UROCZYSTOŚCI

ROK SZKOLNY 2017/2018

 

 

,, Biało- Czerwona Niepodległa”

         Z okazji setnej rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę 5 kwietnia 2018r. w naszej szkole odbyła się uroczysta akademia. Uczniowie poprzez montaż słowno- muzyczny przybliżyli dzieje Polski na przełomie wieku.

Ukazali patriotyzm, poświęcenie i ofiarność polskiego żołnierza, który walcząc z zaborcą przelewał krew za wolność i niepodległość.

Podsumowano wewnątrzszkolny konkurs plastyczny i recytatorski pod hasłem ,, Biało- Czerwona Niepodległa”. Uczniowie otrzymali dyplomy i nagrody.

Opiekun projektu: Ewa Pawlik

 

Święto wszystkich Pań

 

ZABAWA KARNAWAŁOWA

 Jasełka szkolne

Dlaczego jest święto Bożego Narodzenia?
Dlaczego wpatrujemy się w gwiazdę na niebie?
Dlaczego śpiewamy kolędy?

Dlatego, żeby się uczyć miłości do Pana Jezusa.
Dlatego, żeby podawać sobie ręce.
Dlatego, żeby się uśmiechać do siebie.
Dlatego, żeby sobie przebaczać.

ks. Jan Twardowski

Święta Bożego Narodzenia to czas spokoju, miłości i pojednania, na który wszyscy czekają z utęsknieniem. Są nierozerwalnie połączone z tradycją wystawiania jasełek. Ta piękna tradycja obecna jest i w naszej szkole.

W czwartek 21 grudnia 2017 r. w przedstawieniu jasełkowym przygotowanym przez panią Małgorzatę Głuszek wystąpili uczniowie klas 0 - VII. Publiczność po raz kolejny mogła przeżyć historię przyjścia Zbawiciela na świat. Uroku inscenizacji dodały kolędy i pastorałki, które napełniły wszystkich świąteczną radością i sprawiły, że poczuliśmy magię zbliżających się świąt.

Po występie głos zabrała dyrektor szkoły pani Anna Łukasiewicz, która podziękowała za przygotowanie jasełek i złożyła wszystkim świąteczne życzenia.

 
          Z okazji 99 rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości uczniowie klas IV – VII pod opieką pani Renaty Domagały przygotowali uroczystą akademię w formie Koncertu Pieśni Patriotycznych.

          Wszyscy uczniowie aktywnie włączyli się w oprawę muzyczną akademii. Każda klasa przygotowała jedną piosenkę, którą zaprezentowała przed publicznością: przedszkolaki a kl 0 zaśpiewały „Jak szło wojsko raz ulicą”, kl I „Przybyli ułani pod okienko”, kl III „Płynie Wisła, płynie”, kl VI-V „Serce w plecaku”, kl VI „Płonie ognisko”, kl VII „Rozszumiały się wierzby płaczące”.

          Poza tym w wykonaniu chóru i solistów: Weroniki Rutkowskiej, Łukasza Toporka i Piotra Waćkowskiego usłyszeliśmy piękne pieśni legionowe i żołnierskie, które towarzyszyły naszym przodkom w drodze ku wolności: „Legiony”, „Piechotę”, „Chabry z poligonu”, „Pierwszą kadrową”, „Dziewczyna z granatem”, „Rozkwitały pąki białych róż”, „O mój rozmarynie”, „Warszawo ma”, „Biały krzyż” i „Niepodległą”.

          Koncert bardzo się wszystkim podobał. Uczniowie piosenką złożyli hołd tym wszystkim, którzy oddali swe życie za Ojczyznę, abyśmy mogli żyć w wolnym kraju.

 
16 X 2017r. z okazji Europejskiego Dnia Przywracania Czynności Pracy Serca uczniowie P.S.P. w Wólce Tyrzyńskiej już po raz trzeci przystąpili do ogólnopolskiej akcji bicia rekordu w resuscytacji krążeniowo- oddechowej.    

W akcji wzięło udział 17 uczniów z klas III-VII. Wykorzystano 4 fantomy, które szkoła otrzymała od Fundacji WOŚP. Uczniowie wykonywali na manekinach masaż serca stosując 30 ucisków i 2 wdechy w co najmniej 5-krotnym cyklu powtórzeń. Akcja trwała 30 minut. Rozpoczęła się o godz. 12:00. Uczniowie chętnie podejmują tego typu działania i rozumieją potrzebę niesienia pomocy. Dokumentacje filmową z tego wydarzenia przesłano do Fundacji Jurka Owsiaka.

Osoba odpowiedzialna: Ewa Pawlik

 
Dzień Edukacji Narodowej

„Jak nie pisać wierszy,

jakże nie płonąć w podzięce.

Za dar najpiękniejszy, za SERCE.”

Dzień Edukacji Narodowej to szczególne święto wszystkich nauczycieli i pracowników oświaty.

Z tej okazji od wielu lat uczniowie składają życzenia swoim nauczycielom.

12 października 2017 r. odbyła się uroczysta akademia z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Uroczystość uświetnił występ artystyczny uczniów klasy siódmej i szóstej przygotowany pod kierunkiem pani Kamili Nowakowskiej. Artyści zaprezentowali swoje talenty w skeczach o szkole. Zebrana publiczność nagrodziła wykonawców gromkimi brawami. Dzień Edukacji Narodowej to również okazja do nagrodzenia nauczycieli i pracowników oświaty.

 

Po przedstawieniu dyrektor szkoły p. Anna Łukasiewicz wręczyła Nagrody Dyrektora wyróżnionym nauczycielom i pracownikom obsługi. Uroczystość przebiegała w miłej i radosnej atmosferze. Na zakończenie uczniowie złożyli życzenia wszystkim pracownikom naszej szkoły i wręczyli bukiety pięknych róż.


 

 

12 października 2017r. w naszej szkole odbyła się uroczystość pasowania uczniów klasy I.

Z tej okazji uczniowie przygotowali uroczystą akademię, na której przedstawili program artystyczny. Mieli również do wykonania zadanie zjedzenia plastra cytryny z uśmiechem na buzi. Następnie przystąpili do ślubowania. Uroczystego pasowania na ucznia dokonała pani Dyrektor Szkoły. Uczniowie to wydarzenie udokumentowali w Kronice Szkoły w postaci paluszkowych pieczęci. W tym dniu dzieci otrzymały legitymacje szkolne, upominki od Rady Rodziców, Wychowawcy i kolegów z klasy III. Na zakończenie uroczystości uczniowie klasy I wraz z Rodzicami i wychowawcą klasy stanęli do wspólnego zdjęcia. Pierwszoklasiści na pamiątkę wydarzenia wsadzili przed szkołą ozdobny krzew.

Osoba odpowiedzialna: Ewa Pawlik

 
 

Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2017/2018

Jeszcze wczoraj beztroska zabawa

i spanie do południa,

a już dzisiaj wczesna pobudka

i pierwszy dzień w szkole.

4 września 2017 roku uczniowie Szkoły Podstawowej w Wólce Tyrzyńskiej rozpoczęli kolejny rok nauki szkolnej. Spotkanie w szkole poprzedziła uroczysta Msza Święta w Kościele w Kozienicach.

Pani dyrektor Anna Łukasiewicz serdecznie powitała uczniów, nauczycieli oraz rodziców. Przedstawiła wychowawców klas oraz nowych nauczycieli. Na zakończenie życzyła uczniom wielu osiągnięć i satysfakcji w nauce, a także tego, aby nasza szkoła była miejscem przyjaznym i bezpiecznym dla nich.
Po oficjalnej części uczniowie klas spotkali się ze swoimi wychowawcami.

 

 

ROK SZKOLNY 2016/2017

12 CZERWCA 2017 R. - UROCZYSTE OTWARCIE BOISKA

 

 

 

          

 

-

 

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

DZIEŃ KOBIET -  8 MARCA 2017 R. 

8 marca 2017 r. odbyła się uroczysta akademia z okazji Dnia Kobiet. Przygotowali ja głównie chłopcy z klas III-VI pod okiem pani Kamili Nowakowskiej i pani Moniki Kowalskiej. Impreza rozpoczęła się bardzo dostojnie i poważnie, a zakończyła bardzo wesoło. Oprócz życzeń i kwiatów,  odbył się również pokaz mody damskiej. Na koniec wystąpił zespół "Ziomale z Wólki"', który wykonał super przebój "Helenka". W postać Helenki wcielił się jeden uczniów z naszej szkoły. Cóż, wszystkim Paniom życzymy spełnienia marzeń i zapraszamy za rok na kolejne świętowanie!!! 

DZIEŃ BABCI I DZIADKA W ODDZIALE ZEROWYM I ODDZIALE PRZEDSZKOLNYM  - 20 STYCZNIA 2017 R. 

Babciu, dziadku, chodźcie z nami.
Damy wam łąkę z kwiatami, ze skowronkiem.
Do wąchania, patrzenia...
A do łąki dodamy życzenia.
Nawet, gdy się zachmurzy na niebie,
Nawet, gdy się kłopotów nazbiera,
My uśmiechamy się do siebie zawsze.
Jak dziś, jak teraz!

JASEŁKA 2016 - 22 GRUDNIA 2016 R.

22 grudnia 2016 r. o godz. 9.00 uczniowie PSP w Wólce Tyrzyńskiej przedstawili Jasełka, które przygotowali pod nadzorem pani Małgorzaty Głuszek  i pani Wioletty Wróblewskiej. Uroczystość wprowadziła całą społeczność szkolną w klimat Świąt Bozego Narodzenia. Po Jasełka uczniowie z wychowawcami przeszli do klas, aby uczestniczyć w wigiliach klasowych. 

UDZIAŁ W OBCHODACH ŚWIĘTA NIEPODLEGŁOŚCI W KOZIENICACH - 11 LISTOPADA 2016 R. 

W dniu 11 listopada 2016 r. uczniowie klasy szóstej: Aleksandra Toporek i Mateusz Rutka z panią Małgorzatą Głuszek uczestniczyli w obchdach Święta Niepodległości w Kozienicach. 

UROCZYSTY KONCERT PIEŚNI PATRIOTYCZNYCH Z OKAZJI ŚWIĘTA NIEPODLEGŁOŚCI - 10 LISTOPADA 2016 R. 

10 listopada 2016r. o godz. 9.00 rozpoczął się uroczysty koncert pieśni patriotycznych z okazji zbliżającego się Święta Niepodległości. 

 

 

 

DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ 

13 października 2016 roku o godz. 10.00 odbyła się akademia z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Uczniowie naszej szkoły pod okiem opiekunki SU p. Kamili Nowakowskiej przygotowali humorystyczne przedstawienie. Po przedstawieniu Pani Dyrektor szkoły Anna Łukasiewicz wręczyła Nagrody Dyrektora wyróżnionym nauczycielom     i pracownikom obsługi. Uroczystość przebiegała w miłej i radosnej atmosferze. Na zakończenie uczniowie złożyli życzenia wszystkim pracownikom naszej szkoły i wręczyli kwiaty. 

 

 

UROCZYSTE ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO 2016/2017

Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2016/2017 odbyło się 1 września 2016 r. o godz. 9.00 w budynku szkoły w sali nr 8. Pani Dyrektor Anna Łukasiewicz powitała serdecznie po wakacjach wszystkich uczniów, nauczycieli i rodziców. Obecnym życzyła dużo sukcesów w nowym roku szkolnym.

1 września to także tragiczna data w historii naszego kraju, tj. rocznica wybuchu II wojny światowej przypomniała o tym Pani Dyrektor. 

------------------------------------------------      

 

ROK SZKOLNY 2015/2016 

UROCZYSTE ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO 2015/2016 

Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2015/2016 odbyło się 24 września 2016 r. o godz. 9.00 w PSP      w Wólce Tyrzyńskej. Po części uroczystej, w której zostały rozdane świadectwa z czerwonym paskiem, nagrody i dyplomy za udział w organizacjach szkolnych, szóstoklasiści przedstawili swój autorski program artystczny. W ten sposób pożegnali Radę Pedagogiczną, pracowników obsługi, koleżanki i kolegów z klas młodszych. Rodzicom podziękowali równiez za wkład w dotyczczasowe wychowawnie. OBCHODY DNIA DZIECKA POŁĄCZONE Z DNIAMI PUSZCZY KOZIENICKIEJ - 3 CZERWCA 2016 R.

AKADEMIA Z OKAZJI UCHWALENIA KONSTYTUCJI 3-EGO MAJA

 

AKADEMIA Z OKAZJI DNIA KOBIET

DZIEŃ BABCI I DZIADKA W PRZEDSZKOLU - 22 STYCZNIA 2016 R. 

Przedszkolaki przygotowały montaż słowno-muzyczny dla swoich ukochanych babć i dziadków. Po części artystycznej był poczęstunek i mała zabawa.Na buźkach dzieci gościł uśmiech, a na twarzach seniorów radość i wzruszenie. Imprezę poprowadziła wychowawczyni pani Małgosia Wójtowicz.

 


 

 

 

 LISTOPADA 2015 R. - AKADEMIA Z OKAZJI NARODOWEGO ŚWIĘTA NIEPODLEGŁOŚCI

 

12 PAŹDZIERNIK 2015 R. - ŚLUBOWANIE I-EJ KLASY,

DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ

 

 12 października 2015 r. o godz. 9.00 rozpoczęło się uroczyste ślubowanie uczniów klasy pierwszej, połączone z Dniem Edukacji Narodowej. Po występach artystycznych i małych otrzęsinach sympatyczni pierwszoklasiści zostali pasowani na uczniów naszej szkoły. Pasowania uczniów dokonała Pani Dyrektor Anna Łukasiewicz. Tę część akademii przygotowała wychowawczyni uczniów I klasy pani Ewa Pawlik.

W drugiej części uroczystości uczniowie klas V-VI zaprezentowali wierszyki i podziękowania dla nauczycieli oraz pracowników obsługi z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Drugą część uroczystości przygotowała pani Kamila Nowakowska, opiekun SU.

 

UROCZYSTE ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO 2015/2016

O godz. 9.00 nowa PANI DYREKTOR ANNA ŁUKASIEWICZ rozpoczęła uroczyście nowy rok szkolny 2015/2016. Wszystkim obecnym uczniom życzyła samych szóstek, nauczycielom sukcesów wychowawczych, a rodzicom uczniów wsparcia w wychowawniu. Gościem specjalnym uroczystości był:  PROBOSZCZ PARAFII pw. ŚWIĘTEGO KRZYŻA W KOZIENICACH -  KAZIMIERZ CHOJNACKI.

                        

UROCZYSTE ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO 2014/2015

26 czerwca 2015 r. uczniowie klasy szóstej żegnali swoją podstawówkę. Na początku była część uroczysta: wręczenie świadectw, zaświadczeń OKE, podziękowań i dyplomów.Następnie uczniowie przedstawili scenki "na wesoło", wspominając swoje wzloty i upadki podczas lekcji. Podczas uroczystości, również Pani Dyrektor Alicja Lichota pożegnała się ze szkołą. Rodzice i uczniowie szkoły podziękowali Pani Dyrektor za wkład i pracę  na rzecz szkoły w Wólce Tyrzyńskiej. Zakończenie roku szkolnego 2014/2015 poprowadziła wychowawczyni szóstoklasistów pani Monika Kowalska.

 

 

1 CZERWCA 2015 R. - DNI PUSZCZY KOZIENICKIEJ

W ramach obchodów "Dni Puszczy Kozienickiej" 1 czerwca 2015 r. uczniowie klas III-VI z wychowawcami wyjechali na wycieczkę do Izby Dydaktyczno-Muzealnej w Augustowie. W trakcie zwiedzania izby uczniowie poznali florę i faunę wystepującą w Puszczy Kozienickiem oraz  uczestniczyli w warsztatach przyrodniczych. Kierownikiem wycieczki była pani Anna Łukasiewicz.

W tym samym dniu odbyło się przedstawienie teatralne dla najmłodszych:

DZIEŃ DZIECKA - 29 CZERWCA 2015 R.

Dzień Dziecka w naszej szkole obchodzony był jak zwykle hucznie. W ramach kampanii "Zachowaj Trzeźwy Umysł" przygotowano wiele atrakcji m.in.: inscenizacje matematyczne, pokazy I pomocy, rozgrywki sportowe, grill i dyskoteka. Podsumowano wiele konkursów, nagrodzono hojnie zwycięsców. Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć...

Koordynatorami akcji ZTU są nauczyciele: pani Monika Kowalska i pan Paweł Potent.

Inscenizacje matematyczne w wykonaniu uczestników programu unijnego pt.: "Moja Przyszłość":

Pan Paweł Potent nagradził najmłodszych wakacyjnymi kamizelkami odblaskowymi:

Pani Renata Domagała podsumowała konkursy "Wakacje bez nałogów":

Uczenice klasy szóstej: Wiktoria Klimowicz i Julia Górka profesjonalnie uczą, jak udzielić I pomocy:

Pokazy artystyczne "Mam talent" , grill i dyskoteka dla wszystkich uczestników: 

DZIEŃ MATKI W ODDZIAŁACH PRZEDSZKOLNYCH - MAJA 2015 R.

AKADEMIA Z OKAZJI ROCZNICY UCHWALENIA KONSTYTUCJI 3-EGO MAJA

30 kwietnia 2015 r. obchodziliśmy 224 rocznicę Uchwalenia Konstytucji 3-ego Maja. Z tej okazji uczniowie przygotowali uroczysta akademię.

 ZABAWA KARNAWAŁOWA - 17 STYCZNIA 2015 R. 

W sobotę 17 stycznia 2015 r. odbyła się huczna zabawa karnawałowa. W rytmie disco bawili się uczniowie, rodzice, nauczyciele oraz zaproszeni goście. Podczas zabawy został wybrany król i królowa balu. Oto kilka fotek z niezapomnianej imprezy...

  Poniżej król i królowa balu Olaf Pisarski i Natalka Pietrzyk (uczniowie klasy III-ej):

 

JASEŁKA - 19 GRUDNIA 2014 R. 

MIKOŁAJKI - 6 GRUDNIA 2014 R. 

UROCZYSTE ŚLUBOWANIE KLASY PIERWSZEJ I DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ

- 10 PAŹDZIERNIK 2014 R. 


ROK SZKOLNY 2013/2014

24 MAJA 2014 R. - ŚWIĘTO MAMY W ODDZIALE ZERÓWKOWYM I PRZEDSZKOLNYM

Z okazji zbliżającego Święta Matki szkolne Pzedszkolaki zaprezentowały montaż słowno-muzyczny pt.:"Dla Ciebie Mamo". Było pięknie i spontanicznie, były też wzruszenia i łzy... Uroczystość i dekoracje przygotowały panie: Małgorzata Wójtowicz i Wioletta Wróblewska. Brawo!

223 ROCZNICA UCHWALENIA KONSTYTUCJI 3-EGO MAJA - 29.04.2014 R.

Wzruszającą akademię z okazji 223 rocznicy Uchwalenia Konstytucji 3-ego Maja zaprezentowali uczniowie klas I-VI.    W doniosłej atmosferze przeżywaliśmy wydarzenia tamtych dni. Była to wspaniała lekcja historii. Nie zabrakło patriotycznych wierszy i pieśni, które odśpiewali nasi uczniowie. Prezentację przygotowała Pani Dyrektor Alicja Lichota.

 

 

ZABAWA KARNAWAŁOWA - 15. 02.2014 R.

KONCERT KOLĘD I PASTORAŁEK - 20.12.2013 r.

W tym dniu przedsiświątecznym i bardzo uroczystym odbył się Koncert kolęd i pastorałek. Uczniowie z poszczególnych klas zaprezentowali jedną lub dwie kolędy i sprawili, że wszyscy obecni poczuli magię świąt. Niespodzianką okazał się występ nauczycieli, którzy zaśpiewali prześlicznie pastorałkę pt.: "Tam gdzie Ty, Jezu malusieńki". Uczniom i obecnym rodzicom występ nauczycieli bardzo się spodobał. Podczas koncertu nastąpiło podsumowanie różnych konkursów związanych ze Świętami Bożego Narodzenia. Nagrody i dyplomy wręczyła Pani Dyrektor Alicja Lichota. Zdrowych i wesołych Świąt Bożego Narodzenia dla wszystkich! Do siego roku 2014!!!

ANDRZEJKI - 28 LISTOPAD 2013 R.

28 listopada 2013 r. odbyły się w naszej szkole ANDRZEJKOWE WRÓŻBY I DYSKOTEKA.Specjalne wróżki zagościły w jednej z sal lekcyjnych i przepowiadały wszystkim chętnym ciekawe przepowiednie. Np. można było poznać imię przyszłej sympatii albo dowiedzieć się, co nas czeka w przyszłym roku. W tym samym czasie uczniowie klas młodszych bawiły się świetnie w rytmach disco, jak widać poniżej na zdjęciach humory wszystkim dopisywały. Organizatorem andrzejek był przede wszystkim Samorząd Uczniowski na czele z opiekunem panią Kamilą Nowakowską.

NARODOWE ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI - AKADEMIA 8 LISTOPAD 2013 R.

 

ŚLUBOWANIE PIERWSZEJ KLASY

I DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ - 11.10.2013 R.

W piątek 11 października 2013 r. odbyło sie ślubowanie PIERWSZAKÓW na uczniów Publicznej Szkoły Podstawowej w Wólce Tyrzyńskiej. Uczniowie klasy I - ej przedstawili ciekawy program słowno-muzyczny.  Następnie nastąpiło pasowanie Pierwszoklasistów, którego dokonała Pani Dyrektor Alicja Lichota. Kolejno przedstawicielki Samorządu Uczniowskiego zrobiły uczniom "otrzęsiny". Obecnym mamom Pierwszaków "zakręciły się łezki" w oczach...

W parze ze ślubowaniem pierwszaków obchodzono Dzień Edukacji Narodowej. Pani Dyrektor podziękowała wszystkim nauczycielom i pracownikom za pracę oraz codzienny trud wkładany w wychowywanie dzieci. Rozdała Nagrody Dyrektora Szkoły nauczycielom:pani Renacie Domagła, pani Kamili Nowakowskiej, pani Ewie Pawlik, pani Małgorzacie Wójtowicz oraz pracownikom obsługi: pani Annie Wójcik, panu Markowi Wójcikowi i pani Barbarze Kowalskiej. Ponadto poinformowała o przyznanej Nagrodzie Burmistrza dla pani Ilony Waligóry. Rada Rodziców oraz uczniowie złożyli życzenia nauczycielom i pracownikom oraz w dowód podziękowania i wręczyli kwiaty.

Oto fotki z tej uroczystości:

 

 

 

  ROK SZKOLNY 2011/2012

UROCZYSTE ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO 2011/2012

 

 

DZIEŃ SPORTU - DNIEM DZIECKA

31 MAJA 2012 R. OBCHODZILIŚMY MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ DZIECKA! NAJWAŻNIEJSZE , ŻE POGODA DOPISAŁA!

PANI DYREKTOR, NAUCZYCIELE ORAZ RODZICE PRZYGOTOWALI SZEREG NIESPODZIANEK DLA NASZYCH UCZNIÓW!

BYŁY PRZEDSTAWIENIA, KONKURSY, ROZGRYWKI SPORTOWE, PIERWSZA POMOC, LOTERYJKI FANTOWE ORAZ GRILL.

WSZYSTKIE ZADANIA REALIZOWANE BYŁY W RAMACH KAMPANI TRZEŹWY UMYSŁ 2012!

GOŚCIEM SPECJALNYM BYŁA PANI ZOFIA KUCHARSKA!

 

 PRZEDSTAWIENIE "NA JAGODY" PRZYGOTOWAŁA PANI EWA PAWLIK.

 

Przedstawienie profilaktyczne pt.: "Opamiętanie" przygotowała pani Monika Kowalska.

ORGANIZATOREM ROZGRYWEK SPORTOWYCH BYŁ PAN PAWEŁ POTENT.

 

PIERWSZA POMOC POD OKIEM WYCHOWAWCÓW KLAS.

GOŚĆ SPECJALNY - ZNANA POETKA REGIONALNA PANI ZOFIA KUCHARSKA.

ŚWIĘTO MAMY

"WIWAT KONSTYTUCJA!" - ŚWIĘTO UCHWALENIA KONSTYSTYTUCJI 3-EGO MAJA

Uroczystą akademię z tej okazji przygotowała pani polonistka Jolanta Rutka.

MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ KOBIET  - 8 marca 2012 r.

Z okazji tak wspaniałego święta uczniowie z Samorządu Uczniowskiego przygotowali akademię dla KOBIET małych i dużych. Życzymy dużo zdrowia i uśmiechu wszystkim kobietom!!!

 

 

 

 

Przy okazji Pani Dyrektor nagrodziła zasłużone dzieci, które zdobyły czołowe miejsca w konkursach.

Panie nagrodzone bukietami tulipanów ...

ZABAWA CHOINKOWA 2012

7 stycznia 2012 r. w murach naszej pięknej szkoły odbyła się zabawa choinkowa!!!

W imprezie uczestniczyli przedszkolaki, uczniowie, nauczyciele, rodzice oraz zaproszeni goście.

Do tańca grał profesjonalny zespół muzyczny, a wszystkich małych uczestników obowiązywał strój karnawałowy. Oto kilka fotek z niezapomnianej zabawy:

Na dole fajna myszka i kierowca rajdowy KACPER.

Poniżej rozśpiewane śliczne księżniczki.

Na dole widzimy dwóch przystojniaków, nie tylko bardzo w moim typie...

 

JASEŁKA SZKOLNE 2011

24 LISTOPADA 2011 r. - ANDRZEJKOWY WIECZÓR WRÓŻB I ZABAW

W tym dniu uczniowie Samorządu Uczniowskiego zorganizowali andrzejkowy wieczór wróżb i zabaw.

Nie tylko uczniowie mogli dowiedzieć sie dużo ciekawostek o swojej przyszłości.

Impreza rozpoczęła się zabawą dla Najmłodszych uczniów...

 

Od 16-ej zabawa rozpoczęła się dla młodzieży kl. I-VI:

 

11 LISTOPADA 2011 r. - NARODOWE ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI

10 LISTOPADA 2011 R. UCZNIOWIE KLAS III-VI

Z POMOCĄ PANI DYREKTOR ALICJI LICHOTA

PRZYGOTOWALI UROCZYSTĄ

AKADEMIĘ Z OKAZJI ŚWIĘTA NIEPODLEGŁOŚCI.

"WOJENKO, WOJENKO..."

 

 

 

  12 październik 2011 r.

- AKADEMIA Z OKAZJI ZBLIŻAJĄCEGO SIĘ

DNIA EDUKACJI NARODOWEJ

W dniu 12 października 2011 r.  odbyła się uroczysta akademia związana ze zbliżającym się Dniem Edukacji Narodowej.

Uczniowie naszej szkoły przygotowali ciekawy montaż słowno-muzyczny pt.: "Z życia pewnej szkoły". Nad występem artystycznym czuwały pani polonistka Jolanta Rutka i pani nauczycielka muzyki Agata Styczyńska. Po części artystycznej Pani Dyrektor Szkoły Alicja Lichota podziękowała wszytkim nauczycielom i pracownikom szkoły za sumienna pracę, złożyła piękne życzenia i nagrodziła najbardziej zasłużonych...

6 PAŹDZIERNIK 2011r. - ŚLUBOWANIE  UCZNIÓW KLASY I-EJ

 

29 WRZEŚNIA 2011 r. - OBCHODY DNIA CHŁOPAKA W SZKOLE

 

21 WRZEŚNIA 2011 r.- ŚWIĘTO PIECZONEGO ZIEMNIAKA


 21 września 2011 r. odbyło się kolejne Święto pieczonego ziemniaka!

W ramach tego święta pani Ewa Pawlik przygotowała wiele atrakcji dla dzieci, m.in.:

 

 

 - konkurs wiedzowy dla uczniów klas I-VI:

- konkurs w sprawności picia soku pomidorowego na czas (w parach):

- konkurs zbierania ziemniaków:

Dla Pięcio- i Sześciolatków konkurs na wykonanie pięknych stworków ziemniaczanych...

Na zdjęciu widać również bardzo zaangażowaną w pomoc wychowawczynię Panią Małgosię Wójtowicz.

Uroczystość zakończyła się pieczeniem ziemniaków w ognisku i rozgrywkami sportowymi.

 

UROCZYSTE ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO 2011/2012

 

 

22 CZERWCA 2011 R- UROCZYSTE ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO 2010/2011

22 CZERWCA 2011r. odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego 2010/2011.

Ciepłym programem artystycznym pożegnali nas absolwenci, czyli uczniowie klas VI-ej.

1 CZERWCA  - DZIEŃ DZIECKA

Dzień Dziecka obchodzony był w tym roku 2 czerwca 2011r. Połączony był z Dniem Sportu i Dniem Profilaktyki . Wszystkie zadania realizowane były z w ramach kampanii "Zachowaj Trzeźwy Umysł"!!!

Bajkę profilaktyczną o Czerwonym Kapturku przygotowała pani Monika Kowalska.

Pokazy Pierwszej Pomocy zaprezentowały uczennice z klasy II-ej pod okiem pani Ewy Pawlik.

Nad rozgrywkami sportowo-rekreacyjne czuwał pan Paweł Potent.

Spotkanie z przedstawicielami Powiatowej Komendy Policji w Kozienicach, czyli "Bezpieczne wakacje".

Spektakl pt.: "Zaczarowany młynek, czyli dlaczego woda w morzu jest słona?"

- to niespodzianka od pani Dyrektor i Rady Rodziców.

 

26 MAJA - DZIEŃ MATKI

26 MAJA 2011r. w klasach 0-III odbyło ŚwiętoMam naszych podopiecznych.

Były występy, życzenia, laurki i inne prezenty...

Nie tylko dzieci były na scenie....

4 maja 2011 r.- ŚWIĘTO UCHWALENIA KONSTYTUCJI 3-EGO MAJA

Uroczyście obchodziliśmy Święto Konstytucji 3-ego Maja.

Akademię przygotowała pani dyrektor Alicja Lichota.

29 kwietnia 2011 r. - BEATYFIKACJA  JANA  PAWŁA II

W związku ze zbliżającą się Beatyfikacją Jana Pawła II uczniowie klas IV-VI  pod okiem pani katechetki Małgorzaty Głuszek przygotowali akademię... Nasz Wielki  Karol Wojtyła zostanie na zawsze w naszej pamięci sercach...

8 MARCA - MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ KOBIET

 

 

-  pani Małgorzaty Latos.

SERDECZNE ŻYCZENIA DLA WSZYSTKICH KOBIET!!!

 

CHŁOPCY DOSTALI OGROMNE OKLASKI OD PUBLICZNOŚCI...

 

 

 


12 LUTY - CHOINKA KARNAWAŁOWA

12 lutego 2011r. odbyła się zabawa karnawałowa dla uczniów PSP w Wólce Tyrzyńskiej.

Członkowie Koła teatralnego "Trzpioty" pod okiem pani Ewy pawlik przygotowali bardzo fajne

przedstawienie o Czerwonym Kapturku.

 To tylko jedna z niespodzianek tego wieczoru. Sami zobaczcie...

 

 

 ZABAWA BYŁA BARDZO UDANA!!! SAMI ZOBACZCIE!!!

 

"CZY TEN PAN I PANI SĄ W SOBIE ZAKOCHANI..."

 

 

21 STYCZNIA 2011 r. - DZIEŃ BABCI I DZIADKA

Dzień Babci i Dziadka uroczyście (co widać po eleganckich fryzurach

i strojach) obchodzono w oddziale przedszkolnym...

 

  20  GRUDNIA 2010 r. -   JASEŁKA

"BÓG SIĘ RODZI" POD TYM HASŁEM OBCHODZILIŚMY TEGOROCZNE "JASEŁKA"...

PAMIĄTKOWE ZDJĘCIE Z GOŚCIEM SPECJALNYM TEGOROCZNEJ WIGILII

- PROBOSZCZEM PARAFII pw. ŚWIĘTEGO KRZYŻA W KOZIENICACH

                        KAZIMIERZEM CHOJNACKIM

PRZEDSTAWIENIE PRZYGOTOWAŁA PANI MAŁGORZATA GŁUSZEK.

 

 11 XI - ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI

 

 

 

pod czujnym okiem pani polonistki Renaty Domagała.

 ŚLUBOWANIE I - EJ KLASY

Uroczystość przygotowała wychowawczyni klasy p. Małgorzata Latos

 

DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ

13-ego października 2010 r. obchodzono w naszej szkole

Dzień Edukacji Narodowej. Pod bacznym okiem pani Ewy Pawlik

 uczniowie z teatrzyku szkolnego przygotowali

przedstawienie pt.: "Jaś i Małgosia".

ŚWIĘTO PIECZONEGO ZIEMNIAKA

W dniu października pani Ewa Pawlik przygotowała i poprowadziła 

Święto Pieczonego Ziemniaka.

Uczniowie biorąc udział w licznych konkursach, mogli sprawdzić

nie tylko swoją sprawność fizyczną, ale także zdolności manualne.

Zresztą przekonajcie się sami...

INAUGURACJA ROKU SZKOLNEGO 2010/2011

 

 

 DZIEŃ NIEPODLEGŁOŚCI w szkole obchodzono

 

WYSTAWILI  PRZEDSTAWIENIE PT.:"CZERWONY KAPTUREK".

 

KTÓREJ UCZNIOWIE Z KOŁA TEATRALNEGO "TRZPIOTY"  

 

W DNIU 12-EGO LUTEGO ODBYŁA SIĘ ZABAWA KARNAWAŁOWA PODCZAS, 

 

Akademię z okazji DNIA KOBIET przygotowali chłopcy

 

 

Pani Ewa Pawlik przygotowała wiele atrakcji dla dzieci.  M.in.

  - występu kabaretu...

 

21 września 2011 r. obchodziliśmy Święto pieczonego ziemniaka!

 

 

 

z klas IV - VI z pomocą opiekunki  SU