OSIĄGNIĘCIA UCZNIÓW

 

   Szkolny konkurs recytatorski

****************************

2 lutego 2018 r. w Muzeum Wsi Radomskiej wyłoniono laureatów konkursu pt. ,,Najpiękniejsza ozdoba choinkowa”. Wśród dwustu prac jakie napłynęły na konkurs, praca ucz. kl. I z P.S.P. Wólka Tyrzyńska – Mai Żyły została nagrodzona. Dziewczynka zajęła III miejsce. Rozdanie nagród połączone było z obchodami Uroczystości Matki Boskiej Gromnicznej, pod patronatem Biskupa Henryka Tomasika

Majce gratulujemy sukcesu !!!

Nauczyciel prowadzący: Ewa Pawlik

****************************

13 grudnia 2017r. został rozstrzygnięty konkurs fotograficzny z cyklu SOS dla Ziemi pt. ,,Zdrowie na talerzu” organizowany przez Publiczną Szkołę Podstawową Nr 3 w Kozienicach.

Natalia Stój ucz. kl. VII zdobyła II miejsce,

otrzymała dyplom i nagrodę książkową.

Gratulujemy Natalce sukcesu!

 

Nauczyciel prowadzący: Ewa Pawlik


 ****************************

Nasi uczniowie przystąpili do konkursu plastycznego pt. „Z ODWAGĄ POKONUJĘ BARIERY”, organizowanego przez P.S.P. Nr 1 w Kozienicach. W tym roku była to już VI edycja konkursu zatytułowana „NIEPEŁNOSPRAWNY BOHATER”. Wśród laureatów konkursu

I miejsce zajęła WIKTORIA SZEWC ucz. kl. IV

III miejsce zajęła NATALIA PIETRZYK ucz. kl.VI

III miejsce zajęła PATRYCJA DRÓŻDŻ ucz. kl. VI

Wszystkim uczestnikom dziękujemy za udział

i gratulujemy nagrodzonym.

Opiekun: Ewa Pawlik

 

 

****************************

II edycja konkursu gminnego "Eko – święta” organizowanego przez Publiczną Szkołę Podstawową nr 1 w Kozienicach cieszyła się dużym zainteresowaniem wśród naszych uczniów. Z ochotą przystąpili oni do wykonania świątecznej ozdoby. Prace uczniów były nietuzinkowe, zachwycały estetyką i pomysłowością. Wśród grona nagrodzonych znalazły się dzieci z grupy przedszkolnej oraz ich starsi koledzy. Wszystkie dzieci łączy pasja tworzenia pięknych, świątecznych ozdób. Nagrodzonym gratulujemy, a wszystkim dziękujemy za udział w konkursie.

Agata Jędrych ucz. kl. ,,0” - I miejsce

Julia Nowak ucz. kl. I - I miejsce

Patryk Chodyń ucz. kl. IV - I miejsce

Lena Potyra ucz. kl. ,,0 - wyróżnienie

Hubert Amerek ucz. kl. I - wyróżnienie

Damian Potyra ucz. kl. IV - wyróżnienie

opiekun: Ewa Pawlik, Małgorzata Wójtowicz

 

****************************

KONKURS GMINNY ,,ZNAM TO MIASTO”

24 listopada 2017r. uczniowie naszej szkoły zostali zaproszeni do P.S.P. Nr 1 w Kozienicach na podsumowanie XI edycji gminnego konkursu plastycznego ,,ZNAM TO MIASTO”. W tym roku uczniowie przygotowywali prace na temat ,,Najpiękniejsze zielone miejsca Kozienic”. Wśród nagrodzonych uczniów znalazły się prace:

          Natalii Pietrzyk ucz. kl. VI I miejsce

Olafa Pisarskiego ucz. kl. VI I miejsce

Huberta Amerka ucz. kl. I II miejsce

Weroniki Szewc ucz. kl. VI II miejsce

Patrycji Dróżdż ucz. kl. VI III miejsce

Wszystkim uczniom gratulujemy i dziękujemy za udział. 

nauczyciel prowadzący: Ewa Pawlik

 

 

****************************  

XXVII edycja konkursu „Moje spotkania z Puszczą”

W tym roku szkolnym prace konkursowe wykonywaliśmy pt. "Moje wędrówki przez leśne kryjówki". W naszej szkole do konkursu zgłosiło się tylko3 uczniów: Julia Nowak, Bartosz Karaś i Patryk Chodyń. Uczniowie wykonywali prace z dziedziny: plastyka, fotografia i literatura.                                                                                                                 

Praca literacka Julii Nowak ucz. kl. I została wyróżniona. Julii gratulujemy sukcesu w konkursie regionalnym i wszystkim uczestnikom dziękujemy za udział.

                                                          

                                                                                                         Opiekun: Ewa Pawlik

****************************

24 października troje uczniów z klas młodszych

pod opieką  pani Renaty Domagała- opiekuna SK PCK

wzięło udział w konkursie udzielania pierwszej pomocy

„Ratowniczek pomaga pomagać”.

Agata Jędrych, Julia Nowak i Filip Glegoła  pokazali, jak należy postępować z osobą poszkodowaną w przypadku omdlenia. Poradzili sobie znakomicie.

Uczestnicy konkursu odgadywali również, do czego służą przedmioty wyciągane z medycznego woreczka oraz  układali puzzle medyczne.

Gościem honorowym była  Pani Burmistrz Małgorzata Bebelska,  która  była pod wielkim wrażeniem umiejętności  uczestników i nie kryła słów uznania.

 Konkurs cieszył się dużym zainteresowaniem. Wzięło w nim udział kilkanaście szkół i przedszkoli z miasta, gminy i powiatu kozienickiego. Uczestnicy zostali nagrodzeni dyplomami, butonami oraz statuetkami.

Nasi uczniowie zajęli pierwsze miejsce.

Gratulujemy!

****************************

 

V Mistrzostwa Kozienic w Marszach na Orientację 
23.10.2017r. - "Królewskie Źródła". 
 
Z naszej szkoły wystartowały 3 zespoły:
 
1. Ola Toporek, Marcel Strzelczyk, Kuba Przychodzień
2. Patrycja Szewc, Natalia Pietrzyk, Hubert Barszcz
3. Mateusz Rutka, Maciek Żak, Wojtek Matosek              
 
W kategorii Szkoły Podstawowe udział w zawodach wzięli jeszcze uczniowie   z PSP w Janikowie, Brzeźnicy i Ryczywole - w sumie 14 zespołów. Kilkadziesiąt zespołów wystartowało też z Zespołu Szkół nr 1 w Kozienicach. Uczniowie z mapą i kompasem szukali kilkunastu punktów w lesie. Mieli na to wyznaczony limit czasu, nie brakowało też punktów mylnych, pułapek, niespodzianek....
W drugim etapie, znacznie krótszym, zawodnicy odnajdywali właściwe punkty na terenie polany i parkingu. Po zawodach  - ognisko i pieczenie kiełbasek oraz...zabawy z Fioną - ulubionym psem InO-wców (którego właścicielem jest kierownik zawodów i budowniczy tras...kolega Piotr:)...).
 
WYNIKI:  UWAGA!!!!! 
 
Obroniliśmy tytuł z zeszłego roku 
 
JESTEŚMY MISTRZAMI KOZIENIC W MARSZACH NA ORIENTACJĘ!!! (ZESPÓŁ 1) 
 
Co prawda dzielimy ten tytuł w tym roku z zespołem z Brzeźnicy, ale..nie zmienia to faktu, że mamy tytuł MIstrza. Drugiego miejsca nie było,
trzecie - ZNOWU NASZ ZESPÓŁ ( ZESPÓŁ 2) i znowu ex aequo z zespołem z Brzeźnicy.
GRATULACJE!!!!
Zespół 3 uplasował się nieco dalej, ale dla niektórych był to debiut, zatem i tak - pięknie!
 
opiekun: M. Wójtowicz
 
 
 
 

****************************

W dniu Światowego Dnia Turystki 27 września 2017r. w PSP w Janikowie odbyło się podsumowanie konkursu Szkoła Aktywna Turystycznie w Gminie Kozienice. Wzięło w nim udział 7 szkół oraz, co jest nowością, jedno przedszkole. W konkursie oceniana była działalność turystyczna szkół w roku szkolnym 2016/2017.
Jury, którego przewodnicząca była kol. Lucyna Mańkowska przyznało trzy nagrody oraz 5 wyróżnień. Pierwsze miejsce zajęła Publiczna Szkoła Podstawowa w Janikowie. Na drugim miejscu znalazła się Publiczna Szkoła Podstawowa w Brzeźnicy,
a na trzecim - Publiczna Szkoła Podstawowa w Wólce Tyrzyńskiej. Wyróżnienia otrzymały: Publiczna Szkoła Podstawowa w Stanisławicach, Publiczna Szkoła Podstawowa w Ryczywole, Publiczna Szkoła Podstawowa Nr 3 w Kozienicach, Zespół Szkół Nr 1 w Kozienicach oraz Publiczne Przedszkole Nr 2 w Kozienicach.
W podsumowaniu konkursu udział wzięli: zastępca burmistrza Gminy Kozienice Igor Czerwiński, dyrektor Wydziału Edukacji Urzędu Miejskiego w Kozienicach Robert Boryczka, prezes Oddziału PTTK w Kozienicach Arkadiusz Nowakowski oraz dyrektor PSP w Janikowie Bernadetta Zielona. Dzieci ze szkoły w Janikowie przygotowały krótkie przedstawienie, w którym zachęcały do poznawania kraju ojczystego.
 

Na uroczystości naszą szkołę reprezentowali: opiekun SKKT „Powiśle”-p. M. Wójtowicz oraz Aleksandra Toporek i Patryk Chodyń – członkowie Koła.

 

 ****************************