w prezentacjach i konkursach prowadzonych na terenie szkoły oraz w zarybianiu Wisły i grillu w punkcie widokowym w Kępeczkach.  

 

 

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

 

 

 

11 maja 2017 r. o godz. 15.00 odbędą sie zebrania rodziców z wychowawcami klas. Serdecznie zapraszamy!!!

 

 

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

8 maja 2017 r. naszą szkołę odwiedzili ichtiolodzy z Polskiego Związku Wędkarstwa i wolontariusze grupy Enea Wtwarzanie, którzy poprowadzili prelekcje nt. "Zarybiania Wisły". Inicjatywa została podjęta w związku z obchodami „Roku rzeki Wisły”. W czasie spotkania uczniowie wzięli udział w konkursach wiedzowych i otrzymali ciekawe nagrody. Na koniec dla wszystkich uczestników czekały upominki. Niedługo odbędzie się druga część akcji, która będzie poprowadzona w terenie przy punkcie widokowym w Kępeczkach. 

 

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

 

27 kwietnia 2017 r. zostały ogłoszone wyniki szkolnego konkursu matematycznego pt.: "Klasowy Pitagoras". Celem konkursu było sprawdzenie wiadomości i umiejętności z matematyki oraz wyłonienie klasowych Pitagorasów. Oto wyniki: 

 

 

Pitagoras klasy IV-ej - Wojtek Matosek

 

 

Pitagoras klasy V-ej - Kacper Pisarski

 

 

Pitagoras klasy VI-ej - Ola Toporek.

 

 

W konkursie uczestniczyli również uczniowie: Julia Chodyń, Hubert Barszcz, Dominika Jakubowska, Marcel Strzelczyk, Natalia Stój i Patrycja Szewc. Opiekunem konkursu była: pani Monika Kowalska. Wielkie gratulacje!!! 

 

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

 

Wyniki konkursu zbiórki makulatury pt.: "Makulatura to nie śmieć, bo za nia drzewko możesz mieć" organizowanego przez Kozienicką Gospodarkę Komunalną Sp. z o.o.:

 

 

W kategorii szkół podstawowych I miejsce uzyskała nasza szkoła!!!

 

 

W kategorii uczniowie naszej szkoły:

 

 

Marcel Strzelczyk - I miejsce

 

 

Patrycja Szewc - II miejsce

 

 

Rafał Jakubowski - III miejsce

 

 

Arek Maksym - IV miejsce

 

 

Gratulacje dla zwycięzców!!! 

 

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

Spotkanie z pisarzem Zenonem Gierałą"

 

 

 

    26 kwietnia 2017r. nasza szkołę odwiedził pisarz ziemi radomskiej pan Zenon Gierała. 

 

 

    Nasz gość przedstawiał swoje książki, starając się zaciekawić nimi naszych uczniów. Pisarz chętnie żartował z dziećmi, organizował im błyskawiczne konkursy z nagrodami przez siebie przygotowanymi, a nawet wróżył, zaznaczając oczywiście, że to tylko taka zabawa, a chrześcijanie nie powinni wierzyć w żadne wróżby. Autor legend w swoim wystąpieniu wykorzystał rzutnik, prezentując piękne ilustracje ze swoich dzieł.

 

 

      Na koniec ciekawego spotkania p. Gierała rozdawał dzieciom autografy, które kreślił na specjalnie przygotowanych przez bibliotekarki pamiątkowych karteczkach. 

 

 

 

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

Zdrowych, spokojnych Świąt Wielkanocnych, pełnych nadziei oraz miłości,

 

 

pogodnego nastroju, oraz najwspanialszych rodzinnych spotkań, wśród rodziny

 

 

życzy Dyrekcja szkoły

 

 

i  Pracownicy PSP w Wólce Tyrzyńskiej

 

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

7 kwietnia 2017 r. w Janikowie odbyły się eliminacje powiatowe Ogólnopolskiego Mlodzieżowego Turnieju Turystyczno-Krajoznawczego. 

 

 

Wyniki dla naszej szkoły były następujące: 

 

 

Grupa I, czyli 

 

 

Ola Toporek, Patrycja Szewc i Kacper Pisarski zajęła III miejsce. Byli fantastyczni! Wielkie gratulacje!!! 

 

 

Grupa II, czyli 

 

 

Marcel Strzelczyk, Jakub Przychodzień i Natalka Pietrzyk zajęła IX miejsce. W lesie z mapą byli najlepsi! Również gratulacje!!! 

 

 

Gratulacje dla opiekuna koła - pani Małgosi Wójtowicz!!!

 

 

 Znowu kolejny sukces SKKT !!!

 

 

 18 marca 2017 r. w okolicach Przejazdu odbyły się eliminacje Ogólnopolskiego Młodzieżowego Turnieju Turystyczno-Krajoznawczego. W kategorii szkół podstawowych startowało 17 zespołów.

 

 

I miejsce zajęła drużyna w składzie: Marcel Strzelczyk, Jakub Przychodzień, Natalia Pietrzyk.

 

 

II miejsce drużyna w skaładzie: Patrycja Szewc, Kacper Pisarski, Hubert Barszcz ( w zastepstwie za Olę Toporek).

 

 

Opiekunem SKKT jest pani Małgosia Wójtowicz. Wielkie gratulacje !!!

 

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

 

 

  Harmonogram czynności w postępowaniu rekrutacyjnym i postępowaniu uzupełniającym w roku szkolnym 2017/2018 do przedszkoli publicznych oraz oddziałów, dla których Gmina Kozienice jest organem prowadzącym

 

 

LP

Czynności rekrutacyjne

Termin w postępowaniu rekrutacyjnym

Termin w postępowaniu uzupełniającym

1.

Złożenie wniosku o przyjęcie do przedszkola publicznego wraz z dokumentami potwierdzającym spełnianie przez kandydata warunków lub kryteriów branych pod uwagę w postępowaniu rekrutacyjnym

od 21 marca 2017r. do 31 marca 2017r. do godz. 1500

od 04 maja 2017r. do 05 maja 2017r. do godz. 1500

2.

Weryfikacja przez komisję rekrutacyjną wniosków o przyjęcie do przedszkola publicznego i dokumentów potwierdzających spełnianie przez kandydata warunków lub kryteriów branych pod uwagę w postępowaniu rekrutacyjnym, w tym dokonanie przez przewodniczącego komisji rekrutacyjnej czynności, o których mowa w art. 150 ust. 7 ustawy z dnia 14 grudnia 2016r, - Prawo oświatowe (Dz.U. z 2017r. poz. 59)

do 6 kwietnia 2017r. do godz. 1500

do 10 maja 2017r. do godz. 1500

3.

Podanie do publicznej wiadomości przez komisję rekrutacyjną listy kandydatów zakwalifikowanych i kandydatów niezakwalifikowanych

7 kwietnia 2017r.   do godz. 1500

12 maja 2017r. do godz. 1500

4.

Potwierdzenie przez rodzica kandydata woli przyjęcia w postaci pisemnego oświadczenia

od 10 kwietnia 2017r. do 13 kwietnia 2017r. do godz. 1500

od 15 maja 2017r. do 18 maja 2017r. do godz. 1500

5.

Podanie do publicznej wiadomości przez komisję rekrutacyjną listy kandydatów przyjętych i kandydatów nieprzyjętych

14kwietnia 2017r. do godz. 1500

19 maja 2017r. do godz. 1500

 

 

 

Harmonogram czynności w postępowaniu rekrutacyjnym i postępowaniu uzupełniającym w roku szkolnym 2017/2018 do klas pierwszych szkół podstawowych, dla których Gmina Kozienice jest organem prowadzącym

 

LP

Czynności rekrutacyjne

Termin w postępowaniu rekrutacyjnym

Termin w postępowaniu uzupełniającym

1.

Złożenie wniosku o przyjęcie do szkoły podstawowej wraz z dokumentami potwierdzającym spełnianie przez kandydata warunków lub kryteriów branych pod uwagę w postępowaniu rekrutacyjnym

od 31 marca 2017r. do 06 kwietnia 2017r. do godz. 1500

od 15 maja 2017r. do 16 maja 2017r. do godz. 1500

2.

Weryfikacja przez komisję rekrutacyjną wniosków o przyjęcie do szkoły podstawowej i dokumentów potwierdzających spełnianie przez kandydata warunków lub kryteriów branych pod uwagę w postępowaniu rekrutacyjnym, w tym dokonanie przez przewodniczącego komisji rekrutacyjnej czynności, o których mowa w art. 150 ust. 7 ustawy z dnia 14 grudnia 2016r, - Prawo oświatowe (Dz.U. z 2017r. poz. 59)

do 10 kwietnia 2017r. do godz. 1500

do 18 maja 2017r. do godz. 1500

3.

Podanie do publicznej wiadomości przez komisję rekrutacyjną listy kandydatów zakwalifikowanych i kandydatów niezakwalifikowanych

11 kwietnia 2017r.   do godz. 1500

19 maja 2017r. do godz. 1500

4.

Potwierdzenie przez rodzica kandydata woli przyjęcia w postaci pisemnego oświadczenia

od 12 kwietnia 2017r. do 19 kwietnia 2017r. do godz. 1500

od 22 maja 2017r. do 24 maja 2017r. do godz. 1500

5.

Podanie do publicznej wiadomości przez komisję rekrutacyjną listy kandydatów przyjętych i kandydatów nieprzyjętych

20 kwietnia 2017r. do godz. 1500

25 maja 2017r. do godz. 1500

 

 

Uchwały Burmistrza i Przewodniczącego Rady Miejskiej w tej sprawie w zakładce DOKUMENTY SZKOŁY. 

 

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

OBCHODY I DNIA WIOSNY-20 MARCA 2017 R.

 

 

20 marca 2017 r. w naszej szkole obchodziliśmy I dzień wiosny. Z tej okazji odbył się pokaz talentów uczniów naszej szkoły i prezentacja marzann przygotowanych przez poszczególne klasy. Następnie wszyscy przeszli na boisko, gdzie marzanny zostały spalone. Witaj wiosno !!!

 

 

 

 

 

                         

 

 

                                                                                                       

                                            Kozienicka Gospodarka Komunalna Sp. z o.o. 

 

Zaprasza wszystkich uczniów do udziału w konkursie zbiórki makulatury

 

 

pt. „ Makulatura to nie śmieć, bo za nią drzewko możesz mieć ”

 

 

Warunkiem uczestnictwa w konkursie jest dostarczenie przez szkoły co najmniej

 

 

25 kg makulatury

 

 

Nagrodzimy najlepsze szkoły podstawowe, najlepszych uczniów w Gminie Kozienice

 

 

oraz najlepszych uczniów w danej szkole.

 

 

Na zwycięzców, za zajęcie I, II i III miejsca czekają atrakcyjne nagrody rzeczowe.

 

 

Najnowszej klasy komputer, aparaty fotograficzne, czytniki e-booków, słuchawki, smartwatche.

 

 

Ponadto szkoły otrzymają sadzonki drzew i krzewów.

 

 

Zakup nagród zostanie dofinansowany przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej

 

 

w Warszawie

 

 

Zbiórka makulatury w szkołach rozpoczyna się 01.03.2017r.

 

 

Rozstrzygnięcie konkursu połączone z wręczeniem nagród nastąpi 22.04.2017r. o godz. 1330, na terenie Kozienickiej Gospodarki Komunalnej Sp. z o.o., ul. Przemysłowa 15

 

 

 

Prosimy zapoznać się z regulaminem konkursu:

 

 

                                                                                                                         

                                                                              

                                                          Kozienicka Gospodarka Komunalna Sp. z o.o.,        

 

zaprasza mieszkańców Gminy Kozienice oraz szkoły podstawowe do udziału w konkursie zbiórki makulatury

 

 

 pt. „ Makulatura to nie śmieć, bo za nią drzewko możesz mieć”.

 

 

 

Cel konkursu

 

Celem konkursu jest kształtowanie właściwych postaw związanych z ochroną środowiska naturalnego. Poprzez zbiórkę makulatury, chcemy zwrócić uwagę na potrzebę zachowania i ochronę lasów oraz zieleni w Gminie Kozienice.

 

Warunki uczestnictwa w konkursie

 

 

Aby wziąć udział w konkursie, osoba indywidualna, powinna dostarczyć co najmniej 10 kg makulatury, natomiast szkoły podstawowe co najmniej 25 kg makulatury oraz złożyć deklarację udziału w konkursie. Makulatura powinna być powiązana w paczki co umożliwi jej sprawny odbiór

 

 

i ważenie.

 

 

Konkurs trwa od 01.03.2017r do 22.04.2017r

 

Dzień 20.04.2017 r. jest ostatnim dniem odbioru makulatury ze szkół podstawowych. Od osób indywidualnych odbiór makulatury rozpocznie się w dniu 22 kwietnia 2017 roku od godz. 800 do godz. 1230, na terenie Kozienickiej Gospodarki Komunalnej, ul. Przemysłowa 15 w Kozienicach.

 

Ogłoszenie wyników

 

Oficjalne zakończenie konkursu i wręczenie nagród wszystkim laureatom konkursu odbędzie się w dniu 22 kwietnia o godz. 1330 na terenie Kozienickiej Gospodarki Komunalnej, ul. Przemysłowa 15 w Kozienicach.

 

Laureaci konkursu

 

- najlepsza szkoła podstawowa ( I, II i III miejsce),

- najlepszy uczeń w Gminie Kozienice wśród wszystkich szkół podstawowych, biorących udział w konkursie (I, II i III miejsce),

- najlepszy uczeń w każdej szkole podstawowej ( I, II i III miejsce),

- najlepszy mieszkaniec Gminy Kozienice (I, II i III miejsce).

 

Nagrody

 

Na zwycięzców czekają atrakcyjne nagrody rzeczowe: komputer, aparaty fotograficzne, czytniki e-booków, nawigacja, zegarki oraz sadzonki drzew i krzewów

Zakup nagród rzeczowych zostanie dofinansowany ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie.

 

Prawa autorskie

 

Udział w konkursie jest równoznaczny z nieodpłatnym przeniesieniem na Kozienicką Gospodarkę Komunalną autorskich praw do wykonywanych zdjęć lub nagrań dokumentujących przebieg konkursu i jego prezentowanie.

Zgłoszenie do konkursu jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na publikację wyników konkursu i danych osobowych uczestników.

 

Regulamin konkursu

 

Szczegóły konkursu zbiórki makulatury w regulaminie dostępnym na stronie: www.kgkkozienice.pl

 

 

 

 

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

 

 

Spotkania z rodzicami odbędą się 7 lutego 2017 r. o godz. 15.30. Zapraszamy serdecznie! 

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

 

SPOTKANIE Z POLICJĄ NT. BEZPIECZNYCH FERII

 

- 1 luty 2017 r. 

 

1 lutego 2017 r. odwiedził nasza szkołę  Przedstawiciel Powatowej Komendy Policji w Kozienicach. Pan Policjant poinformował wszyskich obecnych na spotkaniu uczniów i nauczycieli, jak bezpiecznie spędzić zbliżające się ferie. Oto kilka rad na wypoczynek zimowy:

 

 

 

DOBRE RADY DLA UCZNIÓW

 

 

NA CZAS FERII ZIMOWYCH

 

I NIE TYLKO

 

    1. Omijaj zamarznięte jeziora, rzeki, stawy! Nigdy nie można być pewnym wytrzymałości tafli lodowej. Jeśli chcesz bezpiecznie jeździć na łyżwach, skorzystaj z przygotowanych lodowisk – miejsc do tego przeznaczonych. 

 

     2. Zjeżdżaj na sankach i na nartach z górek, które znajdują się daleko od jezdni! 

 

3. Zawsze informuj rodziców/opiekunów, gdzie i z kim będziesz przebywał! 

 

4. Wracaj do domu zawsze o ustalonej porze, przed zapadnięciem zmroku! 

 

5. Najbezpieczniej jest bawić się pod opieką dorosłych/opiekunów. 

 

6. Korzystaj ze zorganizowanych form wypoczynku – tam jest bezpiecznie! 

 

7. Unikaj rozmów z obcymi ludźmi. Nie przyjmuj od nich prezentów, nie oddalaj się z nieznajomym! 

 

8. Zaczepianie sanek do pojazdów mechanicznych (samochód, motocykl) jest niebezpieczne! 

 

9. Ubieraj się stosownie do temperatury panującej na dworze. 

 

10. Używaj elementów odblaskowych na odzieży zewnętrznej. Pamiętaj o zasadach przechodzenia przez jezdnię

 

 

11. Dbaj o zdrowie i higienę. Pamiętaj o zasadach zdrowego stylu życia i odżywiana oraz o zachowaniu podstawowych zasad higieny, które pomogą uchronić cię przed zachorowaniem na grypę.

 

 

"AKCJA MISIACZEK-PLUSZACZEK" -  PRZEKAZANIE PLUSZAKÓW POŻARNEJ W KOZIENICACH - 31.01.2017 R.

W ramach akcji "PLUSZACZEK-MISIACZEK" uczniowie naszej szkole zebrali kilka worków maskotek, aby przekazać je Państwowej Strazy Pozarnej w Kozienicach. Zebrane maskotki zostanż wręczone dzieciom-świadkom pożaru, aby odwrócić uwagę od wypadku. Wszystkim uczniom i nauczycielom, którzy przynieśli maskotki serdecznie dziękujemy!!!

 

 

LEKCJA PRZYRODY - GRUPA NAELEKTRYZOWANI- 30 STYCZNIA 2017 R. 

 

 

 

ZABAWA KARNAWAŁOWA - 20 STYCZNIA 2017 R. 

W tym roku również odbyła się zabawa karnawałowa w naszej szkole. Uczniowie, absolwenci, rodzice oraz nauczyciele bawili się przy muzyce disco w wykonaniu zespołu "Dekret". Oto krótka fotorelacja:

 

 

 

 

 

TYDZIEŃ OWOCU W SZKOLE - 09.01 - 15.01.2017 R.

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

 

Przerwa świąteczna od zajęć dydaktycznych trwa od 23 grudnia 2015 r.  do 01.01.2017 r. 

 

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

 

Z okazji Bożego Narodzenia, składamy wszystkim serdeczne życzenia.

 

Niech Wam święta miłe będą, dźwiękiem śpiewu i kolędą.

 

Z Wigilią tuz po zmroku i w radosnym Nowym Roku. 

       Dyrekcja , Uczniowie i  Pracownicy szkoły

 

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------- 

 

 

Osiągnięcia w X-ej edycji gminnego konkursu plastycznego

 

"Znam to miasto" pt.: "Kozienice zimową porą"

25 listopada 2016 r. w PSP nr 1 w Kozienicach odbyło się podsumowanie X-ej edycji gminnego konkursu plastycznego "Znam to miasto" pt.: "Kozienice zimową porą". Uczniowie naszej szkoły wyróżnili się we wszystkich kategoriach wiekowych. 

W kategorii klas "0" II miejsce otrzymał Filip Glegoła.

W kategorii klas I-III Patryk Chodyń otrzymał III miejsce i Natalka Rutka dostała wyróżnienie.

W kategorii klas IV-VI Olaf Pisarski i Patrycja Drózdz otrzymali wyróżnienia.

Brawo! Jesteśmy dumni!

Podziękowania otrzymały panie: Małgorzata Wójtowicz, Małgorzata Latos i Monika Kowalska.

 

 

 

Andrzejki !!!

24 listopada 2016 r. odbyły się w szkole ANDRZEJKI! W pierwszej części imprezy każdy uczeń mógł sobie wywróżyć przyszłość w specjalnym gabinecie wróżb. Następnie wszyscy uczniowie wzięli udział w hucznej zabawie andrzejkowej przy muzyce disco. To był niezapomniany wieczór! 

 

 

ZEBRANIA Z RODZICAMI

Dnia 24 listopada o godz. 15.00 odbędą się zebrania z rodzicami. Serdecznie zapraszamy!

 

SPEKTAKL TEATRALNY PT.: "ZACZAROWANA PODRÓŻ KLARY"

 

Klasowy konkurs mitologiczny 

 

24 października 2016 roku w szkole odbył się konkurs mitologiczny pt.: "Spotkanie na Olimpie" dla uczniów klasy V. I miejsce zajęła Patrycja Dróżdz. Gratulujemy sukcesu !!! 

 

17.10-28.10 2016 r. Tydzień walki z głodem -akcja PCK

 

W tych dniach w naszej szkole trwa akcja walki z głodem. W ramach tej akcji przeprowadzona jest zbiórka żywności o długim terminie przydatności  oraz sprzedawane są ciasta. Pieniądze ze sprzedazy ciasta wrzucane są do puszki, następnie przekazane zostaną najuboższym rodzinom. Akcję koordynuje opiekun PCK pani Renata Domagała.

Dzień Patrona KDK im. Bogusława Klimczuka

 

19 października 2016 r. troje uczniów klasy piątej tj. Patrycja Dróżdż, Natalia Pietrzyk i Kacper Pisarski z wychowawczynią panią Moniką Kowalską reprezentowali naszą szkołę w projekcie zorganizowanym z okazji Dnia Patrona przez Dom Kultury w Kozienicach.

 

Tym razem, zamiast konkursu wiedzy o patronie, z okazji 95-tej rocznicy urodzin kompozytora zorganizowano wycieczkę dla dzieci ze szkół podstawowych z terenu gminy Kozienice do miejsc pamięci związanych                     z Bogusławem Klimczukiem. Kierownikiem wycieczki była pani Agnieszka Żarłak. 

 

W trakcie wyjazdu edukacyjnego uczestnicy zwiedzili: dom rodziny Klimczuków w Kozienicach, Kaplicę Św. Józefa w Kozienicach, siedzibę Polskiego Radio w Warszawie oraz Wojskowy Cmentarz Powązkowski.

 

Niezapomniane przeżycia pozostały po zwiedzeniu siedziby Polskiego Radio. Uczniowie mogli zobaczyć jak pracuje się na stanowisku reportera, poznać nieco więcej historii Polskiego Radia, z którym Bogusław Klimczuk związany był od 1959 roku. Podczas wycieczki pilotowali znani i lubiani: redaktor Artur Wolski oraz lektor radiowy Andrzej Krusiewicz. Była możliwość zobaczenia zza kulis pracy dziennikarza oraz programu nadawanego na żywo.

 

 

Udział w projekcie uczniowie ocenili fantastycznie!

 

 

 

 

 

Kolejny sukces naszych uczniów z SKKT "POWIŚLE"

 

17 października 2016 r. w Przejeździe odbyły się IV Mistrzostwa Kozienic w Marszach na Orientację. W kategorii szkół podstawowych uczestniczyło 11 zespołów. Naszą szkołę reprezentowali uczniowie klasy szóstej tj. Marcel Strzelczyk, Patrycja Szewc i Aleksandra Toporek. Szóstoklasiści odnieśli duży sukces, zajmując I miejsce w swojej kategorii. Do sukcesu przyczyniła się niewątpliwie opiekun koła pani Małgorzata Wójtowicz, która angażuje się w swoją pracę całym sercem. Wielkie gratulacje !!!

 

 

 

POKAZY W WYKONANIU ARTYSTÓW Z CYRKU "FOKUS"!!!

 

4 października 2016 r. naszą szkołę odwiedzili artyści z Cyrku "Fokus". Cyrkowcy zaprezentowali ciekawy program artystyczny m.in. żonglerka, jazda na rowerku, sztuczki z piłeczką lub wstęgami. klaun Maniuś porwał dzieci do różnych zabaw. Występowały także zwierzęta tj. piesek, królik i najprawdziwszy legwan. Występ bardzo się wszystkim podobał. 


 

 

 

 

 

 

 

SUKCES NASZYCH UCZNIÓW !!!

 

30 września 2016 r. nasze koło SKKT "Powiśle" zdobyło  I miejsce w gminnym konkursie "Szkoła aktywna turystycznie w gminie Kozienice"!!! Wielkie gratulacje dla uczniów i pani Małgosi Wójtowicz!!!

 

 

 

 

OBCHODY DNIA CHŁOPAKA

 

Z okazji Dnia Chłopaka uczennice z Samorządu Uczniowskiego wraz z opiekunem panią Kamilą Nowakowską przygotowały szereg zabaw i konkursów specjalnie dla chłopców. Było to m.in. rozpoznanie marek samochodów, przyszywanie guzików , nazwanie kosmetyków damskich, czy wybór najsympatyczniejszych chłopaków w szkole. Najwięcej głosów otrzymali chłopcy: Łukasz Toporek z klasy V-ej, Wojtek Matosek z klasy IV-ej i Patryk Chodyń z klasy III-ej. Brawo chłopaki! W tym dniu wspaniałym wszystkim chłopcom życzymy wszystkiego NAJ!!!

 

 

 

 

AKCJA "SPRZĄTANIE ŚWIATA"   

 

W dniu 21 września 2016 r. nasza szkola po raz kolejny włączyła się do akcji ekologicznej pt.:"Sprzątanie świata". Po pogadance nt. celów akcji, uczniowie klas II - VI po okiem wychowawców i nauczycieli rozpoczęły sprzątać wyznaczone tereny. Oprócz ekologicznych celów była to również okazja do zabaw i żartów, a także do integracji klas. 

 

Przypomnijmy: Sprzątanie świata – Polska” to wspólna lekcja poszanowania środowiska. Jej celem jest promowanie nieśmiecenia, edukacja odpadowa oraz inicjowanie działań, dzięki którym zmniejszy się nasz negatywny wpływ na środowisko.

 

 

 

 

 


 

SPOTKANIA Z RODZICAMI

 

14 września 2016 r.o godz. 15.00 odbędą się spotkania z rodzicami. Serdecznie zapraszamy!!!

 

 

TABLICA INTERAKTYWNA W NASZEJ SZKOLE !!!

 

Ta nowoczesna tablica interaktywna została zakupiona w czercu 2016 r. Od września uczniowie wykorzystują tablicę na różnych lekcjach. Dzięki multimedialnej tablicy matematyka, czy inne przedmioty wydają się jeszcze ciekawsze. Uczniowie chętnie rozwiązują zadania, wykonują ćwiczenia i nie mają problemu z obsługą tablicy. 

 


 

SPOTKANIE Z PRZEDSTAWICIELAMI POLICJI

 

 

W dniu 7 września 2016 r. odbyło się spotakanie z przedstawicielami Powiatowej Komendy Policji z Kozienic.

 

 Jego celem było poszerzenie kompetencji uczniów w zakresie przestrzegania zasad bezpieczeństwa w różnych sytuacjach szkolnych. W naszej szkole duży nacisk kładziemy na bezpieczeństwo oraz edukację związaną z bezpieczeństwem dzieci w różnych sytuacjach. Uczniowie są edukowani już od przedszkola w tej dziedzinie. Spotkanie z przedstawicielami Policji dotyczyło nie tylko problemów bezpieczeństwa w drodze do szkoły, ale także zagadnień cyberprzemocy oraz odpowiedzialności karnej młodzieży za zachowania agresywne, przemoc z wykorzystaniem Internetu. Uczniowie zostali uświadomieni o zagrożeniach w ruchu drogowym, w tym o zasadach poruszania się na rowerze i skuterze oraz zostali zachęceni do stosowania elementów odblaskowych.

 

 

 

 

 

WIECZOREK POŻEGNALNY UCZNIÓW KLASY SZÓSTEJ

 

18 czerwca 2016 r. odbyła się dyskoteka dla uczniów klasy szóstej. Naszych szóstoklasistów żegnali uczniowie klasy piątej, nauczyciele, rodzice. Zabawa była świetna, w rytmie disco. Zobaczcie sami:

 

 

 

 

OGÓLNOPOLSKA AKCJA "CAŁA POLSKA BIEGA"

 

Jak co roku nasza szkoła uczestniczyła w akcji "Cała Polska biega" w Kozienicach. Oto kilka zdjęć z przebiegu akcji:

 

 

 

 

OBCHODY I DNIA WIOSNY

 

 

 

REKRUTACJA 2016

 

 

 

Przedszkola i oddziały przedszkole przy szkołach podstawowych:

1.      Postępowanie rekrutacyjne na wolne miejsca odbywa się wg kryteriów i zasad  ustalonych w ubiegłym roku szkolnym tj.:

-   kryteriów określonych w art. 20c ust. 1 ustawy o systemie oświaty (nowelizacja z dnia 6 grudnia 2013 r. )

-   kryteriów określonych w chwale Nr VII/51/2015 Rady miejskiej w Kozienicach z dnia 02 czerwca 2015 r. w sprawie ustalenia kryteriów rekrutacji i przyznania każdemu kryterium określonej liczby punktów oraz określenia niezbędnych dokumentów do potwierdzenia spełnienia tych kryteriów w postępowaniu rekrutacyjnym do publicznych przedszkoli, oddziałów przedszkolnych w szkołach podstawowych oraz publicznych innych form wychowania przedszkolnego prowadzonych przez Gminę Kozienice (treść uchwały w załączniku).

-   Zarządzenie Burmistrza Nr 156/2016 z dn. 22 stycznia 2016 r., w sprawie ustalenia harmonogramu czynności postępowania rekrutacyjnego … Załącznik Nr 1(treść zarządzenia w załączniku)

Uwaga! Bardzo proszę o zwrócenie uwagi rodzicom, iż z racji nowej ustawy - przywracającej obowiązek szkolny od lat 7, ponownie w szkołach Nr 1 i 3 w Kozienicach tworzone będą oddziały przedszkolne tzw. „zerówki”.

 

Szkoły podstawowe - klasa I

Uwaga uczniowie szkoły z obwodu szkoły nie podlegają rekrutacji! Przyjmowani są w oparciu o zgłoszenia rodziców do dyrektora szkoły. W każdej szkole regulowane jest to w oparciu o zarządzenie/ogłoszenie dyrektora szkoły.

Postępowanie rekrutacyjne do klasy I dla uczniów spoza obwodu szkoły, od roku szkolnego 2016/2017 odbywa się w oparciu o;

        kryteria ustalone Uchwałą Nr XIII/122/2015 Rady Miejskiej w Kozienicach z dnia 30 grudnia 2015 r. w sprawie określenia kryteriów wraz z liczbą punktów oraz dokumentów potwierdzających ich spełnianie w postępowaniu rekrutacyjnym do klas pierwszych publicznych szkół podstawowych i publicznych gimnazjów prowadzonych przez Gminę Kozienice – załącznik nr 1 (treść uchwały w załączeniu).

        Zarządzenie Burmistrza Nr 156/2016 z dn. 22 stycznia 2016 r., w sprawie ustalenia harmonogramu czynności postępowania rekrutacyjnego … Załącznik Nr 2(treść zarządzenia w załączniku).

 

 

 

 

9 LUTEGO 2016 - DZIEŃ BEZPIECZNEGO INTERNETU 

 


 

29.01.2016 R. -  CHOINKA KARNAWAŁOWA 

 

Tuż przed feriami odbyła się huczna zabawa karnawałowa przy muzyce disco. W imprezie uczestniczyli uczniowie, rodzice, nauczyciele, zaproszeni goście. Dzieci przybyły w pięknych strojach karnawałowych, kupionych specjalnie na tę okazję. Rodzice przygotowali poczęstunek dla swoich pociech, a nauczyciele liczne konkursy z nagrodami. Zabawa była bardzo udana...

 

 

 

 

 

 


 

*************************************************** 

Radosnych Świąt Bożego Narodzenia!

              

Życzymy Wszystkim zdrowych i pogodnych
Świąt Bożego Narodzenia.
Niech ten czas spędzony w gronie najbliższych
napełni Wasze serca spokojem i radością.
Niech błogosławieństwo Bożego Dzieciątka
towarzyszy Wam przez całe Wasze życie,
a szczere i najpiękniejsze
Bożonarodzeniowe życzenia
spełniają się w każdym momencie.

 

DYREKTOR, GRONO PEDAGOGICZNE,

 

PRACOWNICY SZKOŁY ORAZ UCZNIOWIE

****************************************************

 

KONCERT KOLĘD I PASTORAŁEK - 21.12.2015 R. 

 

 

UDZIAŁ W GMINNEJ  WIGILII W KOZIENICACH - 18.12.2015 R. 

 

 

WIZYTA ŚWIĘTEGO MIKOŁAJA W SZKOLE - 04.12.2015 R. 

 

 

 

 

ZABAWA ANDRZEJKOWA 

 

 

03.11.2015 r. - WYCIECZKA DO OCZYSZCZALNI ŚCIEKÓW W KOZIENICACH

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

22.10.2015 r. - POKAZ CHEMICZNY 

 

22 października 2015 r. odbył się pokaz chemiczny z udziałem Mietka i Magnusa. Panowie w bardzo ciekawy sposób wprowadzili naszych uczniów w świat chemii, fizyki i biologii. Organizowali różne doświadczenia, angażując prawie wszystkich uczestników. Było naprawdę super!

 

19.10.2015 r. - 23.10.2015 r. - TYDZIEŃ WALKI Z GŁODEM 

 

 

19 października 2015 r. rozpoczęła się akcja PCK p.: "Tydzień walki z głodem". W ramach tej akcji zoorganizowana jest zbiórka produktów spożywczych o długim terminie przydatności. W szkole sprzedawane są też ciasta, a pieniążki zebrane z handlu gromadzone są do puszki. Koordynatorem akcji jest pani Renata Domagała. 

 

 

 

BICIE REKORDU  WIELKIEJ ORKIESTRY ŚWIĄTECZNEJ POMOCY 

 

 

 

 

Uczniowie klas IV-VI wzięły udział w akcji bicia rekordu w jak największej liczbie osób prowadzących resuscytację krążeniowo-oddechową, organizowanej przez Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy. Do zadania przygotowywali się przez dłuższy czas na zajęciach w szkole. Podczas akcji młodzi ''ratownicy'' mieli do dyspozycji 4 fantomy, przy których na zmianę wytrwali przez całe 30 minut. Do pierwszej próby bicia rekordu uczniowie naszej szkoły podeszli w 2013 roku. Koordynatorem akcji jest pani Ewa Pawlik.


 

 

 

 

 

 

 

ZABAWY Z OKAZJI DNIA CHŁOPAKA - 1.10.2015 R. 

 

 

1 października 2015 r. obchodziliśmy Dzień Chłopaka. Z tej okazji Samorząd Uczniowski przygotował super zabawę "bruneci-blondyni" dla uczniów klas I-VI. Były różne konkurencje, w których trzeba było wykazać wiedzą, ale także i  sprytem. Po wyrównanej walce wygrała drużyna "brunetów". Zabawy poprowadziły panie: Ewa Pawlik i Kamila Nowakowska.

 

 

 

 

 

 

 

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

WIECZOREK POŻEGNALNY UCZNIÓW KLASY SZÓSTEJ - 19 CZERWCA 2015 R.

 

 

Na pożegnanie klasy szóstej odbyła się super dyskoteka, w której uczestniczyli uczniowie klas IV-VI, rodzice i nauczyciele. Przy muzyce disco dance wszyscy świetnie się bawili... Zresztą popatrzcie sami na poniżej zamieszczone zdjęcia:

 

 

 

 

 

 

 

 

 

"CAŁA POLSKA BIEGA" - 5 CZERWCA 2015 R.

 

 

5 CZERWCA 2015 R. nasza szkoła uczestniczyła w akcji "Cała Polska biega", która odbyła się w Kozienicach.

 

BEZPIECZNE FERIE Z ODBLASKAMI - 12 STYCZNIA 2015 R. 

 

12 stycznia odbyło się spotkanie z przedstawicielem Policji i Gminy Kozienice w ramach akcji "Bezpieczna Gmina z odblaskami". Dzieci oprócz dobrych  rad i wskazówek, jak bezpiecznie poruszać się po drodze (szczególnie po zmroku) otrzymały kamizelki i odblaski. Dziękujemy!

 

 

 


 

 
 
 


 

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
 
 

 

Zdrowych, spokojnych Świąt Bożego Narodzenia oraz szczęśliwego Nowego Roku 2015!

 

         

 -----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

 

 

27.11.2014 R. - ANDRZEJKI

 

 

 Wróżby, konkursy i zabawa towarzyszyły uczniom podczas tegorocznych Andrzejek. Specjalne wróżki ( uczennice z klas IV-VI) przepowiadały przyszłość. Można się było dowiedzieć, np. co nas czeka w przyszłym roku albo kto pierwszy wyjdzie za mąż lub ożeni się... Ciekawe, czy choć niektóre wróżby się spełnią? Po wróżbach andrzejkowych można było potańczyć w rytmie disco. Uczestnicy imprezy byli bardzo zadowoleni:)

 

 


 

 

 

 
 
 

 

 

 

 

15- 24.10.2014 R. TYDZIEŃ WALKI Z GŁODEM - AKCJA PCK

 

 

 

 

 

 

 

   

 

 

 

 

 

 

 

 

W dniach 15-24 października odbywała się w naszej szkole ogólnopolska akcja Walka z głodem. 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

16-17 października odchodzimy Światowy Dzień Żywności oraz Międzynarodowy Dzień Walki z Ubóstwem.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Głód to zjawisko występujące nie tylko w państwach trzeciego świata czy terenach objętych

 

 


 

 

konfliktami zbrojnymi. Głód - słyszymy. Afrykańskie dzieci – myślimy. Tak naprawdę problem jest

 

 

 

obok nas. Obecny jest również w polskich domach. W Polsce ponad 700 000 dzieci nie jada codziennie

 

 

 

ciepłego posiłku. Prawie 6 milionów osób, w tym 2 miliony dzieci na co dzień żyje w niedostatku.

 

 

 

Nie mają pieniędzy na zakup jedzenia, zapewnienie bytu, higieny i edukacji. Obecnie co 4 dziecko

 

 

 

poniżej 15 roku życia jest niedożywione, a co 8 żyje w ubóstwie. Najbardziej przerażające jest to,

 

 

 

że liczba dzieci wymagających dożywienia ciągle wzrasta. 

 

   

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

W naszej szkole wspieraliśmy działania PCK poprzez zbiórkę produktów żywnościowych oraz sprzedaż ciasta. Jak co roku akcja cieszyła się dużym powodzeniem. Zebraliśmy kwotę…. która została wpłacona do Zarządu Rejonowego w Kozienicach.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Wszystkim serdecznie dziękujemy za włączenie się do naszej szkolnej akcji i wspomaganie ludzi potrzebujących.

 

 

 

 

 

 

 

Opiekun SKPCK p. Renata Domagała

 

 

29 WRZEŚNIA 2014 R. - AKCJA "SPRZĄTANIE ŚWIATA"

 

 

29 września 2014 r. uczniowie klas IV-VI uczestniczyli w ogólnopolskiej akcji "Sprzątania świata". Uczniowie posprzątali teren wokół szkoły, fragmenty Wólki Tyrzyńskiej A i Samwodzia. Akcją kordynowała nauczycielka przyrody pani Anna Łukasiewicz i wychowawczyni klasy VI-ej pani Monika Kowalska.

 

 

 

 

 

 

 

KAMPANIA ZTU - OGŁOSZENIE WYNIKÓW W KOZIENICACH -  23 WRZEŚNIA 2014 R. 

 

 

23 września o godz.10.00 w Ośrodku Profilaktyki Uzależnień w Kozienicach odbyło się uroczyste ogłoszenie konkursów profilaktycznych.

 

 

Pan Krzysztof Karczmarski zapoznał obecnych gości o rodzajach przeprowadzonych konkursów oraz o odczytał laureatów naszej gminy. Laureatką Ogólnopolskiego Konkursu Profilaktycznego pt.: "Hop na narty!" została nasza uczennica klasy piątej Klaudia Grudzień. Klaudia odebrała nagrody z rąk samego Burmistrza Gminy Kozienice Pana Tomasza Śmietanki. Opiekun konkursu i kordynator kampani ZTU pani Monika Kowalska cieszyła się razem z Klaudią.

 

 

 

 

 

4 WRZEŚNIA 2014 R. - SPOTKANIE Z PRZEDSTAWICIELAMI POLICJI

 

 

Naszą szkołę odwiedzili Przedstawiciele  Policji. Policjancji przeprowadzili pogadankę nt. "Bezpiecznej drogi do szkoły" oraz zagrożeniach czyhających na dzieci. Uczniowie mięli także okazję obejrzec filmy o zagrożeniach.

 

 

 

 

 

 

1 WRZEŚNIA 2014 R. - UROCZYSTE ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO 2014/2015

 

 

GODZ. 9.00

 

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

27 CZERWCA 2014 R. - UROCZYSTE ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO

 

 

 

 


 

 

18 CZERWCA 2014 R. - DYSKOTEKA Z OKAZJI POŻEGNANIA SZÓSTOKLASISTÓW

 

 

18 CZERWCA 2014 r. o godzinie 18-ej rozpoczęła się huczna dyskoteka z okazji pożegnania uczniów klasy VI-ej. W imprezie uczestniczyli uczniowie klas IV-VI, rodzice, Dyrektor szkoły, nauczyciele, pracownicy obsługi. Humory dopisywały i wszyscy chętnie się bawili rytmie disco! Zobaczcie sami:)

 

 

6 CZERWCA 2014 R. - OBCHODY DNIA DZIECKA

 

 

 

 

 

 

MAJA 2014 R. - "CAŁA POLSKA BIEGA"

 

 

16 MAJA 2014 R. - OBCHODY 10-ECIA POLSKI W UNII EUROPEJSKIEJ

 

 

     W piątek 16 maja 2014 r. już od rana w szkole panowało zamieszanie i rozgardiasz. Uczniowie wszystkich klas zaangażowani byli w przygotowanie święta z okazji 10-lecia Polski w Unii Europejskiej. O godz. 10.50 rozpoczęły się wielkie obchody! Pani Kamila Nowakowska n-l języka angielskiego powitała wszystkich zebranych i  przedstawiła cele obchodzonego święta. Następnie każda z klas zaprezentowała wylosowany wcześniej kraj np. Francję, Austrię, Włochy, Portugalię, Niemcy, Grecję lub Hiszpanię. Po prezentacjach klasowych obejrzeliśmy przedstawienie o Wielkiej Brytanii. Na zakończenie Pani Kamila podsumowała konkursy plastyczne i wiedzowe o Wielkiej Brytanii i nagrodziła zwycięsców.

 

 

Na zakończenie spotkania, Pani Monika Kowalska podsumowała udział naszych uczniów w Międzynarodowym Konkursie pt.: "Kangur Matematyczny". Uczestnicy konkursu otrzymali pamiątkowe dyplomy i upominki. Pani Monika również oficialnie rozpoczęła kampanię Zachowaj Trzeźwy Umysł 2014 w naszej szkole.

 

 

 

 Oddział przedszkolny - kraje UNII

 

 

 

 

Oddział Zerowy - Francja

 

 

Klasa I - AUSTRIA

 

 

Klasa III- WŁOCHY

 

 

Klasa II - PORTUGALIA

 

 

Klasa IV - NIEMCY

 

 

 Klasa V - GRECJA

 

 

Klasa VI - HISZPANIA

 

 

 

 

 

1 kwietnia 2014 r. - SPRAWDZIAN PO SZKOLE PODSTAWOWEJ

 

 

           1 kwietnia 2014 roku od godz. 9.00 uczniowie klasy VI-ej pisali sprawdzian szóstoklasisty. Mamy nadzieję, że nasi szóstoklasiści "wykazali się" i  wyniki będą dobre... :) Trzymamy kciuki!

 

 

20.03.2014 R.  - OBCHODY I DNIA WIOSNY!

 

 

         Malowanie plakatów wiosennych, robienie i palenie marzanny, to tylko niektóre atrakcje dla uczniów naszej szkoły, jakie przygotwał Samorząd Uczniowski z opiekunem p. Kamilą Nowakowską. W świętowanie I Dnia Wiosny zaangażowane były wszystkie klasy z wychowawczyniami. Podczas uroczystości Pani Dyrektor Alicja Lichota wręczyła uczniom dyplomy i upominki.

 

 

 

 

LEKCJA PRZYRODY

 

 

PROWADZONA PRZEZ PRZEDSTAWICIELI

 

 

KOZIENICKIEGO PARKU KRAJOBRAZOWEGO

 

 

14 LUTY 2014 R. - WALENTYNKI

 

 

       Z okazji Walentynek uczniowie klas IV-VI przygotowali pokaz taneczny. Choreografem układów była uczennica klasy V-ej Wiktoria Klimowicz, a nad całością czuwała pani Kamila Nowakowska. Nauczyciele byli pod wielkim wrażeniem występów artystycznych...

 

 

 

20.01 - 24.01.2014 R. - TYDZIEŃ OWOCU W SZKOLE

 

 

6 grudnia 2013 r. - ODWIEDZINY ŚWIĘTEGO MIKOŁAJA

 

 

 

30 września 2013 r. - DZIEŃ CHŁOPAKA

 

30 września 2013 r. odbyła się dyskoteka z okazji Dnia Chłopaka. Dlatego dziewczynki kupiły prezenty dla chłopców, a dla siebie specjalne kreacje. Królowała muzyka disco, dlatego zabawa była świetna i humory wszystkim dopisywały.

 


 

 

UDZIAŁ W AKCJI EKOLOGICZNEJ "SPRZĄTANIE ŚWIATA" - 20.09.2013 R.

 

                                     

 

 

 

„Odkrywamy czystą Polskę" - takie jest hasło tegorocznej, dwudziestej już akcji. Nasza szkoła również wzięła w niej udział  20 września 2013r., sprzątając teren wokół  szkoły oraz okoliczne wioski z różnorodnych śmieci. 

 

 

Inicjatorką akcji w Polsce była pani Mira Stanisławska – Meysztowicz, założycielka fundacji „Nasza Ziemia". Czyste środowisko, według niej, to „powietrze, którym oddychamy, woda, którą pijemy i czysty park (las), do którego chodzimy na spacer. To sprawa życia każdego z nas".

 

 

 

Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2013/2014!

 

 

Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego odbyło się 2 września 2013 roku o godz. 9.00.

 

 

Pani Dyrektor powitała gorącopo wakacjach wszystkich uczniów ( w szczególności pierwszoklasistów), rodziców,

 

 

nauczycieli oraz pracowników szkoły.

 

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

 

 

WIECZOREK POŻEGNALNY SZÓSTOKLSISTÓW

 

 

22 CZERWCA 2012 R. O GODZ. 17.00 rozpoczął się wieczorek pożegnalny klasy VI-ej.

 

 

Uczniowie klasy VI-ej i V-ej, nauczyciele i rodzice świetnie bawili się przy muzyce disco...

 

 

 

 SPRAWDZIAN WIADOMOŚCI I UMIEJĘTNOŚCI SZÓSTOKLASISTÓW

 

 

3 KWIETNIA 2012 R. O GODZ. 9.00 UCZNIOWIE KLASY SZÓSTEJ NAPISALI SPRAWDZIAN PO SZKOLE PODSTAWOWEJ.

 

 

REKOLEKCJE WIELKOPOSTNE

 

 

REKOLEKCJE WIELKOPOSTNE W TYM ROKU SZKOLNYM TRWAJĄ OD 26.03.2012 R. DO 28.03.2012 R.

 

 

POWITANIE WIOSNY!

 

 

20 MARCA 2012 R. OBCHODZILIŚMY I DZIEŃ WIOSNY W SZKOLE. Z TEJ OKAZJI PANIE PRZYGOTOWAŁY DLA UCZNIÓW LICZNE NIESPODZIANKI I KONKURSY. NAJWAŻNIEJSZYM ZADANIEM BYŁO PRZEPĘDZENIE ZIMY I POWITANIE PANI WIOSNY.

 

 

FERIE ZIMOWE

 

 

 

TRWAJĄ FERIE ZIMOWE OD 16.01.2012r. DO 29.01.2012 r.

 

 

 

Pamiętajcie dzieci o bezpieczeństwie w czasie ferii!!!

 

 

Oto kilka rad na ferie:

 

 •  

  Nie zjeżdżajmy na sankach w pobliżu drogi oraz zbiorników wodnych; 

 •  

  W czasie zjeżdżania zachowujmy bezpieczną odległość między sankami; 

 •  

  Nie doczepiajmy sanek do samochodu; 

 •  

  Rzucając się śniegiem nie łączmy miękkiego śniegu z kawałkami lodu czy kamieni oraz nie celujmy w twarz drugiej osoby; 

 •  

  Na łyżwach jeźdźmy tylko w wyznaczonych miejscach, nie ślizgajmy się po lodzie na rzece lub stawie.

 

 

Chętne dzieci z klas III-VI zapraszamy na zajęcia sportowe w I tygodniu ferii.

 

 

 

ODWIEDZINY MIKOŁAJA W PRZEDSZKOLU

 

 

6 grudnia 2011 r. jak co roku naszą szkołę odwiedził Św. Mikołaj,

 

 

obdarowując nasze pociechy super prezentami!!!

 

 

Najdłużej gościł w oddziałe przedszkolnym... Dziękujemy Św. Mikołaju!!!

 

 

 

 

Na dole Pierwszoklasiści w towarzystwie Św. Mikołaja...

 

 

 

 

 Sukcesy w zakresie profilaktyki w ramach kampanii 'Zachowaj Trzeźwy Umysł 2011"

 

------------------------------------------------------------------------------------------------- ----

 

21 listopada 2011 r. zespół uczniów z klas V-VI uczestniczył w I Przeglądzie Teatrów Profilaktycznych w Kozienicach zorganizowanym przez Ośrodek Profilaktyki Uzależnień. Nasi młodzi artyści przedstawiając bajkę profilaktyczną pt.: "Czerwony Kapturek" zajęli III miejsce i otrzymali czek w wysokości 300zł na nagrody rzeczowe. Wyróżnieni uczniowie to: Ewelina Gadecka, Milena Gadecka, Wiktoria Lesisz, Anita Szewc, Adam Kuśmierczyk i pani Monika Kowalska! Brawo! Jesteśmy dumni!

 

 

 

 

 

 

 

---------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

 

W dniu 8 listopada 2011r. w Ośrodku Profilaktyki Uzależnień w Kozienicach odbyło się podsumowanie konkursów profilaktyczych w ramach Ogólnopolskiej Kampanii "Zachowaj Trzeźwy Umysł" oraz uroczyste wręczenie nagród i dyplomów laureatom. Duży sukces odniosła nasza uczennica klasy VI-ej-Weronika Sławińska, która została lauratką konkursu "Biegnijmy razem" i odebrała nagrody od z rąk Pani Burmistrz Gminy Kozienice ds. społecznych- Małgorzaty Bebelskiej. Wielkie gratulacje dla Weroniki!!! Jesteśmy naprawdę dumni!!!

 

 

 

Szczęśliwa pani Monika Kowalska - koordynator akcji profilaktycznej w PSP w Wólce Tyrzyńskiej odebrała dyplom dla szkoły!

 

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

Zbliża się Dzień Wszystkich Świętych, a następnie Zaduszki.

 

 

Dni pamięci o tych co już odeszli, których już nie ma wśród nas.

 

 

Polska tradycja nakazuje odwiedzanie w te dni grobów swoich bliskich, zapalenie zniczy, złożenie wieńców i kwiatów.

 

 

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

ROK SZKOLNY 2011/2012 ROZPOCZĘTY !!!

 

 

 

 

 

Skończyły się wakacje i dla naszych uczniów...

 

 

Przygotowania do nowego roku szkolnego trwały całe wakacje. W niektórych salach wymieniono podłogi,drzwi,a pomalowane ściany pojaśniały..:.)

 

 

1 września 2011 r. Pani Dyrektor Alicja Lichota zaingurowała rok szkolny 2011/2012 nazwany przez Ministerstwo Edukacji Narodowej "Rokiem Szkoły z Pasją".

 

 

"Chodzi o promowanie najlepszych rozwiązań wzbogacających ofertę edukacyjną placówek. Podkreślane będzie zaangażowanie wszystkich ludzi tworzących życie szkoły. Nie chodzi tylko o dyrektora i nauczycieli, ale także o uczniów, ich rodziców i ludzi z zewnątrz, w tym organizacje pozarządowe i jednostki samorządu terytorialnego".

 

 ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

3 czerwca 2011 r. odwiedziła naszą szkołę znana pisarka, autorka literatury fantastycznej

 

 

i bajek dla dzieci: pani Jolanta Hordecka- Wieczorek!!!

 

 

Pisarka serdecznie przyjęta przez dzieci, nagrodziła wszystkie pociechy autografami.

 

 ------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

Czerwiec 2011 r. -  Dni Puszczy Kozienickiej

 

 

30 maja 2011 r. ramach Dni Puszczy Kozienickiej uczniowie klas III- VI wraz z wychowawcami wybrali się na wycieczkę do Rezerwatu"Królewskie Źródła".W ramach wyjazdu odbyło się spotkanie z Przedstawicielką Kozienickiego Parku Kozienickiego, konkurs wiedzy przyrodniczej oraz ognisko z kiełbaskami.

 

 

Sukces!!! 19 maja 2011 r. nasza uczennica klasy VI-ej Izabela Gadecka

 

 

w konkursie wiedzy religijnej pt.: "Trzeba więcej podobać się Bogu- św. Stanisław Kostka" w Radomiu otrzymala I miejsce na szczeblu diecezjalnym (wcześniej I miejsce na szczeblu gminnym) !!! Gratulacje !!! Na zdjęciu Iza z katechetką panią Małgorzatą Głuszek.

 

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

17 maja 2011 r. Trzecioklasiści napisali swój pierwszy sprawdzian (po pierwszym etapie edukacyjnym). Życzymy powodzenia i bardzo dobrych wyników!!!

 

 

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

 

 18 kwietnia 2011r. obchodziliśmy Dzień Ziemi!!! Z tego powodu wszyscy uczniowie wraz z opiekunami wybrali się w teren sprzątać śmieci. Brawo! Rosną nam ekolodzy! Akcją kierowała pani Anna Łukasiewicz.

 

 

---------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

 

5 kwietnia 2011 r. Nareszcie upragniony sprawdzian po szkole podstawowej! Jak widać tremy i stresu na twarzach naszych uczniach nie ma. Zobaczymy jak "pójdzie" naszym szóstoklasistom?

 

 

 

 

 

To nie PRIMA APRILIS!!!  1kwietnia 2011 r. 

 

 

  w naszej szkole gościliśmy ARTYSTÓW                

 

 

  z Białegostoku, którzy zaprezentowali przedstawienie pt.:"Słówek parę o jeżyku samochwale". Teatrzyk bardzo się podobał, szczególnie najmłodszym widzom...

 

 

 

 

 

 

W tym samym  dniu w PSP w Przewozie odbył się Gminny Konkurs Recytatorski. Naszą szkołę reprezentowali: Kasia Mazur. Martynka Rutkowska,Adam Kuśmierczyk i Iza Gadecka. Adaś zdobył wyróżnienie!!!

 

 

 

 

Termin sprawdzianu szóstoklasisty

Sprawdzian szóstoklasisty 5 kwietnia 2011 r. (wtorek), godz. 9.00

 


 

 

 

 

 

Zapisy u p. Małgorzaty Wójtowicz, sala nr 6

 

 

 

Sześciolatku, witaj w szkole!

 

Pod tym hasłem ruszyła nowa strona internetowa

 

 

adresowana do nauczycieli i rodziców przedszkolaków.

 

 

Jesteś zainteresowany? Zajrzyj na stronę

 

 

przygotowaną przez Ministerstwo Edukacji Narodowej.

 

 

www.6latki.men.gov.pl

 

 

 

                      NASZE MALUSZKI PODCZAS

 

 

 FESTIWALU "O PIERNIKOWE SERCE JASIA I MAŁGOSI"

 

 

W OGRÓDKU JORDANOWSKIM W KOZIENICACH...

 

 

SUPER DZIEWCZYNKI!!! BRAWO!

 

---------------------------------------------------------------------

 

 

Nasza szóstoklasistka Patrycja Lenarcik

 

otrzymała wyróżnienie w Gminnym Konkursie Plastycznym

 

pt.:"Powódź, pożar, dniem czy nocą - strażak przychodzi Ci

 

z pomocą".

 

Gratulujemy!!!