WYCIECZKI I RAJDY

 


ROK SZKOLNY 2017/2018

Rajd pieszy - „Ku Niepodległej przez Puszczę Kozienicką” - II rata – wiosna – 16.06.2018r.

Stanisławice-rezerwat Zagożdżon-Augustów

Uczestnicy: Kacper Pisarski, Olaf Pisarski, Olimpia Pisarska, Natalia Pietrzyk. Patryk Chodyń, Damian Potyra, Kacper Łykowski, Filip Majdak, Piotr Krakowiak, Dawid Abramczyk

 

Opiekun: Małgorzata Wójtowicz

W sobotę 16 czerwca wybraliśmy się na ostatni w tym roku szkolnym rajd do Puszczy Kozienickiej śladami 31 Pułku Piechoty Strzelców Kaniowskich. Była to II rata z cyklu
„Ku Niepodległej przez Puszczę Kozienicką”. Ze Stanisławic wyruszyliśmy na szlak rowerowy prowadzący do najstarszego rezerwatu Puszczy Kozienickiej – rez. „Zagożdżon”. Odwiedziliśmy
w nim pomnik przyrody – 350-letni dąb szypułkowy „Zygmunt August”. Następnie – czarnym szlakiem pieszym dotarliśmy do cmentarza wojennego w Augustowie, gdzie znajdują się mogiły żołnierzy poległych w latach 1914/1915. Dotarliśmy również do pomnika ku czci żołnierzy
31 Pułku Piechoty Strzelców Kaniowskich, którzy w 1939r. stoczyli w okolicach Augustowa przegraną, niestety, bitwę z Niemcami. Na parkingu przy szosie Radom-Kozienice, niedaleko „Królewskich Źródeł” chętni pisali test z trasy rajdu. Miło nam, że najlepiej napisali go uczniowie naszej szkoły – Natalia Pietrzyk i Patryk Chodyń. Gratulujemy!!!

Do zobaczenia na trasie III raty z cyklu „Ku Niepodległej...” pod koniec sierpnia lub na początku września.

UDANYCH WAKACJI!!!

Wspaniałych wrażeń podczas zwiedzania urokliwych zakątków w Polsce i nie tylko....!

***************************

 

WYCIECZKA ROWEROWA

15 czerwca klasa I była na wycieczce rowerowej w Kępeczkach na Punkcie Widokowym. Mali turyści wspaniale poradzili sobie z pokonaniem wyznaczonej trasy. Pełni energii i dobrego humoru ochoczo uczestniczyli w zabawach ruchowych. Budowali zamki z piasku. Najwięcej jednak radości było podczas koncertu Piosenki Wakacyjnej. Każdy śpiewał to, co chciał.

Wychowawca kl. I : Ewa Pawlik

***************************

Dnia 18 maja 2018r. uczestniczyliśmy w rajdzie „Przyroda Uczy Najpiękniej”.

Pokonaliśmy trasę: Koszary - rezerwat Piotrowe Pole - Marcule (kilkanaście kilometrów!).

Na terenie pięknie położonego Centrum Edukacji im. biskupa Jana Chrapka w Marculach chętni pisali test z trasy rajdu. Nasi uczniowie poradzili sobie z nim całkiem dobrze!

Zwiedzaliśmy też urokliwe Arboretum – Ogród Botaniczny.

Uczestnicy rajdu:

Olaf P., Kacper P., Natalka P., Olimpia P., Jakub K., Weronika Sz., Kacper Ł., Damian P., Patryk Ch.


Opiekun: M. Wójtowicz

***************************

Dnia 23 marca w lesie niedaleko Łuczynowa odbyły się zawody w Marszach na Orientację w ramach eliminacji powiatowych Ogólnopolskiego Młodzieżowego Turnieju Turystyczno Krajoznawczego. Naszą szkołę reprezentowały dwa zespoły w składzie:

I zespół

1. Ola Toporek

2. Patrycja Szewc

3. Natalka Pietrzyk

II zespół

1. Marcel Strzelczyk

2. Kuba Przychodzień

3. Kacper Pisarski

Wyniki wkrótce!

Dalsza część zawodów 14 kwietnia w PSP w Janikowie.

 

 ***************************

W środę 21 marca, czyli pierwszego dnia kalendarzowej wiosny odbył się XXXVI Rajd Wiosna w Puszczy Kozienickiej zorganizowany przez Polskie Towarzystwo Turystyczno-Krajoznawcze Oddział w Kozienicach.

Na dziewięciokilometrowej trasie znalazły się m.in. trzy rezerwaty przyrody takie jak: Ponty, Ponty Dęby i Załamanek, a także Bartny Kąt.

Na trasę pieszą wyruszyła ponad 150 osobowa grupa osób zrzeszonych w Szkolnych Kołach Turystyczno-Krajoznawczych oraz turystów indywidualnych. Wśród nich było także 15 uczniów z naszej szkoły.

Wysłuchaliśmy prelekcji Pani leśnik, fotografowaliśmy się na tle pomnika pszczoły, nie obyło się też bez bitwy na śnieżki i ogniska z kiełbaskami.

Uczniowie pisali test krajoznawczo-turystyczny z trasy rajdu – i tu najlepsze lokaty uzyskali przedstawiciele naszej szkoły! Ponadto przeprowadzony został konkurs na najpiękniejszą „marzannę” w której bezkonkurencyjni byli uczniowie z PSP w Wólce Tyrzyńskiej, zgarniając wszystkie nagrody!!!.

Pogoda była iście zimowa i wiosny niestety nie było widać, ale i tak było pięknie.
Opiekun: M. Wójtowicz

***************************

„Ku Niepodległej przez Puszczę Kozienicką” 

Świerże Górne-rezerwat przyrody Guść-Chinów

24 lutego 2018r.

To pierwsza z cyklu co najmniej czterech imprez zaplanowanych na ten rok przez PTTK wspólnie z Kozienickim Stowarzyszeniem Rekonstrukcji Historycznych w celu uczczenia 100-Rocznicy Odzyskania Niepodległości. Mimo mocno zimowej aury grupka najwytrwalszych turystów z P.S.P. w Wólce Tyrzyńskiej wyruszyła tego dnia na szlak. Przeszliśmy prawie 10 km niebieskim szlakiem rowerowym od Świerży Górnych przez rezerwat przyrody Guść, aż do Chinowa, gdzie ogrzewaliśmy się przy ognisku i rozwiązywaliśmy test krajoznawczy z trasy rajdu.
Nasza wędrówka rozpoczęła się w Świerżach Górnych, gdyż tam właśnie, niemalże 155 lat temu – 25 marca rozegrała się zwycięska, pierwsza na terenie powiatu kozienickiego, bitwa powstania styczniowego. O tym i innych wydarzeniach opowiadali na trasie, która wiodła puszczańskimi szlakami, członkowie SRH ubrani w stroje jakby żywcem wyjęte z tamtych czasów...

Stanowiliśmy grupę ponad 70 turystów, głównie indywidualnych i troszkę starszych od nas, a placówki szkolne, oprócz nas, reprezentowała jeszcze młodzież ze Słowik i Zajezierza.

Szkoda, że nie wszyscy chętni mogli z nami wyruszyć. W ostatniej chwili kilku chłopców dopadła choroba i nie dali rady uczestniczyć w imprezie, mimo wielkich chęci...

Pozdrawiamy! Piotr Krakowiak z mamą, Rafał Jakubowski (po raz pierwszy na rajdzie!),
Natalia Pietrzyk, Janek Łuczak oraz p. Małgorzata Wójtowicz

***************************

ZAWODY NA ORIENTACJĘ
ZIMOWE 2x2

KRÓLEWSKIE ŹRÓDŁA
13.01.2018

Pogoda zimowa, słoneczko czasami wychodziło zza chmur, ale, jak to zwykle na naszych imprezach – humory dopisywały!!! W zawodach brały udział 2 zespoły:

1. Ola Toporek, Jakub Przychodzień i Filip Majdak (po raz pierwszy na zawodach)

2. Natalka Pietrzyk, Hubert Barszcz i Patryk Chodyń (po raz pierwszy na zawodach)

A po wyczerpujacych etapach – ognisko, kiełbaski i zabawy z Fioną
(ulubionym psem InO-wców...)

Razem z nami – zespoły z Janikowa, Brzeźnicy, Kozienic i Radomia.

Konkurencja była na bardzo wysokim poziomie. Pierwszy etap trasy bezbłędnie zaliczyło aż 12 zespołów (na 20 wszystkich...) – w tym obydwa nasze!   

Zespół pierwszy – BRAWO! Tylko jeden malutki błąd na całe dwa etapy!!!!

Zespół drugi – pierwszy etap – REWELACJA!!! Drugi troszkę gorzej....  

JESTEM Z WAS DUMNA!!! - opiekun – Małgorzata Wójtowicz

 

*************************** 

 IV Turystyczny Sylwestr z PTTK

Około 140 osób wzięło udział w IV Turystycznym Sylwestrze z PTTK, który odbył się w sobotę 30 grudnia. Oprócz mieszkańców Kozienic w rajdzie wzięli również turyści z Pionek, Radomia i Poniatowej. Były też zorganizowane grupy ze szkół – nr 4 w Kozienicach, z Janikowa, Brzeźnicy, Wólki Tyrzyńskiej, Słowik i Zajezierza.

Pokonaliśmy 11-kilometrową trasę żółtym szlakiem z Antoniówki do Miodnego. Meta rajdu znajdowała się w gościnnych obiektach Nadleśnictwa Zwoleń.

Oczywiście, jak zwykle dopisała pogoda i dobry humor rajdowiczów.
Na zakończeniu na uczestników czekał gorący żurek, a chętni mogli wziąć udział w konkursie krajoznawczym z nagrodami.
Przy ognisku można było się ogrzać i upiec kiełbaskę.

Było to bardzo udane zakończenie udanego sezonu turystycznego Oddziału PTTK w Kozienicach.
W imprezach organizowanych przez Oddział w 2017 roku wzięło udział łącznie około 1170 osób. Oby rok 2018 był jeszcze lepszy.


Opiekun: Małgorzata Wójtowicz

 

***************************

Mikołajkowy Nordic Walking

            Już po raz dziesiąty z inicjatywy Nadleśnictwa Kozienice (z siedzibą w Pionkach) odbył się urokliwy, barwny rajd - Mikołajkowy Nordic Walking. Brak kijków nie dyskwalifikował chętnych do niedzielnego spaceru. Pożądane natomiast były mikołajkowe czapeczki, brody, poroża renifera itp. gadżety zachęcające do wytworzenia mikołajkowej atmosfery. Trasa nie była długa – jedynie 5 km, za to pełna ciekawostek, niespodzianek i słodkości. Na cmentarzu z okresu I wojny światowej w Kociołkach wysłuchaliśmy prelekcji harcerzy i historyków, po drodze również ciekawostki przyrodnicze zdradzała p. leśnik. Leśnicy – mikołaje częstowali słodyczami i szalikami w pięknym czerwonym kolorze, a na zakończenie czekał na nas mini catering i wręczenie niespodzianek. Niespodzianki losowała „nasza” Weronika Szewc – jako jedna z najmłodszych uczestniczek rajdu, a wręczała je p. Lidia Zaczyńska z Nadleśnictwa Kozienice. Cieszy fakt, że również niektórzy rodzice wędrowali razem z nami w tę piękną, słoneczną niedzielę, a w nagrodę – nikt nie wrócił do domu z pustymi rękami.

Uczestnicy rajdu „mikołajkowego”: Piotr Krakowiak z mamą, Weronika Szewc, Patryk Chodyń, Kuba Kowalczyk z mamą i ciocią, Wojtek i Kuba Matosek z tatą, Hubert Barszcz z rodziną, Maciek Żak z tatą, Natalia Pietrzyk oraz p. M. Wójtowicz.


*************************** 

Mazowiecka Szkoła Aktywna Turystycznie

W sobotni poranek – 9 grudnia 2017r. z przedstawicielami naszej szkoły (Ola Toporek, Patrycja Szewc, Hubert Barszcz, Patryk Chodyń) wyruszyliśmy do stolicy Mazowsza na roztrzygnięcie konkursu „Mazowiecka Szkoła Aktywna Turystycznie”. Tym razem otrzymaliśmy tylko (?...)wyróżnienie - byliśmy o krok od Brązowej Tarczy....Ale też dostaliśmy wiele ciepłych słów i zachętę, by nie zaprzestać aktywności turystyczno-krajoznawczej.

Po smacznym poczęstunku, wybraliśmy się na spacer po Warszawie, zdobywając jednocześnie cenne punkty w aplikacji PLAY MAZOVIA. Zachęcamy wszystkich do zarejestrowania tej bezpłatnej aplikacji i włączenia się do gry, zapewniającej punkty naszej szkole, ale też wzbogacającej wiedzę o ciekawe wiadomości dotyczące zabytków Mazowsza.

Razem z przedstawicielami nasze szkoły, miło spędzili też sobotni dzień nasi koledzy ze szkół w Janikowie, Brzeźnicy, Kozienicach, Zajezierzu, Ryczywole i Warki. A do rywalizacji aktywnych szkół z terenu woj. mazowieckiego włączyły się też szkoły z Warszawy, Płocka, Żyrardowa i Siedlec.

Opiekun SKKT „Powiśle” - M. Wójtowicz

***************************

Impreza na Orientację

JESIENNE 2X2

Jedlnia Letnisko - Ośrodek Dydaktyczny

 26 listopada 2017r.

 

Uczestnicy jedynego zespołu z naszej szkoły to:

Natalia Pietrzyk

Hubert Barszcz

Arkadiusz Maksym

Musieli zmierzyć się z niełatwym wykorzystaniem map w terenie,

odnalezieniem w lesie punktów zaznaczonych na mapie

i ograniczonym czasem.

Poradzili sobie dobrze, nie zaginęli w lesie.

Po wyczerpujących zadaniach był jeszcze czas na kiełbaski

i rozmowy przy ognisku...

opiekun: Małgorzata Wójtowicz

 

***************************

    W sobotę 21 października 2017r. uczniowie klas IV- VI pod opieką pani Małgorzaty Głuszek uczestniczyli w wycieczce, "Więc chodź- zabiorę Cię do przeszłości",zorganizowanej przez Kozienickie Stowarzyszenie Rekonstrukcji Historycznej. Trasa wycieczki wiodła "Szlakiem bitew, potyczek i miejsc pamięci narodowej gminy Kozienice". Uczniowie mieli okazję zobaczyć miejsca bitew z okresu powstań listopadowego i styczniowego oraz I i II wojny światowej.

    Swoją przygodę z historią rozpoczęli od punktu widokowego w Kępeczkach, gdzie w październiku 1914 roku utworzony był przyczółek kozienicki podczas bitwy o twierdzę Dęblin. Następnie udali się do Kępy Bielańskiej (tam we wrześniu 1939 roku odbyły się walki o Przedmoście Maciejowickie), Nowej Wsi (bitwa powstania listopadowego z 19 lutego 1831 roku), Ryczywołu, Woli Chodkowskiej (pierwsza partyzancka bitwa majora Henryka Dobrzańskiego "Hubala") i na Cztery Kopce do mogiły żołnierzy 31 Pułku Strzelców Kaniowskich, których szlak bojowy we wrześniu 1939 roku zakończył się tragicznie w Puszczy Kozienickiej. Tam uczcili minuta ciszy pamięć walczących i poległych żołnierzy. Wędrówkę zakończyli nad Jeziorem Kozienickim przy tablicy upamiętniającej bitwę pod Kozienicami z czasów potopu szwedzkiego.

    Na zakończenie organizatorzy przygotowali ciepły posiłek i wszystkim uczestnikom wycieczki wręczyli pamiątkowy przewodnik historyczny "Szlak bitew, potyczek i miejsc pamięci narodowej Gminy Kozienice".

***************************

VII Rajd Niepodległościowy  

PALMIRY – WARSZAWA – dn. 14.11.2017r.

Uczestnicy – Natalia Pietrzyk, Hubert Barszcz, Łukasz Toporek, op. M. Wójtowicz

 

W rajdzie uczestniczyło prawie 200 osób ze szkół w Zajezierzu, Słowikach, Stanisławicach, Wólce Tyrzyńskiej, Janikowie i Kozienicach. Przeszliśmy czarnym szlakiem 7 km do Palmir. Tam zwiedziliśmy ogromny Cmentarz-Mauzoleum i Muzeum Walki i Męczeństwa, złożyliśmy kwiaty, znicze i oddaliśmy hołd pomordowanym tam i pochowanym podczas II wojny światowej ponad 2000 Polaków i Żydów.

 

W Warszawie spacerowaliśmy i zwiedzaliśmy zabytki urokliwego Starego Miasta oraz podziwialiśmy Ogrody Światła w Królewskim Wilanowie.

 

 

***************************

Kolejny Rajd – SKKT „Powiśle”

XLVII Zlot Młodych Krajoznawców – Góry Świętokrzyskie

Nowy Skoszyn – rez. Przyrody „Szczytniak – Jeleniowski Park Krajobrazowy – rez. Przyrody Małe Gołoborze – Gołoszyce – trasa 15 km

Razem z nami wędrowali uczniowie z P.S.P. nr 4 w Kozienicach, Zespołu Szkół nr 1 w K-cach, Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Opactwie oraz P.S.P. w Stanisławicach wraz z opiekunami. W sumie było nas ponad 60 osób. Podczas wędrówki podziwialiśmy piękno świętokrzyskiej przyrody oraz uroki złotej, polskiej jesieni. Było cudownie!!!

Uczestnicy: Patryk Chodyń, Damian Potyra – kl. IV

                        Marcel Strzelczyk, Jakub Przychodzień – kl.VII

                 Hubert Barszcz – kl. VI 

opiekun – Małgorzata Wójtowicz

 

*************************** 

Piesza Pielgrzymka Dzieci i Młodzieży

Wysokie Koło – 23 września 2017r.

 

Szkoda, że zabrakło wiary w szczególny klimat tej pielgrzymki i opiekę Tej, do której zdążaliśmy.

Ostatecznie na przejście prawie 26 kilometrowej trasy zdecydowała się jedynie Natalka Stój z kl. VII.
Tym bardziej gratulujemy determinacji!
Było fantastycznie, jak zawsze!

Modlitwa, śpiew, taniec, żarty, rozmowy, nowe znajomości, dawno nie widziane twarze.....I to wszystko przy naprawdę pięknej pogodzie! I pomyśleć, że wcześniej przez kilka dni padało prawie bez przerwy...

 

Natalia Stój i p. Małgorzata Wójtowicz 

 

 

 

 

***************************

ROK SZKOLNY 2016/2017

WYCIECZKA NA POMORZE 6-8 CZERWCA 2017 R. 

MALBORK - WESTERPLATTE -GDAŃSK- SOPOT - TORUŃ

W dniach 6-8 czerwca 2017 r. uczniowie klas III-VI wzięli udział w wycieczce do niesamowitych miast Polski. Zwiedzali zamki, pomniki, zabytki, płynęli statkiem z Westerplatte do Gdańska, spacerowali plazą w Sopocie, obejrzęli film edukacyjny w Toruńskim Planetarium  oraz skosztowali toruńskich pierników. Wyjazd był naprawdę ciekawy i niezapomniany... Kierownikiem wycieczki była pani Magdalena Michalak, a opiekunami: p. Renata Domagała, p.Monika Kowalska i p. Kamila Nowakowska.

WYCIECZKA DO BAŁTOWA - 5 CZERWCA 2017 R. 

WYCIECZKA DO FIRMY "BIS-BAKOMA" W JANIKOWIE - 23 MAJA 2017 R. 

23 maja 2017 r. uczniowie klas IV-VI pod opieką wychowawczyń wybrali się na wycieczkę do firmy "Bis-Bakoma" w Janikowie. Firma ta produkuje wsady do jogurtów, musy owocowe i mrożonki. W czasie wycieczki uczniowie obejrzeli sale produkcyjne i maszyny wykorzystywane do produkcji w/w produktów. Na koniec wszyscy uczestnicy wycieczki skosztowali pysznych musów owocowych o smaku jabłkowo-truskawkowym. Wycieczka była bardzo ciekawa i edukacyjna!!! Kierownikiem wycieczki była pani Monika Kowalska.

TAM, GDZIE ZACZYNA SIĘ WISŁA...

RAJD NADWIŚLAŃSKI – 21-23 KWIETNIA 2017R.Wśród uczestników byli uczniowie zrzeszeni w Szkolnych Kołach Turystyczno-Krajoznawczych przy Publicznych Szkołach Podstawowych w Ryczywole, Wólce Tyrzyńskiej, Nowej Wsi, Słowikach i Woli Chodkowskiej wraz z opiekunami oraz turyści indywidualni.

Pierwszego dnia w programie było zwiedzanie Zbrojowni w muzeum w Pszczynie, gotyckiej Wieży Piastowskiej i najstarszego zabytku na Śląsku – Romańskiej Rotundy w Cieszynie. Ponadto przeszliśmy przez Most Przyjaźni na Olzie i znaleźliśmy się po czeskiej stronie Cieszyna. Potem udaliśmy się do Wisły-Malinki, gdzie w Szkolnym Schronisku Młodzieżowym „Granit” zaplanowany był nocleg.

Kolejnego dnia, w związku z trudnymi warunkami panującymi na szlakach, uczestnicy udali się na wycieczkę z przewodnikiem Beskidzkim po Ziemi Żywieckiej, podczas której zwiedzili Sanktuarium Wspomożycielki i Królowej Beskidów oraz zespół skoczni narciarskich „Skalite”
w Szczyrku. Następnie udali się w okolice Międzybrodzia Bialskiego, gdzie wjechali kolejką terenową na szczyt Góry Żar (761 m n.p.m.), z której mogli podziwiać piękną panoramę
na okoliczne szczyty. Zobaczyli też zbiornik wodny Elektrowni Szczytowo-Pompowej - Porąbka-Żar. Kolejną miejscowością na trasie Pętli Żywieckiej była Węgierska Górka z Aleją Zbójników. Ponadto turyści przeszli ścieżką dydaktyczno–przyrodniczą „Trakt Cesarski” w Nadleśnictwie Węgierska Górka, gdzie mogli zobaczyć, m.in., ogromny schron z czasów II wojny światowej. Potem pojechali do Koniakowa, gdzie odwiedzili Chatę na Szańcach z Galerią Sztuki i Kultury Regionalnej,
a następnie Izbę Pamięci Marii Gwarek – muzeum koronki, gdzie chętni mogli zakupić wyroby miejscowych koronkarek. Wieczorem wszyscy chętni wzięli udział w teście krajoznawczym gdzie mogli się wykazać wiedzą, m.in. z trasy rajdu. Nagrodami były przewodniki oraz sprzęt turystyczny.

Ostatniego dnia, po śniadaniu, uczestnicy XIX Rajdu Nadwiślańskiego zwiedzili Galerię sportowych trofeów Adama Małysza w Wiśle. Następnie udali się w drogę powrotną zatrzymując się w Żywcu, gdzie zobaczyli m.in. wystawę „Ptaki i ssaki Żywiecczyzny” na Zamku, rynek a także kontrkatedrę p.w. Narodzenia Najświętszej Marii Panny. W godzinach wieczornych wesoły autobus dotarł do Kozienic i do macierzystych szkół.

Impreza była jedną z form tegorocznych obchodów Roku Rzeki Wisły. Wsparcia finansowego na jej organizację udzielił m.in. Burmistrz Gminy Kozienice oraz ENEA Wytwarzanie.

Opracowała: p. Małgosia Wójtowicz

 

RAJD  WIOSNA W PUSZCZY" - 21.03.2017 R. 

Rajd „Wiosna w Puszczy Kozienickiej” - 21 marca 2017r.

Rajec – Jedlnia – Ścieżka dydaktyczna „Królewskie Źródła”


Młodzi rajdowcy aktywnie powitali WIOSNĘ!!!

Słoneczna pogoda, 10 km marszu, piękne widoki, mnóstwo ciekawostek przyrodniczych opowiedzianych przez p. Maćka


i Panią leśnik, konkursy przyrodnicze, turystyczno-krajoznawcze, nagrody, ognisko..... To czekało na nas pierwszego dnia wiosny...

Razem z piechurami z Wólki wędrowali też uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Kozienicach, Brzeźnicy, gimnazjaliści, uczniowie z Opactwa a także

turyści indywidualni.

Wiemy już jak nazywa się najmniejszy i największy ptak Puszczy Kozienickiej, jakie gatunki drzew są najpopularniejsze w Puszczy, ile lat żyje bóbr, jak się

nazywa żona jelenia i czyją żoną jest sarna, czy żółte zęby bobra świadczą o braku higieny, co oznacza zielony pas na drzewie.....A Wy – wiecie?.....


Z turystycznym pozdrowieniem – Natalka P., Hubert B., Arek M, Patryk Ch., Filip M. i najmłodszy dzielny piechur – Wiktor M. oraz p. Małgosia W.

Wiosenne Marsze na Orientację – zawody w ramach eliminacji

powiatowych OMTTK – Przejazd, 18 marca 2017r.

 

W zawodach uczestniczyły 2 zespoły w składzie:

1. Patrycja Szewc

2. Kacper Pisarski

3. Hubert Barszcz (w zastępstwie za Olę Toporek)


1. Marcel Strzelczyk

2. Jakub Przychodzień

3. Natalia Pietrzyk

 

WYCIECZKA DO ASTROBAZY I MULTIKINA W RADOMIU -  27 WRZEŚNIA 2016 R. 

W dniu 27 września 2016 r. uczniowie klas IV-VI z wychowawczyniami: panią Renatą Domagałą, panią Moniką Kowalską i pania Kamilą Nowakowską wyjechali na wycieczkę do Radomia. na początku zwiedzili Astrobazę i obejrzeli prezentację o Planetach. Nastepnie wzięli udział w lekcji multimedialnej nt. "Magii kina" i obejrzeli film pt.: "Tom i Huck". Wrażenia pozostaną niezapomniane...

RAJD ŚWIĘTOKRZYSKI - 23- 24 WRZEŚNIA 2016 R. 

Rajd "Wędruj z nami szlakami ojczystymi"

Grupa młodych wędrowców z PSP w Wólce Tyrzyńskiej wraz z opiekunem panią Małgosią Wójtowicz wybrała się na dwudniowy rajd w Góry Świętokrzyskie. Turyści zwiedzili: ruiny zamku w Chęcinach, Sanktuaria i krypty na Swiętym Krzyżu. Cała trasa piesza wyniosła ponad 20 km. Wędrówka okazała się fantastyczna! Byli tacy uczniowie, co nie chcieli wracać...

PIELGRZYMKA DO WYSOKIEGO KOŁA - 17 WRZEŚNIA 2016 R.

 


ROK SZKOLNY 2015/2016 

WYCIECZKA DWUDNIOWA: KRAKÓW-WIELICZKA-OJCÓW

WYCIECZKA KLAS I-III DO WARSZAWY

WYCIECZKA DO RADOMIA NA PRZEDSTAWIENIE TEATRALNE PT.: "TEN OBCY" - 1 GRUDZIEŃ 2015 R. 

 

ROK SZKOLNY 2014/2015

 

WYCIECZKA W GÓRY ŚWIĘTOKRZYSKIE - 3 CZERWCA 2015 R.

ZAMEK KRZYŻTOPÓR W UJEŹDZIE-JASKINIA RAJ-ALEJA MINIATUR W KRAJNIE

- GEOPARK W KIELCACH - KADZIELNIA W KIELCACH

W dniu 3 czerwca 2015 r. odbyła się wycieczka w Góry Świętokrzyskie dla uczniów klas IV-VI. Atrakcji było mnóstwo dla uczestników, wszyscy wrócili zadowoleni.Opiekunami były wychowawczynie: pani Monika Kowalska i pani Renata Domagała.

WYCIECZKA DO MULTIKINA W RADOMIU I MUZEUM WSI RADOMSKIEJ - LISTOPAD 2014 R. 

 

 

 

 

 RAJD NIEPODLEGOŚCIOWY – GÓRY ŚWIĘTOKRZYSKIE (ŁYSICA) – 24.10.2014 R.

 

 

 

 

 

ZLOT MŁODYCH KRAJOZNAWCÓW InO - „KRÓLEWSKIE ŹRÓDŁA” - 04.10.2014 R.

REALACJA Z IMPREZY:

 

         Żałujemy, że naszą szkołę reprezentowała tak mała grupa osób...

Tym większe brawa należą się SYLWII GORZKOWSKIEJ, KLAUDII GRUDZIEŃ
i PATRYCJI SZEWC
!!! Dziewczynom, co prawda, nie udało się uczestniczyć w dwóch z czterech etapów – z powodu braku czasu – ale konfrontację oko w oko z lasem, mapą i kompasem mają zaliczoną!

Było też ognisko, kiełbaski i duuużoo turystów z całego woj. mazowieckiego – od kilkulatków po osoby w wieku Waszej babci i prababci...

 

         A to jeszcze nie koniec świętowania w turystycznym stylu tego dnia!

Po rajdzie, nad kozienickim jeziorem, spotkała się spora grupa opiekunów
i sympatyków turystyki w towarzystwie przedstawicieli najwyższych władz wojewódzkich, powiatowych i gminnych.

         Było wesoło, trochę uroczyście, nie zabrakło przemówień, a nawet wyróżnień i odznaczeń...

 

M. Wójtowicz-opiekun SKKT „POWIŚLE”

 

 

 

 

 

 

 

 

RAJD TURYSTYKA ŁĄCZY POKOLENIA -  „MIODNE” ZWOLEŃ – 20.09.2014 R.

 

 

 

RAJD DO GARBATKI (InO) – 12.09.2014 R.

 

 

ROK SZKOLNY 2013/2014

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------

12-13.06.2014 R. - WYCIECZKA NA ROZTOCZE

 ZWIERZYNIEC - SZCZEBRZESZYN - ZAMOŚĆ

 

 

RAJD PRZYRODA UCZY NAJPIĘKNIEJ -24.04.2014 r.

 

W czasie rajdu zwiedziliśmy Rezerwaty: "Rosochacz" w okolicach Lubienia i "Skały pod Adamowem".

Ponadto uczestniczyliśmy w zajęciach edukacyjnych na ścieżce przyrodniczej.

Uczestnicy rajdu: Daria Mazur, Julia Górka, Marcel Strzelczyk, Mateusz Rutka, Dawid Abramczyk, Kacper Pisarski. Opiekun p. Małgosia Wójtowicz.

 

Eliminacje Powiatowe XLII Ogólnopolskiego

Młodzieżowego Turnieju Turystyczno-Krajoznawczego w Janikowie

28-29 marca 2014 r.

W pierwszym dniu czekały na uczniów następujące atrakcje:

Test wiedzy krajoznawczo-turystycznej, Turystyczny rower,

Gra azymutowa, rozpoznawanie drzew i krzewów oraz rozpoznawanie atrakcji turystycznych wojwództwa mazowieckiego.

W sobotę 29 marca marsz na orientację odbył się w lesie w okolicach Łuczynowa.

Z naszej szkoły uczestniczyły uczennice: Daria Mazur, Katarzyna Mazur, Martyna Rutkowska,

Julia Górka, Sylwia Gorzkowska, Wiktoria Klimowicz oraz p.Małgosia Wójtowicz.

 

RAJD "WIOSNA W PUSZCZY KOZIENICKIEJ" - 21 marca 2014 r.

 

Wspomnienia z rajdu „Wiosna w Puszczy Kozienickiej”...

 

Tu byliśmy:

    Pomnik – Mauzoleum Legionistów w Żytkowicach,

    Cmentarz wojenny z czasów I wojny światowej,

    Rezerwat „Brzeźniczka”i „Królewskie Źródła”,

 

W tym uczestniczyliśmy:

    Wędrówka piesza: 10 km!,

    Zabawy na terenie Królewskich Źródeł,

    Konkurs krajoznawczy (brawo Daria i Klaudia G.!!!),

    Ognisko z pieczeniem kiełbasek,

    Hapening „Dzień Wody”.

 

Było cieplutko, słonecznie i bardzo fajnie!

 

Z turystycznym pozdrowieniem – Daria M., Martynka R., Natalia W., Sylwia G.,  

Klaudia G., Mateusz R., Marcel S., Dawid A.                                         

Kacper P. oraz p. Małgosia W.

 

 

 

 

WYCIECZKA DO MULTIKINA W RADOMIU

ORAZ DO WYTWÓRNI BOMBEK - 19.11.2013 R.

 

19 LISTOPADA 2013 r. uczniowie klas IV-VI z wychowawczyniami wyjechali na wycieczkę do Radomia. Najpierw odwiedzili Multikino w Radomiu. W kinie odbyła się  lekcja multimedialna "Muza XXI wieku" i projekcja filmu pt.: "Podróże Guliwera". Następnie zwiedzili wytwórnię bombek, gdzie dowiedzieli się, jak powstają szklane bombki. Na koniec każdy uczeń otrzymał śliczną bombkę ze swoim imieniem na pamiątkę, a także mógł  zakupić dowolne bombki w specjalnym sklepiku.

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------

RAJD KOCK - WOLA GUŁOWSKA  

 

TU BYLIŚMY...

Kock – Czarna – Wola Gułowska – 07.11.2013r.

 

W czwartek, 7 listopada, wybraliśmy się na ostatni w tym roku kalendarzowym, III Rajd Niepodległościowy. Tym razem podążaliśmy bohaterskim szlakiem kleeberczyków z początkowego okresu II wojny światowej w towarzystwie kolegów i koleżanek z ZS Kozienice oraz

z podstawówek z Janikowa, Brzeźnicy i Słowik.

Pogoda, jak zazwyczaj, i tym razem okazała się naszym sprzymierzeńcem. Wszędzie dookoła padał deszcz, a na naszym szlaku – nie! Dopiero kiedy wsiedliśmy do autokaru, żeby ruszyć w drogę powrotną, zaczęło padać... Swoją wędrówkę rozpoczęliśmy od zapalenia znicza i chwili zadumy na cmentarzu kleeberczyków. Potem słuchaliśmy słów naszego przewodnika pod pomnikiem gen. F. Kleeberga, a następnie poznaliśmy historię rodu Jabłonowskich pod Pałacem Ich imienia w Kocku.

Zielonym szlakiem przeszliśmy trasę pieszą od Czarnej do Woli Gułowskiej. Tam też zwiedzaliśmy barokowy kościół z klasztorem Karmelitów oraz Muzeum Czynu Bojowego Kleeberczyków i muzeum etnograficzno – przyrodnicze. Niedaleko trasy naszego rajdu znajdowało się też miejsce urodzin i muzeum naszego słynnego pisarza – noblisty – Henryka Sienkiewicza,

Wola Okrzejska.

Gratulujemy dziewczętom: Darii Kasi i Julii, którym udało się zdobyć nagrody w konkursie krajoznawczo – turystycznym z trasy rajdu!

 

Małgorzata Wójtowicz-opiekun SKKT oraz:

Daria, Kasia, Julia, Klaudia K., Klaudia G., Kuba P.

 

 

 

 

TU BYLIŚMY...

 

Marsze na Orientację - leśniczówka Przejazd18.10.2013r.


 

To już kolejna impreza na orientację, podczas której , oprócz posiadania ogólnej kondycji fizycznej, należało również wykazać się umiejętnością orientacji w terenie:

 

 •  

  odczytywać mapę,

 •  

  posługiwać się kompasem,

 •  

  nie zgubić się,

 •  

  myśleć, myśleć, myśleć...

 

Udało się wrócić cało, z mapą nie było najgorzej, troszkę tylko kierunki nam się pomyliły...Efekty widać na załączonej tabeli wyników. Najlepszym z naszej szkoły okazał się zespół Julii, Wiktorii i Kamila! Gratuluję udanej imprezy wszystkim uczestnikom!!!

 

 

Szkoda, że Daria i Marysia nie przystąpiły do trzeciego etapu, średnia wyników na pewno byłaby lepsza!

 Małgorzata Wójtowicz-opiekun SKKT

 

 

 

Fotki z marszów poniżej...:)

 

 

 

PIELGRZYMKA DO WYSOKIEGO KOŁA 21.09.2013R.

Pogoda deszczowa. Na trasę odważyli się wyruszyć jedni z najmłodszych uczniów szkoły

i jednocześnie najmłodsi członkowie SKKT „Powiśle” - Marcel Strzelczyk i Jakub Przychodzień

(kl. III). Opiekę nad uczniami sprawowała p. M. Głuszek, fotografowała – p. M. Wójtowicz.

 

 

 

 

Marsze na Orientację – I Mistrzostwa Kozienic

 

W pierwszych w tym roku Marszach na Orientację, które odbyły się dn. 13 września 2013r., towarzyszyli nam uczniowie ze szkół podstawowych w Brzeźnicy, Janikowie i Ryczywole oraz gimnazjaliści i uczniowie szkół średnich z Kozienic. Razem – 130 osób!

Pogoda dopisała, humory i umiejętności orientacji w terenie też!

Część uczestników wzięła udział w szkoleniu, a potem ruszyliśmy już na trasę z mapą i kompasem.

Wszyscy uczestnicy wrócili zadowoleni, z zapewnieniem, że to nie ostatnia Ich wyprawa

w poszukiwaniu ukrytych punktów kontrolnych.

 

Najlepszym zespołem z naszej szkoły okazał się zespół w składzie: J. Górka, W. Klimowicz,

B. Kowalski (szóste miejsce na 27 możliwych).

    WRAŻENIA OPISAŁA - P. MAŁGORZATA WÓJTOWICZ (OPIEKUN KOŁA SKKT)

 

 

 

 

RAJDY I WYCIECZKI W ROKU SZKOLNYM 2011/2012

10. WYCIECZKA DO MULTIKINA W RADOMIU - 19.06.2012 r.

 

9. WYJAZD NA ZIELONĄ SZKOŁĘ - 4.06 - 10.06.2012 R.

ZAKOPANE - WIELICZKA - ŁAGIEWNIKI

8. WYCIECZKA DO KRÓLEWSKICH ŹRÓDEŁ - 14.06.2012 r.

7. WYCIECZKA DO BAŁTOWA - 6.06.2012 r.

6. RAJD DO KAZIMIERZA DOLNEGO - 28 maja 2012 r.

5. RAJD DO ŻELAZOWEJ WOLI -28 kwietnia 2012 r.

4.  RAJD PIONKI-OSTROWICA - 21.03.2012  r.

3. RAJD DO STUDZIANEK PANCERNYCH - 1.10.2011 r.

2. RAJD "ŚWIĘTOKRZYSKA WŁÓCZĘGA" - ŚWIĘTY KRZYŻ 24.09.2011 r.


 

 

 

1. XIV RAJD "SZLAKIEM PISARZY" - CZARNOLAS 16.09.2011 r

 

WYCIECZKA DO CENTRUM KOPERNIKA W WARSZAWIE - 27 PAŹDZIERNIKA 2011 R.

 

CENTRUM KOPERNIKA to jedna z najnowocześniejszych europejskich instytucji ukazujących związek nauki z codziennością.
Nauka może być ciekawa, a nawet zabawna. Poprzez doświadczenia może stać się prosta...
Kto jeszcze nie był w tym ciekawym miejscu, powinien tam się udać .
My uczniowie i nauczyciele PSP w Wólce Tyrzyńskiej zachęcamy do zobaczenia na żywo.
Oto kilka zdjęć z naszego pobytu:

 

 

 

WYCIECZKA DO WARSZAWY - 8 CZERWCA 2011 r.

Rajd Nadwiślanski: Puławy - Gołąb

Pani Małgorzata Wójtowicz wraz z grupką podopiecznych wzięła udział w kolejnym rajdzie.

Przygód i wrażeń była masa...

WYCIECZKA DO TORUNIA I BISKUPINA

26 marca 2011 r. MARSZE NA ORIENTACJĘ - OKOLICE ŁUCZYNOWA

Pomimo nieoczekiwanych opadów śniegu, grupa członków SKKT z panią Małgosią Wójtowicz na czele ruszyła do marszu, aby sprawdzić swoją orientację w terenie! Nie było łatwo,ale dziewczyny dały radę i wróciły w pełnym składzie!!! Jesteśmy dumni!!!

 

RAJD PIESZY "WIOSNA W PUSZCZY KOZIENICKIEJ" -

21 MARCA 2011 r.  OPIEKUN - P. MAŁGOSIA WÓJTOWICZ

WYCIECZKA: WIELICZKA - KRAKÓW - JURA KRAKOWSKO-CZĘSTOCHOWSKA

WRZESIEŃ 2010        KIEROWNIK WYCIECZKI- P. RENATA DOMAGAŁA

 

EKIPA SZKOŁY W PEŁNYM SKŁADZIE...

 NA KRAKOWSKIM RYNKU ...

RAJD "ŚWIĘTOKRZYSKA WŁÓCZĘGA"  - ŚWIĘTY KRZYŻ

LISTOPAD 2010 r. NASZA OPIEKUNKA - PANI MAŁGORZATA WÓJTOWICZ