WYCIECZKI I RAJDY

 


ROK SZKOLNY 2018/2019

 

Wycieczka do teatru

W dniu wczorajszym tj. 26 lutego grupa uczniów z klas 4-8 uczestniczyła w wycieczce szkolnej do Radomia.

Celem wyjazdu było obejrzenie sztuki pt. „ Ania z Zielonego Wzgórza” w Teatrze Powszechnym im. Jana Kochanowskiego w Radomiu.

Przedstawienie bardzo się uczniom podobało. Historia rudowłosej Ani Shirley opowiedziana na scenie zachwyciła i małych, i dużych. Kostiumy, dekoracja, muzyka, obrotowa scena zrobiły na widzach duże wrażenie.

Po spektaklu mieliśmy możliwość obejrzenia kulis; byliśmy w garderobie i na ruchomej scenie. Wielu uczniom bardzo się w teatrze podobało.

Kolejną atrakcją była wizyta w kręgielni, gdzie uczniowie mogli spróbować swoich sił. Było superrr!

Opiekunowie wycieczki:

R. Domagała, K. Nowakowska, W. Wróblewska

 

 

 

V Turystyczny Sylwester z PTTK Kozienice
Sokoły – Jedlnia Letnisko – 29.12.2018r.

 

I my tam byliśmy razem z ponad setką mniejszych i większych pasjonatów turystyki (najmłodszy uczestnik miał 6 lat, najstarszy – 71...). Przeszliśmy ponad 10 km zielonym szlakiem przez rezerwat Jedlnia, a na terenie Ośrodka Edukacyjnego w Jedlni Letnisko symbolicznie pożegnaliśmy Stary Rok (barwnie i głośno!...), posililiśmy się barszczykiem i kiełbaskami pieczonymi w ognisku i pisaliśmy test krajoznawczy z trasy rajdu. Było fantastycznie!!!

Uczestnicy: Damian P. z mamą i tatą, Piotr K. z mamą, Weronika Sz. i Patryk Ch.

Opiekun: Małgorzata Wójtowicz

**************************

W niedzielę 2 grudnia odbył się po raz 11 Mikołajkowy Marsz Nordic Walking na terenie Nadleśnictwa Kozienice.

 

O godz. 10 ponad 200 fanów marszu z kijkami przybyło na polanę piknikową Królewskie Źródła. Po krótkiej rozgrzewce przygotowanej przez instruktora i propagatora sportu Pana Henryka Motykę, uczestnicy marszu udali się na przygotowaną przez leśników trasę. W wyjątkowej scenerii lasu przyprószonego  śniegiem, uczestnicy z mikołajkowymi akcentami (czapeczkami, szalikami  itp.) dotarli do Leśnego Przystanku Historia. Tu gospodarze obiektu tj.  Lidia Wierzbicka reprezentująca ZHR i prof. Marek Wierzbicki z delegatury w Radomiu lubelskiego oddziału Instytutu Pamięci Narodowej powitali uczestników marszu. O historii Niepodległości, działaniach partyzanckich oraz edukacyjnej roli obiektu opowiadał Pan Marek Wierzbicki. Następnie uczestnicy zostali zaproszeni do zwiedzenia izb w Leśnym Przystanku Historia. Po powrocie na polanę piknikową na uczestników czekał gorący poczęstunek oraz mikołajkowa niespodzianka -turystyczny plecak. Z naszej szkoły też mieliśmy kilkoro przedstawicieli: Weronika Sz., Damian P., Patryk Ch. oraz p. Dorotka T. ze swoim synem.

 

 

**************************

Ostatnia rata "Ku Niepodległej przez Puszczę Kozienicką" za nami (24 listopada – sobota). Wzięło w niej udział 30 turystów w tym uczniowie z PSP w Wólce Tyrzyńskiej i PSP w Zajezierzu, grupa z Poniatowej, przedstawiciele BBL (biegam bo lubię) z Kozienic oraz przedstawiciele koła miejskiego PTTK Kozienice i turyści indywidualni. Odwiedziliśmy trzy cmentarze z I wojny światowej w tym dwa w Molendach i jeden w Bąkowcu gdzie zapaliliśmy znicze oddając hołd poległym żołnierzom.

Po drodze odwiedziliśmy pomnik przyrody - wiekowy dąb szypułkowy nieopodal Leśnej Rzeki. Widzieliśmy stado kilkunastu sarenek i odwiedziliśmy "złoty kamień" - głaz narzutowy.
Na zakończenie odbył się test, w którym najlepsi byli Damian Potyra z Wólki Tyrzyńskiej w kategorii dzieci i Pani Ania z Zajezierza - wśród dorosłych. Ponadto odbyło się podsumowanie całego cyklu powyższej imprezy. Dla uczestników którzy brali udział w trzech lub czterech ratach - PTTK Kozienice ufundował pamiątkowe koszulki. /żródło: PTTK Kozienice, autor Maciej Zając/.

Dziękuję wszystkim dzieciom za wytrwałość, zaangażowanie, wzorową postawę patriotyczną
i wspólne przemierzanie przez cały 2018 rok niepodległościowych szlaków!!

Szczególne podziękowanie składam Pani Dyrektor oraz Koleżankom i Kolegom – nauczycielom
ze szkoły, którzy nam zaufali i zwalniali z niektórych zajęć....

I rodzicom dzieci – rajdowców – DZIĘKI, ŻE JESTEŚCIE!!!

 

opiekun SKKT „Powiśle”: Małgorzata Wójtowicz

**************************

W dniu 21 listopada przedstawiciele naszej szkoły wzięli udział w VI Mistrzostwach Kozienic w Marszach na Orientację. Z niecierpliwością czekamy na wyniki, chociaż, jak widać na prezentowanej mapie – odnalezienie w lesie ukrytych 14 punktów wcale nie było takie łatwe....

Zespół 1: Aleksandra Toporek, Patrycja Szewc, Kacper Pisarski

Zespół 2: Marcel Strzelczyk, Jakub Przychodzień

Zespół 3: Hubert Barszcz, Maciej Żak

Mamy wyniki VI Mistrzostw Kozienic w Marszach na Orientację!!!

Całe zawody, we wszystkich kategoriach, bezkonkurencyjnie, wygrał zespół w składzie:

Aleksandra Toporek, Patrycja Szewc, Kacper Pisarski!!!

To już trzeci raz z rzędu grupa z naszej szkoły wygrywa Mistrzostwa Kozienic. Gratulacje! Jesteśmy z Was dumni!!!

W kategorii TD również wygrał zespół z naszej szkoły!

Hubert Barszcz, Maciej Żak !!!

W kategorii TM wygrali - BEZKONKURENCYJNI:

Aleksandra Toporek, Patrycja Szewc, Kacper Pisarski!!

W kategorii TM - III miejsce zajął również zespół z naszej szkoły!!!

Marcel Strzelczyk, Jakub Przychodzień

GRATULACJE DLA WSZYSTKICH ZESPOŁÓW!!!

Zgubić się z Wami w lesie – to sama przyjemność......

 

Opiekun: Małgorzata Wójtowicz

**************************

15 listopada 12 osobowa grupa uczniów z SKKT „Powiśle” uczestniczyła w rajdzie „Młodzież na Szlakach Niepodległości” – Puszcza Kampinoska organizowanym przez oddział PTTK w Kozienicach. Celem imprezy było uczczenie Święta Niepodległości oraz popularyzacja pieszej turystyki kwalifikowanej i krajoznawstwa w szkołach regionu kozienickiego.
W rajdzie uczestniczyło około 150 uczniów ze szkół miasta i gminy Kozienice.
Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe znaczki i okolicznościowe koszulki.

W miejscowości Górki przy „Sośnie Powstańców” zapaliliśmy znicze i oddaliśmy hołd poległym w tym miejscu powstańcom (powstanie styczniowe). Na konarach tej sosny kozacy wieszali powstańców, którzy uszli w głąb puszczy po bitwie pod Budą Zaborowską (10 kwietnia 1863 r.).
Sosna powalona uderzeniem pioruna 1 kwietnia 1984 r. leży obok niewielkiego pomnika w formie głazu ku czci Powstańców 1863 r. Widać ślady po odciętych konarach, z których wykonano pamiątkowe krzyże.
Następnie przeszliśmy zielonym szlakiem w stronę Granicy, gdzie zwiedziliśmy skansen budownictwa puszczańskiego. Na zakończenie rajdu piekliśmy kiełbaski przy ognisku, a chętni uczestnicy pisali test historyczny i krajoznawczy. Niemal wszyscy otrzymaliśmy nagrody!

Nie obyło się również bez zabaw na niedalekim placu. Do domów wróciliśmy późnym wieczorem, zmęczeni, ale szczęśliwi.

 

Opiekun: Małgorzata Wójtowicz

**************************

17 października odbył się XLVIII Zlot Młodych Krajoznawców.

Prawie 80 uczestników wzięło udział w tej najstarszej imprezie organizowanej przez PTTK Oddział w Kozienicach. Wśród nich byli uczniowie z PSP w Wólce Tyrzyńskiej, Słowikach, Woli Chodkowskiej, Janikowa oraz Ośrodka w Opactwie. Trasa Zlotu Święta Katarzyna - Góra Miejska - Bodzentyn przebiegała przez malowniczy Świętokrzyski Park Narodowy. Pogoda dopisała, a kolorowa jesień w lesie robiła wrażenie. Z naszej szkoły na ten malowniczy szlak wyruszyło 18 uczniów pod opieką p. M. Latos i M. Wójtowicz


 

************************** 

Pielgrzymka dzieci i młodzieży do Sanktuarium

pw. Najświętszej Maryi Panny Królowej Różańca Świętego

w Wysokim Kole (26 km)– 22 września 2018r.

Opiekun: M. Głuszek, M. Wójtowicz

**************************

 

WOJEWÓDZKI ZLOT MŁODZIEŻY * ŻYTKOWICE * 20 IX 2018R.

 

Ponad 500 uczestników z 35 szkół z regionów Płocka, Warszawy, Żyrardowa, Warki, Lipska, Radomia i Kozienic wzięło udział w Wojewódzkim Zlocie Młodzieży. Pierwsza tego typu impreza odbyła się na Ziemi Kozienickiej. Organizatorami było Mazowieckie Forum Oddziałów PTTK
i Oddział PTTK w Kozienicach. Uczestnicy rozpoczęli Zlot przy pomniku-mauzoleum Legionistów w Żytkowicach. Gośćmi byli wójt gminy Garbatka-Letnisko Robert Kowalczyk, sekretarz gminy Teresa Fryszkiewicz, Krzysztof Zając z Kozienickiego Stowarzyszenia Rekonstrukcji Historycznych oraz Paweł Kibli dowódca 22 Pułku Ułanów Podkarpackich w Garbatce-Letnisku. Zebranych przywitała prezes MFO PTTK Natalia Wojtyra. Krzysztof Zając przybliżył uczestnikom Zloty historię bitwy pod Anielinem - Laskami oraz historię powstania mauzoleum. Po złożeniu wiązanek kwiatów i zapaleniu zniczy, uczestnicy udali się na szlak do Królewskich Źródeł.
Przy Królewskich Źródłach na wszystkich czekały ogniska i poczęstunek. Przedstawiciele wszystkich szkół wzięli udział w testach: historyczny, krajoznawczym oraz wiedzy o Elektrowni "Kozienice".

Młodzież z naszej gminy uczestniczyła w jednocześnie w rajdzie pod hasłem: „Młodzież na szlakach Niepodległości”. Szkołę z Wólki Tyrzyńskiej reprezentowało 15 uczniów z opiekunem p. Małgorzatą Wójtowicz.

**************************

WYCIECZKA KLASY II

  19 września 2018r. klasa II była na wycieczce jednodniowej w Górach Świętokrzyskich wraz ze swoimi rówieśnikami z Kozienickiej ,,2”. Mali podróżnicy zwiedzali Łysogórę. Weszli na Święty Krzyż. A z kościelnej wieży widokowej podziwiali przepiękną panoramę górskiej okolicy. Dla urozmaicenia wycieczki dzieci skorzystały z przejażdżki meleksem. Po wyczerpującej trasie Gołoborza wszyscy chętnie udali się na pyszny obiad. Następnie w Skarżysku – Kamiennej wraz z przewodnikiem w Muzeum Orła Białego uczniowie poznali historię Godła Polski oraz sposoby walki z okupantem. Na zakończenie wycieczki wszyscy zgodnie z planem odwiedzili MacDonald, gdzie zakupili wybrane zestawy z zabawką. Radośni, zadowoleni i nieco zmęczeni całodziennymi wyzwaniami powrócili na godzinę 20:00 do domu, przywożąc ze sobą moc niezapomnianych wrażeń. Zarówno humory, jak i letnia, ciepła pogoda tego dnia dopisała na całego. Każdego bardzo cieszyły zakupione pamiątki na górskim szlaku.

Kierownik wycieczki: Ewa Pawlik

 

**************************

Ku Niepodległej przez Puszczę Kozienicką

Dnia 8 września grupa miłośników pieszych wędrówek wyruszyła na pierwszy w tym roku szkolnym turystyczny szlak – Bogucin-rezerwat przyrody Krępiec-Garbatka Letnisko-niebieski szlak-Molendy (9 km). Towarzyszyli nam rajdowcy ze szkół w Stanisławicach, Słowikach  i Zajezierzu oraz turyści indywidualni. Podziwialiśmy uroki rezerwatu przyrody Krępiec, ścieżkę przyrodniczą, Kozienicki Park Krajobrazowy, zwiedzaliśmy plac i dworzec w Garbatce, drewnianą zabudowę willową, zalew Polanka, kamień upamiętniający wymarsz I Kadrowej, pomnik poświęcony ofiarom II wojny światowej oraz – w Molendach – pomniki i cmentarze ku czci BCH i AK. Był też konkurs turystyczny z trasy rajdu, w którym uczniowie naszej szkoły zaprezentowali się bardzo dobrze zdobywając cenne nagrody. To już kolejna impreza wpisująca się w cykl rajdów „Ku Niepodległej przez Puszczę Kozienicką – 100 lecie Odzyskania Niepodległości”, w której członkowie i sympatycy SKKT „Powiśle” biorą aktywny udział.

ROK SZKOLNY 2017/2018

 

Rajd pieszy - „Ku Niepodległej przez Puszczę Kozienicką” - II rata – wiosna – 16.06.2018r.

Stanisławice-rezerwat Zagożdżon-Augustów

Uczestnicy: Kacper Pisarski, Olaf Pisarski, Olimpia Pisarska, Natalia Pietrzyk. Patryk Chodyń, Damian Potyra, Kacper Łykowski, Filip Majdak, Piotr Krakowiak, Dawid Abramczyk

 

Opiekun: Małgorzata Wójtowicz

W sobotę 16 czerwca wybraliśmy się na ostatni w tym roku szkolnym rajd do Puszczy Kozienickiej śladami 31 Pułku Piechoty Strzelców Kaniowskich. Była to II rata z cyklu
„Ku Niepodległej przez Puszczę Kozienicką”. Ze Stanisławic wyruszyliśmy na szlak rowerowy prowadzący do najstarszego rezerwatu Puszczy Kozienickiej – rez. „Zagożdżon”. Odwiedziliśmy
w nim pomnik przyrody – 350-letni dąb szypułkowy „Zygmunt August”. Następnie – czarnym szlakiem pieszym dotarliśmy do cmentarza wojennego w Augustowie, gdzie znajdują się mogiły żołnierzy poległych w latach 1914/1915. Dotarliśmy również do pomnika ku czci żołnierzy
31 Pułku Piechoty Strzelców Kaniowskich, którzy w 1939r. stoczyli w okolicach Augustowa przegraną, niestety, bitwę z Niemcami. Na parkingu przy szosie Radom-Kozienice, niedaleko „Królewskich Źródeł” chętni pisali test z trasy rajdu. Miło nam, że najlepiej napisali go uczniowie naszej szkoły – Natalia Pietrzyk i Patryk Chodyń. Gratulujemy!!!

Do zobaczenia na trasie III raty z cyklu „Ku Niepodległej...” pod koniec sierpnia lub na początku września.

UDANYCH WAKACJI!!!

Wspaniałych wrażeń podczas zwiedzania urokliwych zakątków w Polsce i nie tylko....!

**************************

Wycieczka krajoznawcza na terenie rezerwatu „Królewskie Źródła”

Dnia 7 czerwca 2018 dzieci z oddziału przedszkolnego uczestniczyły w wycieczce krajoznawczej na terenie rezerwatu „Królewskie Źródła”. Pani leśnik – Lidia Zaczyńska z Nadleśnictwa Kozienicepoprowadziła dzieci przez piękne ścieżki Puszczy Kozienickiej, pokazując jej niezwykłe uroki. Dzieci rozwiązywały zagadki przyrodnicze, podpatrywały ptaki, wysłuchiwały ich radosnych treli, poznawały drzewa, ich zapachy, dotykały, obserwowały, słuchały....

Poznały historię „źródełka miłości”, zanurzały w nim rączki, smakowały źródlanej wody. Zbierały szyszki – prezenty od lasu dla najbliższych, próbowały leśnych jagód...

Potem przyszedł czas na pieczenie kiełbasek w ognisku i wesołą zabawę na polanie piknikowej. Pani leśnik ucieszyła się z upominków, jakie podarowały Jej dzieci i zostawiła nam na pamiątkę piękne książeczki o lesie. Pełna emocji była też podróż busem, dla niektórych dzieci – pierwsza taka w życiu.

 

Opiekunowie : M. Wójtowicz, D. Tyburca, M. Potyra

 ***************************

WYCIECZKA ROWEROWA

15 czerwca klasa I była na wycieczce rowerowej w Kępeczkach na Punkcie Widokowym. Mali turyści wspaniale poradzili sobie z pokonaniem wyznaczonej trasy. Pełni energii i dobrego humoru ochoczo uczestniczyli w zabawach ruchowych. Budowali zamki z piasku. Najwięcej jednak radości było podczas koncertu Piosenki Wakacyjnej. Każdy śpiewał to, co chciał.

Wychowawca kl. I : Ewa Pawlik

 

***************************

Wyjazd integracyjny

28 maja 2018r. klasa I była na wycieczce jednodniowej w Janowcu. ,,Magiczne Ogrody” zwiedzaliśmy z panem Przewodnikiem korzystając z pakietu edukacyjnego. W parku rozrywki czekało na nas mnóstwo atrakcji, zabaw i gier terenowych. Na zakończenie wycieczki zrobiliśmy pamiątkowe zdjęcie. W Magicznych Ogrodach kupiliśmy pamiątkowe upominki. W drodze powrotnej w Puławach odwiedziliśmy McDonald’s, gdzie każdy wybrał dla siebie coś pysznego. Był to dla nas dzień pełen wspaniałych i niezapomnianych wrażeń, które wspólnie przeżywali z rówieśnikami z ,,kozienickiej dwójki”. W czasie wycieczki dobry humor nas nie opuszczał, a pogoda nam dopisała. Zachwyceni atrakcjami minionego dnia zaczynamy już planować kolejne wypady turystyczne.

Wychowawca klasy I: Ewa Pawlik

***************************

Dnia 18 maja 2018r. uczestniczyliśmy w rajdzie „Przyroda Uczy Najpiękniej”.

Pokonaliśmy trasę: Koszary - rezerwat Piotrowe Pole - Marcule (kilkanaście kilometrów!).

Na terenie pięknie położonego Centrum Edukacji im. biskupa Jana Chrapka w Marculach chętni pisali test z trasy rajdu. Nasi uczniowie poradzili sobie z nim całkiem dobrze!

Zwiedzaliśmy też urokliwe Arboretum – Ogród Botaniczny.

Uczestnicy rajdu:

Olaf P., Kacper P., Natalka P., Olimpia P., Jakub K., Weronika Sz., Kacper Ł., Damian P., Patryk Ch.


Opiekun: M. Wójtowicz

***************************

Dnia 23 marca w lesie niedaleko Łuczynowa odbyły się zawody w Marszach na Orientację w ramach eliminacji powiatowych Ogólnopolskiego Młodzieżowego Turnieju Turystyczno Krajoznawczego. Naszą szkołę reprezentowały dwa zespoły w składzie:

I zespół

1. Ola Toporek

2. Patrycja Szewc

3. Natalka Pietrzyk

II zespół

1. Marcel Strzelczyk

2. Kuba Przychodzień

3. Kacper Pisarski

Wyniki wkrótce!

Dalsza część zawodów 14 kwietnia w PSP w Janikowie.

 

 ***************************

W środę 21 marca, czyli pierwszego dnia kalendarzowej wiosny odbył się XXXVI Rajd Wiosna w Puszczy Kozienickiej zorganizowany przez Polskie Towarzystwo Turystyczno-Krajoznawcze Oddział w Kozienicach.

Na dziewięciokilometrowej trasie znalazły się m.in. trzy rezerwaty przyrody takie jak: Ponty, Ponty Dęby i Załamanek, a także Bartny Kąt.

Na trasę pieszą wyruszyła ponad 150 osobowa grupa osób zrzeszonych w Szkolnych Kołach Turystyczno-Krajoznawczych oraz turystów indywidualnych. Wśród nich było także 15 uczniów z naszej szkoły.

Wysłuchaliśmy prelekcji Pani leśnik, fotografowaliśmy się na tle pomnika pszczoły, nie obyło się też bez bitwy na śnieżki i ogniska z kiełbaskami.

Uczniowie pisali test krajoznawczo-turystyczny z trasy rajdu – i tu najlepsze lokaty uzyskali przedstawiciele naszej szkoły! Ponadto przeprowadzony został konkurs na najpiękniejszą „marzannę” w której bezkonkurencyjni byli uczniowie z PSP w Wólce Tyrzyńskiej, zgarniając wszystkie nagrody!!!.

Pogoda była iście zimowa i wiosny niestety nie było widać, ale i tak było pięknie.
Opiekun: M. Wójtowicz

***************************

„Ku Niepodległej przez Puszczę Kozienicką” 

Świerże Górne-rezerwat przyrody Guść-Chinów

24 lutego 2018r.

To pierwsza z cyklu co najmniej czterech imprez zaplanowanych na ten rok przez PTTK wspólnie z Kozienickim Stowarzyszeniem Rekonstrukcji Historycznych w celu uczczenia 100-Rocznicy Odzyskania Niepodległości. Mimo mocno zimowej aury grupka najwytrwalszych turystów z P.S.P. w Wólce Tyrzyńskiej wyruszyła tego dnia na szlak. Przeszliśmy prawie 10 km niebieskim szlakiem rowerowym od Świerży Górnych przez rezerwat przyrody Guść, aż do Chinowa, gdzie ogrzewaliśmy się przy ognisku i rozwiązywaliśmy test krajoznawczy z trasy rajdu.
Nasza wędrówka rozpoczęła się w Świerżach Górnych, gdyż tam właśnie, niemalże 155 lat temu – 25 marca rozegrała się zwycięska, pierwsza na terenie powiatu kozienickiego, bitwa powstania styczniowego. O tym i innych wydarzeniach opowiadali na trasie, która wiodła puszczańskimi szlakami, członkowie SRH ubrani w stroje jakby żywcem wyjęte z tamtych czasów...

Stanowiliśmy grupę ponad 70 turystów, głównie indywidualnych i troszkę starszych od nas, a placówki szkolne, oprócz nas, reprezentowała jeszcze młodzież ze Słowik i Zajezierza.

Szkoda, że nie wszyscy chętni mogli z nami wyruszyć. W ostatniej chwili kilku chłopców dopadła choroba i nie dali rady uczestniczyć w imprezie, mimo wielkich chęci...

Pozdrawiamy! Piotr Krakowiak z mamą, Rafał Jakubowski (po raz pierwszy na rajdzie!),
Natalia Pietrzyk, Janek Łuczak oraz p. Małgorzata Wójtowicz

***************************

ZAWODY NA ORIENTACJĘ
ZIMOWE 2x2

KRÓLEWSKIE ŹRÓDŁA
13.01.2018

Pogoda zimowa, słoneczko czasami wychodziło zza chmur, ale, jak to zwykle na naszych imprezach – humory dopisywały!!! W zawodach brały udział 2 zespoły:

1. Ola Toporek, Jakub Przychodzień i Filip Majdak (po raz pierwszy na zawodach)

2. Natalka Pietrzyk, Hubert Barszcz i Patryk Chodyń (po raz pierwszy na zawodach)

A po wyczerpujacych etapach – ognisko, kiełbaski i zabawy z Fioną
(ulubionym psem InO-wców...)

Razem z nami – zespoły z Janikowa, Brzeźnicy, Kozienic i Radomia.

Konkurencja była na bardzo wysokim poziomie. Pierwszy etap trasy bezbłędnie zaliczyło aż 12 zespołów (na 20 wszystkich...) – w tym obydwa nasze!   

Zespół pierwszy – BRAWO! Tylko jeden malutki błąd na całe dwa etapy!!!!

Zespół drugi – pierwszy etap – REWELACJA!!! Drugi troszkę gorzej....  

JESTEM Z WAS DUMNA!!! - opiekun – Małgorzata Wójtowicz

 

*************************** 

 IV Turystyczny Sylwestr z PTTK

Około 140 osób wzięło udział w IV Turystycznym Sylwestrze z PTTK, który odbył się w sobotę 30 grudnia. Oprócz mieszkańców Kozienic w rajdzie wzięli również turyści z Pionek, Radomia i Poniatowej. Były też zorganizowane grupy ze szkół – nr 4 w Kozienicach, z Janikowa, Brzeźnicy, Wólki Tyrzyńskiej, Słowik i Zajezierza.

Pokonaliśmy 11-kilometrową trasę żółtym szlakiem z Antoniówki do Miodnego. Meta rajdu znajdowała się w gościnnych obiektach Nadleśnictwa Zwoleń.

Oczywiście, jak zwykle dopisała pogoda i dobry humor rajdowiczów.
Na zakończeniu na uczestników czekał gorący żurek, a chętni mogli wziąć udział w konkursie krajoznawczym z nagrodami.
Przy ognisku można było się ogrzać i upiec kiełbaskę.

Było to bardzo udane zakończenie udanego sezonu turystycznego Oddziału PTTK w Kozienicach.
W imprezach organizowanych przez Oddział w 2017 roku wzięło udział łącznie około 1170 osób. Oby rok 2018 był jeszcze lepszy.


Opiekun: Małgorzata Wójtowicz

 

***************************

Mikołajkowy Nordic Walking

            Już po raz dziesiąty z inicjatywy Nadleśnictwa Kozienice (z siedzibą w Pionkach) odbył się urokliwy, barwny rajd - Mikołajkowy Nordic Walking. Brak kijków nie dyskwalifikował chętnych do niedzielnego spaceru. Pożądane natomiast były mikołajkowe czapeczki, brody, poroża renifera itp. gadżety zachęcające do wytworzenia mikołajkowej atmosfery. Trasa nie była długa – jedynie 5 km, za to pełna ciekawostek, niespodzianek i słodkości. Na cmentarzu z okresu I wojny światowej w Kociołkach wysłuchaliśmy prelekcji harcerzy i historyków, po drodze również ciekawostki przyrodnicze zdradzała p. leśnik. Leśnicy – mikołaje częstowali słodyczami i szalikami w pięknym czerwonym kolorze, a na zakończenie czekał na nas mini catering i wręczenie niespodzianek. Niespodzianki losowała „nasza” Weronika Szewc – jako jedna z najmłodszych uczestniczek rajdu, a wręczała je p. Lidia Zaczyńska z Nadleśnictwa Kozienice. Cieszy fakt, że również niektórzy rodzice wędrowali razem z nami w tę piękną, słoneczną niedzielę, a w nagrodę – nikt nie wrócił do domu z pustymi rękami.

Uczestnicy rajdu „mikołajkowego”: Piotr Krakowiak z mamą, Weronika Szewc, Patryk Chodyń, Kuba Kowalczyk z mamą i ciocią, Wojtek i Kuba Matosek z tatą, Hubert Barszcz z rodziną, Maciek Żak z tatą, Natalia Pietrzyk oraz p. M. Wójtowicz.


*************************** 

Mazowiecka Szkoła Aktywna Turystycznie

W sobotni poranek – 9 grudnia 2017r. z przedstawicielami naszej szkoły (Ola Toporek, Patrycja Szewc, Hubert Barszcz, Patryk Chodyń) wyruszyliśmy do stolicy Mazowsza na roztrzygnięcie konkursu „Mazowiecka Szkoła Aktywna Turystycznie”. Tym razem otrzymaliśmy tylko (?...)wyróżnienie - byliśmy o krok od Brązowej Tarczy....Ale też dostaliśmy wiele ciepłych słów i zachętę, by nie zaprzestać aktywności turystyczno-krajoznawczej.

Po smacznym poczęstunku, wybraliśmy się na spacer po Warszawie, zdobywając jednocześnie cenne punkty w aplikacji PLAY MAZOVIA. Zachęcamy wszystkich do zarejestrowania tej bezpłatnej aplikacji i włączenia się do gry, zapewniającej punkty naszej szkole, ale też wzbogacającej wiedzę o ciekawe wiadomości dotyczące zabytków Mazowsza.

Razem z przedstawicielami nasze szkoły, miło spędzili też sobotni dzień nasi koledzy ze szkół w Janikowie, Brzeźnicy, Kozienicach, Zajezierzu, Ryczywole i Warki. A do rywalizacji aktywnych szkół z terenu woj. mazowieckiego włączyły się też szkoły z Warszawy, Płocka, Żyrardowa i Siedlec.

Opiekun SKKT „Powiśle” - M. Wójtowicz

***************************

Impreza na Orientację

JESIENNE 2X2

Jedlnia Letnisko - Ośrodek Dydaktyczny

 26 listopada 2017r.

 

Uczestnicy jedynego zespołu z naszej szkoły to:

Natalia Pietrzyk

Hubert Barszcz

Arkadiusz Maksym

Musieli zmierzyć się z niełatwym wykorzystaniem map w terenie,

odnalezieniem w lesie punktów zaznaczonych na mapie

i ograniczonym czasem.

Poradzili sobie dobrze, nie zaginęli w lesie.

Po wyczerpujących zadaniach był jeszcze czas na kiełbaski

i rozmowy przy ognisku...

opiekun: Małgorzata Wójtowicz

 

***************************

    W sobotę 21 października 2017r. uczniowie klas IV- VI pod opieką pani Małgorzaty Głuszek uczestniczyli w wycieczce, "Więc chodź- zabiorę Cię do przeszłości",zorganizowanej przez Kozienickie Stowarzyszenie Rekonstrukcji Historycznej. Trasa wycieczki wiodła "Szlakiem bitew, potyczek i miejsc pamięci narodowej gminy Kozienice". Uczniowie mieli okazję zobaczyć miejsca bitew z okresu powstań listopadowego i styczniowego oraz I i II wojny światowej.

    Swoją przygodę z historią rozpoczęli od punktu widokowego w Kępeczkach, gdzie w październiku 1914 roku utworzony był przyczółek kozienicki podczas bitwy o twierdzę Dęblin. Następnie udali się do Kępy Bielańskiej (tam we wrześniu 1939 roku odbyły się walki o Przedmoście Maciejowickie), Nowej Wsi (bitwa powstania listopadowego z 19 lutego 1831 roku), Ryczywołu, Woli Chodkowskiej (pierwsza partyzancka bitwa majora Henryka Dobrzańskiego "Hubala") i na Cztery Kopce do mogiły żołnierzy 31 Pułku Strzelców Kaniowskich, których szlak bojowy we wrześniu 1939 roku zakończył się tragicznie w Puszczy Kozienickiej. Tam uczcili minuta ciszy pamięć walczących i poległych żołnierzy. Wędrówkę zakończyli nad Jeziorem Kozienickim przy tablicy upamiętniającej bitwę pod Kozienicami z czasów potopu szwedzkiego.

    Na zakończenie organizatorzy przygotowali ciepły posiłek i wszystkim uczestnikom wycieczki wręczyli pamiątkowy przewodnik historyczny "Szlak bitew, potyczek i miejsc pamięci narodowej Gminy Kozienice".

***************************

VII Rajd Niepodległościowy  

PALMIRY – WARSZAWA – dn. 14.11.2017r.

Uczestnicy – Natalia Pietrzyk, Hubert Barszcz, Łukasz Toporek, op. M. Wójtowicz

 

W rajdzie uczestniczyło prawie 200 osób ze szkół w Zajezierzu, Słowikach, Stanisławicach, Wólce Tyrzyńskiej, Janikowie i Kozienicach. Przeszliśmy czarnym szlakiem 7 km do Palmir. Tam zwiedziliśmy ogromny Cmentarz-Mauzoleum i Muzeum Walki i Męczeństwa, złożyliśmy kwiaty, znicze i oddaliśmy hołd pomordowanym tam i pochowanym podczas II wojny światowej ponad 2000 Polaków i Żydów.

 

W Warszawie spacerowaliśmy i zwiedzaliśmy zabytki urokliwego Starego Miasta oraz podziwialiśmy Ogrody Światła w Królewskim Wilanowie.

 

 

***************************

Kolejny Rajd – SKKT „Powiśle”

XLVII Zlot Młodych Krajoznawców – Góry Świętokrzyskie

Nowy Skoszyn – rez. Przyrody „Szczytniak – Jeleniowski Park Krajobrazowy – rez. Przyrody Małe Gołoborze – Gołoszyce – trasa 15 km

Razem z nami wędrowali uczniowie z P.S.P. nr 4 w Kozienicach, Zespołu Szkół nr 1 w K-cach, Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Opactwie oraz P.S.P. w Stanisławicach wraz z opiekunami. W sumie było nas ponad 60 osób. Podczas wędrówki podziwialiśmy piękno świętokrzyskiej przyrody oraz uroki złotej, polskiej jesieni. Było cudownie!!!

Uczestnicy: Patryk Chodyń, Damian Potyra – kl. IV

                        Marcel Strzelczyk, Jakub Przychodzień – kl.VII

                 Hubert Barszcz – kl. VI 

opiekun – Małgorzata Wójtowicz

 

*************************** 

Piesza Pielgrzymka Dzieci i Młodzieży

Wysokie Koło – 23 września 2017r.

 

Szkoda, że zabrakło wiary w szczególny klimat tej pielgrzymki i opiekę Tej, do której zdążaliśmy.

Ostatecznie na przejście prawie 26 kilometrowej trasy zdecydowała się jedynie Natalka Stój z kl. VII.
Tym bardziej gratulujemy determinacji!
Było fantastycznie, jak zawsze!

Modlitwa, śpiew, taniec, żarty, rozmowy, nowe znajomości, dawno nie widziane twarze.....I to wszystko przy naprawdę pięknej pogodzie! I pomyśleć, że wcześniej przez kilka dni padało prawie bez przerwy...

 

Natalia Stój i p. Małgorzata Wójtowicz 

 

 

 

 

***************************

ROK SZKOLNY 2016/2017

WYCIECZKA NA POMORZE 6-8 CZERWCA 2017 R. 

MALBORK - WESTERPLATTE -GDAŃSK- SOPOT - TORUŃ

W dniach 6-8 czerwca 2017 r. uczniowie klas III-VI wzięli udział w wycieczce do niesamowitych miast Polski. Zwiedzali zamki, pomniki, zabytki, płynęli statkiem z Westerplatte do Gdańska, spacerowali plazą w Sopocie, obejrzęli film edukacyjny w Toruńskim Planetarium  oraz skosztowali toruńskich pierników. Wyjazd był naprawdę ciekawy i niezapomniany... Kierownikiem wycieczki była pani Magdalena Michalak, a opiekunami: p. Renata Domagała, p.Monika Kowalska i p. Kamila Nowakowska.

WYCIECZKA DO BAŁTOWA - 5 CZERWCA 2017 R. 

WYCIECZKA DO FIRMY "BIS-BAKOMA" W JANIKOWIE - 23 MAJA 2017 R. 

23 maja 2017 r. uczniowie klas IV-VI pod opieką wychowawczyń wybrali się na wycieczkę do firmy "Bis-Bakoma" w Janikowie. Firma ta produkuje wsady do jogurtów, musy owocowe i mrożonki. W czasie wycieczki uczniowie obejrzeli sale produkcyjne i maszyny wykorzystywane do produkcji w/w produktów. Na koniec wszyscy uczestnicy wycieczki skosztowali pysznych musów owocowych o smaku jabłkowo-truskawkowym. Wycieczka była bardzo ciekawa i edukacyjna!!! Kierownikiem wycieczki była pani Monika Kowalska.

TAM, GDZIE ZACZYNA SIĘ WISŁA...

RAJD NADWIŚLAŃSKI – 21-23 KWIETNIA 2017R.Wśród uczestników byli uczniowie zrzeszeni w Szkolnych Kołach Turystyczno-Krajoznawczych przy Publicznych Szkołach Podstawowych w Ryczywole, Wólce Tyrzyńskiej, Nowej Wsi, Słowikach i Woli Chodkowskiej wraz z opiekunami oraz turyści indywidualni.

Pierwszego dnia w programie było zwiedzanie Zbrojowni w muzeum w Pszczynie, gotyckiej Wieży Piastowskiej i najstarszego zabytku na Śląsku – Romańskiej Rotundy w Cieszynie. Ponadto przeszliśmy przez Most Przyjaźni na Olzie i znaleźliśmy się po czeskiej stronie Cieszyna. Potem udaliśmy się do Wisły-Malinki, gdzie w Szkolnym Schronisku Młodzieżowym „Granit” zaplanowany był nocleg.

Kolejnego dnia, w związku z trudnymi warunkami panującymi na szlakach, uczestnicy udali się na wycieczkę z przewodnikiem Beskidzkim po Ziemi Żywieckiej, podczas której zwiedzili Sanktuarium Wspomożycielki i Królowej Beskidów oraz zespół skoczni narciarskich „Skalite”
w Szczyrku. Następnie udali się w okolice Międzybrodzia Bialskiego, gdzie wjechali kolejką terenową na szczyt Góry Żar (761 m n.p.m.), z której mogli podziwiać piękną panoramę
na okoliczne szczyty. Zobaczyli też zbiornik wodny Elektrowni Szczytowo-Pompowej - Porąbka-Żar. Kolejną miejscowością na trasie Pętli Żywieckiej była Węgierska Górka z Aleją Zbójników. Ponadto turyści przeszli ścieżką dydaktyczno–przyrodniczą „Trakt Cesarski” w Nadleśnictwie Węgierska Górka, gdzie mogli zobaczyć, m.in., ogromny schron z czasów II wojny światowej. Potem pojechali do Koniakowa, gdzie odwiedzili Chatę na Szańcach z Galerią Sztuki i Kultury Regionalnej,
a następnie Izbę Pamięci Marii Gwarek – muzeum koronki, gdzie chętni mogli zakupić wyroby miejscowych koronkarek. Wieczorem wszyscy chętni wzięli udział w teście krajoznawczym gdzie mogli się wykazać wiedzą, m.in. z trasy rajdu. Nagrodami były przewodniki oraz sprzęt turystyczny.

Ostatniego dnia, po śniadaniu, uczestnicy XIX Rajdu Nadwiślańskiego zwiedzili Galerię sportowych trofeów Adama Małysza w Wiśle. Następnie udali się w drogę powrotną zatrzymując się w Żywcu, gdzie zobaczyli m.in. wystawę „Ptaki i ssaki Żywiecczyzny” na Zamku, rynek a także kontrkatedrę p.w. Narodzenia Najświętszej Marii Panny. W godzinach wieczornych wesoły autobus dotarł do Kozienic i do macierzystych szkół.

Impreza była jedną z form tegorocznych obchodów Roku Rzeki Wisły. Wsparcia finansowego na jej organizację udzielił m.in. Burmistrz Gminy Kozienice oraz ENEA Wytwarzanie.

Opracowała: p. Małgosia Wójtowicz

 

RAJD  WIOSNA W PUSZCZY" - 21.03.2017 R. 

Rajd „Wiosna w Puszczy Kozienickiej” - 21 marca 2017r.

Rajec – Jedlnia – Ścieżka dydaktyczna „Królewskie Źródła”


Młodzi rajdowcy aktywnie powitali WIOSNĘ!!!

Słoneczna pogoda, 10 km marszu, piękne widoki, mnóstwo ciekawostek przyrodniczych opowiedzianych przez p. Maćka


i Panią leśnik, konkursy przyrodnicze, turystyczno-krajoznawcze, nagrody, ognisko..... To czekało na nas pierwszego dnia wiosny...

Razem z piechurami z Wólki wędrowali też uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Kozienicach, Brzeźnicy, gimnazjaliści, uczniowie z Opactwa a także

turyści indywidualni.

Wiemy już jak nazywa się najmniejszy i największy ptak Puszczy Kozienickiej, jakie gatunki drzew są najpopularniejsze w Puszczy, ile lat żyje bóbr, jak się

nazywa żona jelenia i czyją żoną jest sarna, czy żółte zęby bobra świadczą o braku higieny, co oznacza zielony pas na drzewie.....A Wy – wiecie?.....


Z turystycznym pozdrowieniem – Natalka P., Hubert B., Arek M, Patryk Ch., Filip M. i najmłodszy dzielny piechur – Wiktor M. oraz p. Małgosia W.

Wiosenne Marsze na Orientację – zawody w ramach eliminacji

powiatowych OMTTK – Przejazd, 18 marca 2017r.

 

W zawodach uczestniczyły 2 zespoły w składzie:

1. Patrycja Szewc

2. Kacper Pisarski

3. Hubert Barszcz (w zastępstwie za Olę Toporek)


1. Marcel Strzelczyk

2. Jakub Przychodzień

3. Natalia Pietrzyk

 

WYCIECZKA DO ASTROBAZY I MULTIKINA W RADOMIU -  27 WRZEŚNIA 2016 R. 

W dniu 27 września 2016 r. uczniowie klas IV-VI z wychowawczyniami: panią Renatą Domagałą, panią Moniką Kowalską i pania Kamilą Nowakowską wyjechali na wycieczkę do Radomia. na początku zwiedzili Astrobazę i obejrzeli prezentację o Planetach. Nastepnie wzięli udział w lekcji multimedialnej nt. "Magii kina" i obejrzeli film pt.: "Tom i Huck". Wrażenia pozostaną niezapomniane...

RAJD ŚWIĘTOKRZYSKI - 23- 24 WRZEŚNIA 2016 R. 

Rajd "Wędruj z nami szlakami ojczystymi"

Grupa młodych wędrowców z PSP w Wólce Tyrzyńskiej wraz z opiekunem panią Małgosią Wójtowicz wybrała się na dwudniowy rajd w Góry Świętokrzyskie. Turyści zwiedzili: ruiny zamku w Chęcinach, Sanktuaria i krypty na Swiętym Krzyżu. Cała trasa piesza wyniosła ponad 20 km. Wędrówka okazała się fantastyczna! Byli tacy uczniowie, co nie chcieli wracać...

PIELGRZYMKA DO WYSOKIEGO KOŁA - 17 WRZEŚNIA 2016 R.

 


ROK SZKOLNY 2015/2016 

WYCIECZKA DWUDNIOWA: KRAKÓW-WIELICZKA-OJCÓW

WYCIECZKA KLAS I-III DO WARSZAWY

WYCIECZKA DO RADOMIA NA PRZEDSTAWIENIE TEATRALNE PT.: "TEN OBCY" - 1 GRUDZIEŃ 2015 R. 

 

ROK SZKOLNY 2014/2015

 

WYCIECZKA W GÓRY ŚWIĘTOKRZYSKIE - 3 CZERWCA 2015 R.

ZAMEK KRZYŻTOPÓR W UJEŹDZIE-JASKINIA RAJ-ALEJA MINIATUR W KRAJNIE

- GEOPARK W KIELCACH - KADZIELNIA W KIELCACH

W dniu 3 czerwca 2015 r. odbyła się wycieczka w Góry Świętokrzyskie dla uczniów klas IV-VI. Atrakcji było mnóstwo dla uczestników, wszyscy wrócili zadowoleni.Opiekunami były wychowawczynie: pani Monika Kowalska i pani Renata Domagała.

WYCIECZKA DO MULTIKINA W RADOMIU I MUZEUM WSI RADOMSKIEJ - LISTOPAD 2014 R. 

 

 

 

 

 RAJD NIEPODLEGOŚCIOWY – GÓRY ŚWIĘTOKRZYSKIE (ŁYSICA) – 24.10.2014 R.

 

 

 

 

 

ZLOT MŁODYCH KRAJOZNAWCÓW InO - „KRÓLEWSKIE ŹRÓDŁA” - 04.10.2014 R.

REALACJA Z IMPREZY:

 

         Żałujemy, że naszą szkołę reprezentowała tak mała grupa osób...

Tym większe brawa należą się SYLWII GORZKOWSKIEJ, KLAUDII GRUDZIEŃ
i PATRYCJI SZEWC
!!! Dziewczynom, co prawda, nie udało się uczestniczyć w dwóch z czterech etapów – z powodu braku czasu – ale konfrontację oko w oko z lasem, mapą i kompasem mają zaliczoną!

Było też ognisko, kiełbaski i duuużoo turystów z całego woj. mazowieckiego – od kilkulatków po osoby w wieku Waszej babci i prababci...

 

         A to jeszcze nie koniec świętowania w turystycznym stylu tego dnia!

Po rajdzie, nad kozienickim jeziorem, spotkała się spora grupa opiekunów
i sympatyków turystyki w towarzystwie przedstawicieli najwyższych władz wojewódzkich, powiatowych i gminnych.

         Było wesoło, trochę uroczyście, nie zabrakło przemówień, a nawet wyróżnień i odznaczeń...

 

M. Wójtowicz-opiekun SKKT „POWIŚLE”

 

 

 

 

 

 

 

 

RAJD TURYSTYKA ŁĄCZY POKOLENIA -  „MIODNE” ZWOLEŃ – 20.09.2014 R.

 

 

 

RAJD DO GARBATKI (InO) – 12.09.2014 R.

 

 

ROK SZKOLNY 2013/2014

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------

12-13.06.2014 R. - WYCIECZKA NA ROZTOCZE

 ZWIERZYNIEC - SZCZEBRZESZYN - ZAMOŚĆ

 

 

RAJD PRZYRODA UCZY NAJPIĘKNIEJ -24.04.2014 r.

 

W czasie rajdu zwiedziliśmy Rezerwaty: "Rosochacz" w okolicach Lubienia i "Skały pod Adamowem".

Ponadto uczestniczyliśmy w zajęciach edukacyjnych na ścieżce przyrodniczej.

Uczestnicy rajdu: Daria Mazur, Julia Górka, Marcel Strzelczyk, Mateusz Rutka, Dawid Abramczyk, Kacper Pisarski. Opiekun p. Małgosia Wójtowicz.

 

Eliminacje Powiatowe XLII Ogólnopolskiego

Młodzieżowego Turnieju Turystyczno-Krajoznawczego w Janikowie

28-29 marca 2014 r.

W pierwszym dniu czekały na uczniów następujące atrakcje:

Test wiedzy krajoznawczo-turystycznej, Turystyczny rower,

Gra azymutowa, rozpoznawanie drzew i krzewów oraz rozpoznawanie atrakcji turystycznych wojwództwa mazowieckiego.

W sobotę 29 marca marsz na orientację odbył się w lesie w okolicach Łuczynowa.

Z naszej szkoły uczestniczyły uczennice: Daria Mazur, Katarzyna Mazur, Martyna Rutkowska,

Julia Górka, Sylwia Gorzkowska, Wiktoria Klimowicz oraz p.Małgosia Wójtowicz.

 

RAJD "WIOSNA W PUSZCZY KOZIENICKIEJ" - 21 marca 2014 r.

 

Wspomnienia z rajdu „Wiosna w Puszczy Kozienickiej”...

 

Tu byliśmy:

    Pomnik – Mauzoleum Legionistów w Żytkowicach,

    Cmentarz wojenny z czasów I wojny światowej,

    Rezerwat „Brzeźniczka”i „Królewskie Źródła”,

 

W tym uczestniczyliśmy:

    Wędrówka piesza: 10 km!,

    Zabawy na terenie Królewskich Źródeł,

    Konkurs krajoznawczy (brawo Daria i Klaudia G.!!!),

    Ognisko z pieczeniem kiełbasek,

    Hapening „Dzień Wody”.

 

Było cieplutko, słonecznie i bardzo fajnie!

 

Z turystycznym pozdrowieniem – Daria M., Martynka R., Natalia W., Sylwia G.,  

Klaudia G., Mateusz R., Marcel S., Dawid A.                                         

Kacper P. oraz p. Małgosia W.

 

 

 

 

WYCIECZKA DO MULTIKINA W RADOMIU

ORAZ DO WYTWÓRNI BOMBEK - 19.11.2013 R.

 

19 LISTOPADA 2013 r. uczniowie klas IV-VI z wychowawczyniami wyjechali na wycieczkę do Radomia. Najpierw odwiedzili Multikino w Radomiu. W kinie odbyła się  lekcja multimedialna "Muza XXI wieku" i projekcja filmu pt.: "Podróże Guliwera". Następnie zwiedzili wytwórnię bombek, gdzie dowiedzieli się, jak powstają szklane bombki. Na koniec każdy uczeń otrzymał śliczną bombkę ze swoim imieniem na pamiątkę, a także mógł  zakupić dowolne bombki w specjalnym sklepiku.

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------

RAJD KOCK - WOLA GUŁOWSKA  

 

TU BYLIŚMY...

Kock – Czarna – Wola Gułowska – 07.11.2013r.

 

W czwartek, 7 listopada, wybraliśmy się na ostatni w tym roku kalendarzowym, III Rajd Niepodległościowy. Tym razem podążaliśmy bohaterskim szlakiem kleeberczyków z początkowego okresu II wojny światowej w towarzystwie kolegów i koleżanek z ZS Kozienice oraz

z podstawówek z Janikowa, Brzeźnicy i Słowik.

Pogoda, jak zazwyczaj, i tym razem okazała się naszym sprzymierzeńcem. Wszędzie dookoła padał deszcz, a na naszym szlaku – nie! Dopiero kiedy wsiedliśmy do autokaru, żeby ruszyć w drogę powrotną, zaczęło padać... Swoją wędrówkę rozpoczęliśmy od zapalenia znicza i chwili zadumy na cmentarzu kleeberczyków. Potem słuchaliśmy słów naszego przewodnika pod pomnikiem gen. F. Kleeberga, a następnie poznaliśmy historię rodu Jabłonowskich pod Pałacem Ich imienia w Kocku.

Zielonym szlakiem przeszliśmy trasę pieszą od Czarnej do Woli Gułowskiej. Tam też zwiedzaliśmy barokowy kościół z klasztorem Karmelitów oraz Muzeum Czynu Bojowego Kleeberczyków i muzeum etnograficzno – przyrodnicze. Niedaleko trasy naszego rajdu znajdowało się też miejsce urodzin i muzeum naszego słynnego pisarza – noblisty – Henryka Sienkiewicza,

Wola Okrzejska.

Gratulujemy dziewczętom: Darii Kasi i Julii, którym udało się zdobyć nagrody w konkursie krajoznawczo – turystycznym z trasy rajdu!

 

Małgorzata Wójtowicz-opiekun SKKT oraz:

Daria, Kasia, Julia, Klaudia K., Klaudia G., Kuba P.

 

 

 

 

TU BYLIŚMY...

 

Marsze na Orientację - leśniczówka Przejazd18.10.2013r.


 

To już kolejna impreza na orientację, podczas której , oprócz posiadania ogólnej kondycji fizycznej, należało również wykazać się umiejętnością orientacji w terenie:

 

 •  

  odczytywać mapę,

 •  

  posługiwać się kompasem,

 •  

  nie zgubić się,

 •  

  myśleć, myśleć, myśleć...

 

Udało się wrócić cało, z mapą nie było najgorzej, troszkę tylko kierunki nam się pomyliły...Efekty widać na załączonej tabeli wyników. Najlepszym z naszej szkoły okazał się zespół Julii, Wiktorii i Kamila! Gratuluję udanej imprezy wszystkim uczestnikom!!!

 

 

Szkoda, że Daria i Marysia nie przystąpiły do trzeciego etapu, średnia wyników na pewno byłaby lepsza!

 Małgorzata Wójtowicz-opiekun SKKT

 

 

 

Fotki z marszów poniżej...:)

 

 

 

PIELGRZYMKA DO WYSOKIEGO KOŁA 21.09.2013R.

Pogoda deszczowa. Na trasę odważyli się wyruszyć jedni z najmłodszych uczniów szkoły

i jednocześnie najmłodsi członkowie SKKT „Powiśle” - Marcel Strzelczyk i Jakub Przychodzień

(kl. III). Opiekę nad uczniami sprawowała p. M. Głuszek, fotografowała – p. M. Wójtowicz.

 

 

 

 

Marsze na Orientację – I Mistrzostwa Kozienic

 

W pierwszych w tym roku Marszach na Orientację, które odbyły się dn. 13 września 2013r., towarzyszyli nam uczniowie ze szkół podstawowych w Brzeźnicy, Janikowie i Ryczywole oraz gimnazjaliści i uczniowie szkół średnich z Kozienic. Razem – 130 osób!

Pogoda dopisała, humory i umiejętności orientacji w terenie też!

Część uczestników wzięła udział w szkoleniu, a potem ruszyliśmy już na trasę z mapą i kompasem.

Wszyscy uczestnicy wrócili zadowoleni, z zapewnieniem, że to nie ostatnia Ich wyprawa

w poszukiwaniu ukrytych punktów kontrolnych.

 

Najlepszym zespołem z naszej szkoły okazał się zespół w składzie: J. Górka, W. Klimowicz,

B. Kowalski (szóste miejsce na 27 możliwych).

    WRAŻENIA OPISAŁA - P. MAŁGORZATA WÓJTOWICZ (OPIEKUN KOŁA SKKT)

 

 

 

 

RAJDY I WYCIECZKI W ROKU SZKOLNYM 2011/2012

10. WYCIECZKA DO MULTIKINA W RADOMIU - 19.06.2012 r.

 

9. WYJAZD NA ZIELONĄ SZKOŁĘ - 4.06 - 10.06.2012 R.

ZAKOPANE - WIELICZKA - ŁAGIEWNIKI

8. WYCIECZKA DO KRÓLEWSKICH ŹRÓDEŁ - 14.06.2012 r.

7. WYCIECZKA DO BAŁTOWA - 6.06.2012 r.

6. RAJD DO KAZIMIERZA DOLNEGO - 28 maja 2012 r.

5. RAJD DO ŻELAZOWEJ WOLI -28 kwietnia 2012 r.

4.  RAJD PIONKI-OSTROWICA - 21.03.2012  r.

3. RAJD DO STUDZIANEK PANCERNYCH - 1.10.2011 r.

2. RAJD "ŚWIĘTOKRZYSKA WŁÓCZĘGA" - ŚWIĘTY KRZYŻ 24.09.2011 r.


 

 

 

1. XIV RAJD "SZLAKIEM PISARZY" - CZARNOLAS 16.09.2011 r

 

WYCIECZKA DO CENTRUM KOPERNIKA W WARSZAWIE - 27 PAŹDZIERNIKA 2011 R.

 

CENTRUM KOPERNIKA to jedna z najnowocześniejszych europejskich instytucji ukazujących związek nauki z codziennością.
Nauka może być ciekawa, a nawet zabawna. Poprzez doświadczenia może stać się prosta...
Kto jeszcze nie był w tym ciekawym miejscu, powinien tam się udać .
My uczniowie i nauczyciele PSP w Wólce Tyrzyńskiej zachęcamy do zobaczenia na żywo.
Oto kilka zdjęć z naszego pobytu:

 

 

 

WYCIECZKA DO WARSZAWY - 8 CZERWCA 2011 r.

Rajd Nadwiślanski: Puławy - Gołąb

Pani Małgorzata Wójtowicz wraz z grupką podopiecznych wzięła udział w kolejnym rajdzie.

Przygód i wrażeń była masa...

WYCIECZKA DO TORUNIA I BISKUPINA

26 marca 2011 r. MARSZE NA ORIENTACJĘ - OKOLICE ŁUCZYNOWA

Pomimo nieoczekiwanych opadów śniegu, grupa członków SKKT z panią Małgosią Wójtowicz na czele ruszyła do marszu, aby sprawdzić swoją orientację w terenie! Nie było łatwo,ale dziewczyny dały radę i wróciły w pełnym składzie!!! Jesteśmy dumni!!!

 

RAJD PIESZY "WIOSNA W PUSZCZY KOZIENICKIEJ" -

21 MARCA 2011 r.  OPIEKUN - P. MAŁGOSIA WÓJTOWICZ

WYCIECZKA: WIELICZKA - KRAKÓW - JURA KRAKOWSKO-CZĘSTOCHOWSKA

WRZESIEŃ 2010        KIEROWNIK WYCIECZKI- P. RENATA DOMAGAŁA

 

EKIPA SZKOŁY W PEŁNYM SKŁADZIE...

 NA KRAKOWSKIM RYNKU ...

RAJD "ŚWIĘTOKRZYSKA WŁÓCZĘGA"  - ŚWIĘTY KRZYŻ

LISTOPAD 2010 r. NASZA OPIEKUNKA - PANI MAŁGORZATA WÓJTOWICZ